reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kernel mode driver & Nvidia (po druhé)

MWilliam (22)|26.3.2011 16:38
Začnu sestavou:
Win7 Ultimate 64bit (Updatováno)
ZD: GB P55-UD3L
Proc. i5 760 2,8GHz (Teplota OK)
Zdroj: Forton 750W
GK: Gainward GTX 460, 1GB GDDR3 (verze driveru 266.58)
RAM: 2x Zeppelin 2GB DDR3 1600MHz (Mmtest OK)


První výskyt problému (cca pul roku zpátky):

„...mám nový desktop, který jsem si sestavil sám. Zprvu vše v pořádku, ale po delším používání jsem zjistil, že mám problémy s kernel mode driverem.

Někdy po režimu spánku (zhruba 1 případ ze 3) se do hodiny začne sekat PC, přičemž Win7 obnoví Kernel mode driver. To však problém nijak nevyřeší, sekání pokračuje dál, až do naprostého zámrzu -> tvrdý reset.

Po hledání na netu se zdály být vhodná tato řešení:
- Čistá instalace driverů – odstranění všech předchozích
- Update BIOS
- Vyčištění registrů
- Čeknutí HW
- Odinstalování posledních přidaných programů

Vše vyzkoušeno a výsledek zprvu nulový, časem se ale jako zázrakem zámrzy přestaly objevovat, až se omezily na cca jeden za 14 dní. S tím se dalo žít.


Druhý výskyt (současný):

Po nainstalování Firefoxu 4 běželo všechno pár hodin bez problému. (Dokonce jsem čuměl, že se prohlížeč skutečně několikanásobně zrychlil), pak ale pršel nekompromisní zámrz, modrá smrt a restart (při poslouchání muziky => nic jiného zapnuté nebylo).

Asi na potřetí se mi podařilo zapnout win tak, abych se vůbec dostal přes uvítací okno. Okamžitě jsem odstranil Firefox, nepomohlo. Znova čistý reinstall driveru GK => nic. Vyzkoušel jsem dokonce i 2 starší verze ovladačů – s nejstarším mi win v normálním režimu ani nenaběhly. Další update BIOSU také nezabral.

Dříve jsem se domníval, že by to také mohlo být přehříváním GK, ale nyní (patrně díky updatům Win) systém i po pádu KMD drží -> Prostě jej restartuje a pohoda. Teda pohoda, stává se to 2x do hodiny, ať dělám či nedělám cokoli, nebo pokaždé, když se pokouším spustit video (off i on-line).
Celkem mi to hodně leze na nervy.

Zajímavé je, že hry můžu hrát bez problému a jak dlouho chci – po jejich vypnutí a přechodu do win však opět zámrz a restart KMD.

Co jsem tak koukal po fórech všude možně, tak tenhle problém má s GK od Nvidie hodně velké množství lidí a vždy se týká WIN7 64bit, ale nikde žádné řešení. Takže nemáte nějaký nápad vy?
r34ktor (7477)|26.3.2011 17:45
Nahraj sem zabalený obsah složky C:\Windows\Minidump.
MWilliam (22)|27.3.2011 03:15
[quote=r34ktor;443328]Nahraj sem zabalený obsah složky C:\Windows\Minidump.[/quote]

[code]http://www.aoe2.webz.cz/Minidump.rar[/code]
r34ktor (7477)|27.3.2011 18:52
Spusť DPC Latency Checker. Jaké vrací hodnoty?
MWilliam (22)|27.3.2011 20:01
[quote=r34ktor;443483]Spusť DPC Latency Checker. Jaké vrací hodnoty?[/quote]

Nevím zcela přesně, jak by ten program měl fongovat, každopádně:

Při běhu na prázdno 5 min test: Průměr cca 170, Absolutní max 399.
Při spuštěném Xvid videu 5 min test: Průměr cca 220, absolutní max 456.
r34ktor (7477)|27.3.2011 21:11
Hodnoty jsou OK.

Nemáš možnost vyzkoušet ve svém PC jinou GK?

BSOD se odkazuje na ovladač (chce resetovat kartu, ale ta v časovém limitu neodpoví). Čili buď je chyba v něm, nebo máš vadnou kartu.
MWilliam (22)|27.3.2011 22:54
[quote=r34ktor;443509]Hodnoty jsou OK.

Nemáš možnost vyzkoušet ve svém PC jinou GK?

BSOD se odkazuje na ovladač (chce resetovat kartu, ale ta v časovém limitu neodpoví). Čili buď je chyba v něm, nebo máš vadnou kartu.[/quote]

Boužel nemám možnost. Před tím jsem jel na AGP8, čili všechny mé staré GK jsou nepoužitelné. Chtěl jsem zkusit ještě ověřit ZD a slot, ale do druhého PCI-E slotu se mi karta nevejde kvůli místu ve skříni, takže to padlo.

Sázel bych spíš ale na ty ovladače a jejich kompaktibilitu s win či nějakým jiným mým HW/SW. Teď se třeba 4h počítač nesekl ať dělám co dělám, jakoby se nic nestalo a on "jen" při startu nahrál drivery správně.