reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odstranění pasty

Benbow (340)|27.3.2011 18:46
Ahoj. Kámoš mi donesl grafickou kartu s velkým pasivem, prý se moc přehřívá, na pasivu se nedala udržet ruka, dřív to takový problém nebyl. Jde o nVidia (typ neznám). S obrovskou ranou jsem sundal chladič a zjistil jsem jak to dneska šidí co se týče pasty. Veškeré pokusy odstranění pasty rozehřátím, dáváním do mrazáku pasta je pořád jak beton. Aceton, ředidlo, technický benzín, nic nepomáhá. S chladiče sem to sundal modelářskou bruskou a udělal z toho zrcadlo :). Z čipu to chemií nejde a brusku se bojím použít. Neznáte nějaký způsob jak to dostat dolů? Díky za jakoukoliv radu.
kevin00 (10238)|27.3.2011 18:52
Osobně požívám technický líh a nemám s odstraněním teplovodivé pasty problém. Pokud by nešla odstranit, nahřál bych opatrně čip horkovzdušnou pistolí (nižší teplota lepší, než-li vyšší) a pastu vyčistil.
Benbow (340)|27.3.2011 18:59
Tak nakonec jsem to vyřešil úplně jinak. Benzín do zapalovače- kerosin. Nemůže to chytit?
kevin00 (10238)|27.3.2011 19:01
[quote=Benbow;443486]Tak nakonec jsem to vyřešil úplně jinak. Benzín do zapalovače- kerosin. Nemůže to chytit?[/quote]

Toho bych se nebál. Hlavně tyto látky celkem rychle vyprchají. Když plochu očistíš, tak v podstatě "vidíš" jak látka "prchá".
Benbow (340)|27.3.2011 19:03
tak to se mi ulevilo. Díky moc. :-) Občas si se svýma otázkama už připadám trapně :/