reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neustálé problémy s PC

Deore3 (71)|27.3.2011 15:59
Dobrý den. Pořád mám problémy s PC. Celý problém je celkem dost podobný, jako tu psal 5.1. Paulos Nedávno mě strašily snad každý den BSoD, a to několik odlišných. Stávalo se tak už od podzimu minulého roku a řešil jsem to na několika fórech, různých stránkách, a se známým přes compy. Rozhodl jsem se tak i na jeho rady koupit novou RAM (Kingston DDR2 800MHz). Různě jsem mu PC půjčoval a on testoval, instaloval nové programy atd. Problémy akorát přibývaly (padání programů, zamrzání atd.) a tak jsem přikročil k dalšímu kroku a to koupení nového HDD (Western Digital Caviar Green 500GB) a na něj nově nainstalovat Windows 7 (Home Premium 32bit)-samozřejmě legálně. Po nakoupení komponent jsem mu PC dal, aby mi HDD umístil do case a W7 nainstaloval a zaregistroval. Říkal že jsou i nějaké problémy se "starou RAMkou a tak ji šel vyměnit. V PC mám teď dvě nové stejné značky a typu.

Oba jsme mysleli, že se tím všechny problémy vyřeší, ale opak je pravdou. Chvíli po dostání PC zpět jsem na něj nic neinstaloval, abych ozkoušel, zda bude fungovat bez problémů bez mého zásahu. No a netrvalo to dlouho a spadla BSoD.

Postupně se přidávají další problémy. Padání programů (Firefox, Windows Gadgets, Office, Adobe reader... no snad vše co používám).
Zobrazí to tyto tabulky :




Na internetu když hraju flash hry nebo koukám na videa tak tato, ale nesouměrně. Někdy zkouknu celé video a někdy spadne uprostřed a pak zase např. ke konci:


Na zkoušku jsem si nainstaloval Heroes of Might and Magic 4 (stará ale dobrá hra = velmi malé nároky na hardware) a když mám já nebo PC dost silné vojsko a zaútočíme s ním, vyhodí to tuto hlášku: Na ní jsem se také ptal a nikdo jí ještě se souvislostí s Heroes of MAM 4 neviděl.


Dále mi spadne například Flatout UC. Ten píše nějaký Zlib error:


Mě se zdá, že mi něco manipuluje s daty, ale to né jako vir, který by data odesílal, ale prostě jako by ty data něco zablokovalo nebo mazalo.

Když stáhnu nějaké downloady z internetu, někdy mi nejdou nainstalovat a např. v polovimě se to sekne. Ikdyž mi na "minulém PC" šli a na W7 jsou kompatibilní:


Všechny problémy jsem se snažil a snažím řešit, ale za těchto podmínek to nejde. Budu moc rád za každé informace k vyřešení problémů a budu vám moc vděčný. Jsem z toho opravdu na nervy, všechno mě štve a pobyt na PC pro mě není zábavný. Díky za odpovědi.

A na závěr technické specifikace:
OS: Windows 7 Home Premium 32-bit
Antivir: ESET Smart security 4
Procesor: Intel Celeron CPU E1500 2.20GHz
RAM: 2x 1GB Kingston 800MHz
Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GT

PS: Je mi 15 let a PC je jen moje, ale ještě se ve všem neorientuju tak, jako Vy (je to logické). Tak prosím srozumitelněji, ikdyž se s PC učím a už toho dost umím. Dokoupení komponentů také není nejlepší nápad, vzhledem k tomu, že je W7 vázána na hardware a nedávno jsem za PC utratil celkem dost pěněz.

Problémy co tu jsou popsané nejsou ještě všechny.

V případě potřeby problémy nebo tech. specifikace více popíšu.
pepos01 (518)|27.3.2011 16:29
Vir apod. jsi vyloučil na základě testů antivirama?
Georginek (2957)|27.3.2011 16:39
Sice hezke povidani, ale sel bych na to postupne......
Ty obrazky, co si postoval muzou znamenat milion veci. Predne je HMM4 a Flatout originalka?
Nejake downloady z netu? Jake konkretne?
To Adobe zkus preinstalovat.
Nepises taky jaky BSOD ti skacou....
Jestli mas ciste W7, na novem disku, tak sice nevylucuje SW chybu, ale spis to nahrava na HW chybu, pripadne ovladace.....
Mas spravne nastavene PC v BIOSU? Nic netaktovano???
Jako uplne prvni vec otestuj pameti. Navod detailne popsany, psano mnou a dej vedet, jak si dopadl...
Deore3 (71)|27.3.2011 19:47
Průběžně projíždím PC aktualizovaným ESETem a Spyware Doctorem. ESET většinou nic nenajde a SD někdy nějaký maličkosti, ale s závažností tou nejnižší, takže to můžou být i např. reklamy atp. Teď jsem detailně projel PC ESETem a ten našel a vyléčil 1 infiltraci, a to s programem Slow PC fighter, který jsem stahoval nedávno v rámci řešení momentálních problémů s PC.
Pokud myslíte že by bylo k věci otestovat i jiným antivirem, klidně zkusím, ale ESET patří k "nejlepším".
Také odebírám CHIP DVD kde se dají najít opravdu dobré programy, ale nemohlo se něco pokazit např. programy na čištění PC (jestli se nemůžou smazat registry systému, které jsou potřebné)? Flatout Ultimate Carnage mám legálně z LEVEL DVD, Heroes of MAM IV z flashky od kamaráda (to bylo na zkoušku, jestli bude takhle stará hra s velmi malými nároky dělat problémy). Snažím se mít vše co jde, legálně.
Teploty po testu antivirem jsou:

