reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Redukce z ADSL na LAN kabel?

peblo10 (32)|31.3.2011 13:15
Koupil jsem si wifi router, ale hlavni díra na pripojeni je bohuzel adsl a ja mam inernet pres kabel, takze ho tam nemuzu "pichnout" a tudis se pripojit. Ostatni 4 dírky jsou uz na lan, ale to mi router nepripoji. Tak se chci zeptat, zda neni nejaka moznost redukce nebo vyreseni toho problemu.

Dekuji.
mpitman (206)|31.3.2011 13:41
[quote=peblo10;444133]Koupil jsem si wifi router, ale hlavni díra na pripojeni je bohuzel adsl a ja mam inernet pres kabel, takze ho tam nemuzu "pichnout" a tudis se pripojit. Ostatni 4 dírky jsou uz na lan, ale to mi router nepripoji. Tak se chci zeptat, zda neni nejaka moznost redukce nebo vyreseni toho problemu.

Dekuji.[/quote]

Bylo by vhodne uvest konkretni typ ADSL WiFi routeru. Kazdopadne pokud se jedna opravdu o ADSL modem kombinovany s WiFi routerem a privod internetu od providera je pres ethernet kabel tak redukce mozna neni. Vstup do ADSL modemu je telefonni linka a ta ma nejen odlisnou kabelaz (celkem detail), ale hlavne kompletne odlisne kodovani a protokoly. Nejjednodussi varianta je ADSL modem s WiFi routerem vratit a koupit opravdu jen klasicky WiFi router.
peblo10 (32)|31.3.2011 13:53
Dekuji za info. Koupil jsem ho na aukru,takze ho asi neratim zpet:/, coz je ma hloupost, ze jsem se lepe neinformoval.