reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

telnet nefunguje...nainstalovany je (w7sp1sk x64 ultimate)

hihinko (66)|30.3.2011 20:47
omg, som narazil na problemik akurat ked to clovek potrebuje pouzit tak zisti ze to nefunguje.

telnet IP router v cmd mi pise

E:\>telnet
'telnet' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Telnet klienta som si doinstaloval takto

[code]Start
Control Panel
Programs And Features
Turn Windows features on or off
Check Telnet Client
Hit OK
[/code]

rebootol som, spustim cmd napíšem telnet a to iste :-(((((

ked idem cez start hladať programy a napisem telnet tak mi ho najde, ale zeby ho pouzilo nieeee, ved naco ?

poradi mi niekto ako spustit telnet z cmd ?
Vdaka
Dojigiri (1629)|30.3.2011 21:21
Zkus vyhledat telnet.exe na disku ... možná jenom neni v cestě?
hihinko (66)|30.3.2011 22:08
realne je v C:\Windows\System32\telnet.exe

v premennej PATH mám nasledovné: ta cesta tam je

Path=C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Windows\system32;C:Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Windows Live\Shared;C:\Program Files (x86)
\Common Files\Acronis\SnapAPI\
r34ktor (7477)|30.3.2011 22:08
Telnet se standardně instaluje do %systemroot%\system32.

Mě funguje jeho zavolání korektně. Jak píše Dojigiri, jediným rozumným vysvětlením nefunkčnosti je špatně nastavená path (pochopitelně vyjma problémů s instalací, či OS).

EDIT: :slug

EDIT2: Zkus vyexportovat obsah path pomocí (nutný cmd s admin právy):

[code]path > C:\path.txt[/code]
a dát ho sem jako přílohu, nebo použít tag [code].
zsdx (2098)|30.3.2011 22:52
nahraj si tam PuTTy, je daleko lepsi ;) :)
hihinko (66)|31.3.2011 00:18
[code]PATH=C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Windows Live\Shared;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\SnapAPI\
[/code]
Dojigiri (1629)|31.3.2011 12:00
A jak konkrétně spouštíš tu příkazovou řádku?

Přímo ze Start, anebo třeba z TotalCmd? - je to 64-bit win, takže záleží někdy na tom, jestli je přík. ř. spuštěná 64-bitově (ze Start) anebo 32-bitově (což se stane, pokud je spuštěna z 32-bit programu, např. TotalCmd). V každém režimu se totiž používá rozdílná složka system32.

(nemám teď telnet zřejmě nainstalovanej protože ho teď nemám ani v 64-bit ani ve 32-bit system32, takže nevím) - pokud by byl v 64-bit složce (tj. vidět v průzkumníku ve složce system32, ale ne v totalcmd ve složce system32, resp. v SysWOW64, která se na tuto složku v 32-bit režimu mapuje), tak by bylo možno jej spustit pouze v 64-bit režimu - tj. zkusit spustit cmdline přímo z programů z nabídky Start (pokud tak tedy již nečiníš).

Jinak teda osobně taky používám zmíněný putty ;)
hihinko (66)|31.3.2011 14:54
hm, cele toto vzniklo na zaklade lenivosti :-) ale aspon clovek ma potrebu hladat riesenie na nieco co sa mu neskor mozno zide. Kolega nejako medzi recou spomenul ze on doma ked "nacvičuje" s routrom tak ma planovanu ulohu na restart routra cez telnet. Náhodne som riešil podobný problem..ja v práci, router doma sa mi sekol nejak, doma nikto, cize tym sa moja konfiguracia skoncila. Doma som potom skusal jeho skript na reset routra a dosiel som na to ze ja tam vobec nemam telnet nainstalovany :-)))))
zsdx (2098)|31.3.2011 17:31
[quote=hihinko;444142]hm, cele toto vzniklo na zaklade lenivosti :-) ale aspon clovek ma potrebu hladat riesenie na nieco co sa mu neskor mozno zide. Kolega nejako medzi recou spomenul ze on doma ked "nacvičuje" s routrom tak ma planovanu ulohu na restart routra cez telnet. Náhodne som riešil podobný problem..ja v práci, router doma sa mi sekol nejak, doma nikto, cize tym sa moja konfiguracia skoncila. Doma som potom skusal jeho skript na reset routra a dosiel som na to ze ja tam vobec nemam telnet nainstalovany :-)))))[/quote]

Tak si ho presun/zkopiruj primo do \WINDOWS a nebudes mit problemy, o kterych se zminuje Doji. Nebo uz ti to facha?