Takže v normálu. Případné problémy s teplotou jsme se známýmvyloučili a přidali pro jistotu další větráček.
Později přikročím na další testy a budu sem přidávat další informace.
Díky za Vaše rady :thumb
PS: Ukazuje to na screenu z everetu, že tam je jeden větráček. Je jich tam samozřejmě víc a v případě potřeby doplním info o nich.
pepos01 (518)|27.3.2011 20:27
S programy na čištění systému ( registry apod. ) mám své špatné zkušenosti.... jde o to, že často úkonům jim dělaným musí uživatel rozumět ( jinak se systém ,,rozhodí,, ).
r34ktor (7477)|27.3.2011 21:06
Vlož sem screenshoty záložek CPU, Mainboard, Memory a SPD (všechny osazené sloty) z programu CPU-Z.
Deore3 (71)|28.3.2011 21:43
Tak tady ty screeny:




A k těm BSoD: Nějaký deb*lní program mi smazal všechny informace o těch předešlých, takže je tu zatím jen ten poslední.



Abyste nemuseli hledat jak vypadá MB tak přiokládám obrázek. V případě potřeby vyfotím reálně nebo popíšu kde je co zapojené.

r34ktor (7477)|29.3.2011 15:46
Nastavení je v pořádku. Procesor je BIOSem podporován. Problém tedy bude zřejmě na ose paměti - deska - disky.

Nejprve otestuj paměti pomocí GoldMemory. Alespoň dva kompletní passy. Postup.

Disky otestuj nástroji od výrobců (Seagate - SeaTools, WD - Data Lifeguard Diagnostic).

Přepni disk WD na SATA/150. První revize jižního můstku VT8237 měli problémy s kompatibilitou.

Zkontroluj hodnoty SMART (HD Tune). V případě nenulové hodnoty parametru Ultra DMA CRC Error Count preventivně vyměň kabel.

Pokud se budou problémy po povedení všech kroků i nadále objevovat, ozvi se.
Deore3 (71)|29.3.2011 22:35
OMG! Tak jsem vypálil to GoldMemory na boot iso CD a restartoval. Spustilo se to a nechal jsem to běžet. Výsledek je extrémně podivný, musela někde vzniknout chyba, protože bylo asi 11 000 errorů, skončil jsem to v polovině (asi 41%), bylo zkontrolováno 153/369 a čas 31 minut. Takže fail. Je to v pořádku a errory jsou reálné, nbo někde vznikla chybička? Co s tím? Díky.
kevin00 (10238)|29.3.2011 22:44
Jak jsi moduly RAM testoval ? Oba dva dohromady ? Pokud to není kit, otestuj každý modul zvlášť ve slotu DDR_1. Nastav časování a voltáž manuálně napevno v BIOSu (podle CPU-Z jsi měl nastaveno správně) a otestuj každý modul extra.Ten vadný vyhoď/reklamuj.
Deore3 (71)|29.3.2011 22:47
Testoval jsem obě zapojené najednou. Je to nastavené tak, jak je to v CPU-Z. Jsou obě nové a stejné značky a typu. Tak pak zkusím každou zvlášť.
r34ktor (7477)|29.3.2011 23:01
Když se budou chyby opakovat u obou modulů i po samostatném otestovaní, zkus v BIOSu nastavit položku Flexibility Option na Enabled.
Deore3 (71)|30.3.2011 22:09
Tak po zdlouhavém a náročném testování mám výsledky z GM. Jedna chybná RAM. Dával jsem to po jedné do prvního slotu. Jedna prošla 2 passy, tak jak to má být. Druhá hned po startu hlásí errory, tu jsem zkusil celkem 3x. Takže je ta jedna špatná, nebo může být ještě dobrá a být jen špatně nstavená? Ale celé mi to vrtá hlavou, protože jednu jsem kupoval já a pak druhou vyměnil známý za jinou stejného typu, protože ta "stará" "nešla". Takže byly obě dvě nové a stejné.
kevin00 (10238)|30.3.2011 22:13
Musíš ji mít nastavenu podle její specifikace, nastavit to musíš v BIOSu. To vše jsme Ti ale psali, jinak to je věčný nekonečný boj :rolleyes:
Georginek (2957)|30.3.2011 22:14
Pameti se muzou "rozbit", proto taky dozivotni zaruka :)
Zaklad je, ze pri koupi pameti je treba otestovat aby se predeslo temto pripadnym problemum.........
Vetsinou to je totiz tak, ze pameti nefunguje jiz z vyroby, nez aby se "rozbila".
Takze mas spatny jeden modul, reklamuj, mno....

