reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s DVD mechanikou

@NUB!5 (81)|26.3.2011 15:59
Dobrý den,

sestavil jsem si nový počítač a mám jeden problém s mechanikou při instalaci 64-bit verze Windows 7 Professional. Mám v počítači novou DVD mechaniku LG GH24NS, zpočátku se zdá být vše OK, ale při zahájení instalace chce po mě ovladač, který nebyl nalezen. Při tom na stránkách Microsoftu v kompatibilitě zařízení je tato mechanika plně podporována jak v 64-bit tak v 32-bit verzích, tudíž se domnívám se, že by to žádný ovladač chtít nemělo. Navíc žádný takový ani na stránkách výrobce nemohu žádný najít.

Mohl by mi prosím někdo poradit co by mohlo být špatně? Či setkal se s tím už někdo?
Předem díky za odpovědi,

Adam

edit:
Jedná se o mechaniku s rozhraním SATA a zjistil jsem, že je to způsobeno jen tou 64bit verzí Windows 7, protože 32bit verze tento problém nemá. Kdyby náhodou někdo věděl, kde sehnat 64bit ovladače, budu moc rád.
Cidlo (21)|26.3.2011 16:44
V příspěvku se nemluví, zda se jedná o jednotku ATA (IDE ATAPI) nebo SATA. Dále je důležité, zda se správně detekuje po startu v BIOSU. Pokud ne, bude povysunutý kabel datový nebo napájecí.
V případě, že se jedná o jednotku ATA, může být špatně nastaven jumper (propojka) MASTER/SLAVE.
V případě, že je vše předchozí v pořádku, je to jen o ovladači. V každém případě by měl fungovat ovladač, dodaný k MB na CD. Pokud je PC připojeno k internetu, měl by být správný ovladač stažen automaticky.
Je pravda, že na některých starších deskách byly jednotky CD a DVD správně detekovány až po zakázání v BIOSU, ale to se spíš jednalo o raritu, která už se u nových MB nevyskytuje (nebo jsem o tom neslyšel).
DrZelenka (2491)|26.3.2011 16:55
[quote=Cidlo;443324]V příspěvku se nemluví, zda se jedná o jednotku ATA (IDE ATAPI) nebo SATA. Dále je důležité, zda se správně detekuje po startu v BIOSU. Pokud ne, bude povysunutý kabel datový nebo napájecí.
V případě, že se jedná o jednotku ATA, může být špatně nastaven jumper (propojka) MASTER/SLAVE.
V případě, že je vše předchozí v pořádku, je to jen o ovladači. V každém případě by měl fungovat ovladač, dodaný k MB na CD. Pokud je PC připojeno k internetu, měl by být správný ovladač stažen automaticky.
Je pravda, že na některých starších deskách byly jednotky CD a DVD správně detekovány až po zakázání v BIOSU, ale to se spíš jednalo o raritu, která už se u nových MB nevyskytuje (nebo jsem o tom neslyšel).[/quote]

SATA viz. http://mechaniky.heureka.cz/lg-gh24ns/

W7 už AHCI ovladače mají a během instalace se k netu nepřipojí aby si cokoliv stahovaly. Autor píše, že si sestavil nový počítač - neřekl bych, že tam má starší desku.


anubis - zkus přepnout v BIOSu SATA řadič na IDE mod (místo AHCI). Pokud je, tak zkus AHCI :)