reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Může HDD brzdit hru?

dracihnev (170)|31.3.2011 08:56
Zdravím, teoretický dotaz. Může horší HDD v novém herním pc brzdit výkon her? Snižovat fps nebo způsobovat nějaké lagy? Vyplatí se při volbě herní sestavy připlatit za drahý hdd?
pas!k (3765)|31.3.2011 09:00
Samozrejme ze muze. Ten druhy dotaz je dost individualni .. dobre disky nerozeznas podle toho zda jsou drahe vzdy je potreba se divat na sestavu jako celek jeji vyuziti a dle toho tam koupit hdd.
dracihnev (170)|31.3.2011 09:12
NHKG (1136)|31.3.2011 09:23
Ten druhý disk je z těch nejpomalejších, ale měl jsem hry na podobném a kromě prodlouženého načítání hry a levelů s ním nebyl problém. Ale bylo by dobré napsat celou sestavu a případně hry, kde máš problémy. Disk většinou nebývá tou hlavní brzdou. Spíž než níské fps může disk způsobovat lagy, ale hodně záleží i na množství paměti v počítači.
dracihnev (170)|31.3.2011 09:27
plánuji právě sestavu novou a nevěděl sem jestli si nechat hdd nebo taky koupit nové. jinak abych nezakládal nový topic.. jakou kombinaci procesoru a grafiky byste vybrali do pc na hry? přemýšlím o HD6870 a intel i5 2500k... nebo by stačil i horši procesor?
dzandra (1368)|31.3.2011 10:28
No já měl na své mašině i daleko horší hdd a na lagování nebo snižování fps to nemělo vliv. Dokonce jsem nepozoroval rozdíl během hraní na velaciraptoru a standartním wd. Jen to načtění bylo o krapet rychlejší. Ten hdd si klidně na sestavu nech.