Taky muzes zkusit tu chybnou v jinym slotu, pripadne obe v druhem Channelu....

Tedy pocitam s tim, ze je mas nataveno tak, jak je to napsano na stitku pameti.......

Ale podle JEDEC by mela schroupnout i 266 respektive 533Mhz.

IMHO nastav pameti na 400 respektive 800Mhz s casovanim 6-6-6-18 1.8V( pripadne 1.9V)
r34ktor (7477)|30.3.2011 22:23
Deska nastavuje parametry pamětí správně (viz dřívější screeny z CPU-Z). Jeden modul je prostě vadný -> reklamace.
Georginek (2957)|30.3.2011 22:27
[quote=r34ktor;444055]Deska nastavuje parametry pamětí správně (viz dřívější screeny z CPU-Z). Jeden modul je prostě vadný -> reklamace.[/quote]

JO, ale proc mit DDR2 800Mhz nastaveny na 533Mhz.... Mam to rad nastaveny spravne jak to ma byt.
IMHO hodnekrat jsem se setkal s RAM, ktere vykazovaly chyby pri jakemkoliv jinem nez DEFAULT nastavenim a to i treba nizsi frekvenci...........
Deore3 (71)|30.3.2011 22:27
OK, ale stejně to nechápu. Budu to muset zreklamovat jinde, než předtím tu původní RAMku :D By si vymysleli že to dělám já.
Díky moc Vám všem za rady :thumb Ale myslíte, že by mohla ta špatná RAM za problémy, co s PC mám?
r34ktor (7477)|30.3.2011 22:30
[quote=Georginek;444056]JO, ale proc mit DDR2 800Mhz nastaveny na 533Mhz.... Mam to rad nastaveny spravne jak to ma byt.[/quote]
Protože VIA. Mám její sestru (4CoreDual-VSTA), a paměti podávají nejlepší výkon při nastavení 533 (oficiální maximum podporované čipovou sadou je 667).
Georginek (2957)|30.3.2011 22:33
[quote=r34ktor;444061]Protože VIA. Mám její sestru (4CoreDual-VSTA), a paměti podávají nejlepší výkon při nastavení 533 (oficiální maximum podporované čipovou sadou je 667).[/quote]

No, ja se na tu desku nepodival :mistake Nemyslis, ze to nebude lepsi na 667?
DrZelenka (2491)|30.3.2011 22:34
[quote=Deore3;444059]OK, ale stejně to nechápu. Budu to muset zreklamovat jinde, než předtím tu původní RAMku :D By si vymysleli že to dělám já.
Díky moc Vám všem za rady :thumb Ale myslíte, že by mohla ta špatná RAM za problémy, co s PC mám?[/quote]

Vadná RAM může způsobovat hodně problémů. Od občasných restartů (1x týdně) i po neschopnost PC naběhnout.

Btw já reklamoval RAM, vyzvedl si novou a ještě ten den ji reklamoval znova, naprosto bez problémů :) Nemyslím, že by měl být problém s reklamací i na stejném místě (dodej screen z goldmemory, aby se reklamace urychlila).
r34ktor (7477)|30.3.2011 22:37
[quote=Georginek;444062]Nemyslis, ze to nebude lepsi na 667?[/quote]
Nebude. Mám to odzkoušeno.
Georginek (2957)|30.3.2011 22:52
Ja reklamoval RAMku 3x u CZC, 1 sem cekal mesic, pak tyden a pak 3 dny.....Vzdy mi poslali novou sadu. Nakonec jsem zjistil, ze byla vadna cipova sada MSI P45......:runaway Nejeli v DUALU......
A nebyl s tim problem.....:D
Deore3 (71)|5.4.2011 19:57
Všem díky moc za rady, zatím (nechci to zakřiknout) beží PC naprosto v pořádku. Zítra bych šel na tu reklamaci. A dá mi hned novou ramku, nebo budu muset čekat až jí otestujou a pak mi jí třeba pošlou poštou. Aby pak např nezjistily, že je dobrá, což podle goldmemory jasně není. A taky myslím že nemám účtenku. Ale určitě si mě bude pamatovat, je to celkem nedávno co jsem jí kupoval. Díky
r34ktor (7477)|5.4.2011 20:15
[quote=Deore3;444823]A dá mi hned novou ramku, nebo budu muset čekat až jí otestujou a pak mi jí třeba pošlou poštou.[/quote]
Záleží na prodejci, jak vyjde vstříc. Každopádně má ze zákona na vyřízení reklamace 30 dní.

[quote=Deore3;444823]A taky myslím že nemám účtenku.[/quote]
Pokud šlo o prodej na fakturu, lze to dohledat.
czhunter (775)|5.4.2011 20:25
[quote=Deore3;444050]Ale celé mi to vrtá hlavou, protože jednu jsem kupoval já a pak druhou vyměnil známý za jinou stejného typu, protože ta "stará" "nešla". Takže byly obě dvě nové a stejné.[/quote]Jednoduchá rada: Nevěř "známým přes compy".

Přeber si to jak chceš :)