reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

router jako acess point

tjurny (26)|31.3.2011 15:03
Lze pouzit router (dlink DIR-825) jako acess point ? Proste tento router zapojit do stavajici site za dalsi router a vyuzivat ho pro pripojeni pouze bezdratovich klientu. Budou tyto bezdratovy klienti videt pod jednou IP adresou nebo ne ? Moje predstava je takova ze na prvnim routeru zapnu DHCP server na druhem routeru vypnu DHCP sever, ze by ip adresy pridoloval prvni router. Sem laik tak nevim zda je to mozne.
pas!k (3765)|31.3.2011 15:38
Dle popisu vyrobce to tento router umi. Akorat nechapu co presne myslis tim "videt pod jednou adresarou? DHCP zapnes pouze na jednom zarizeni a na ostatnich nastav staticke ip a vypni dhcp (na tech ap)
zsdx (2098)|31.3.2011 17:16
Do stavajici site ho zapojis pomoci LAN portu (samo az po spravne adresaci ;)), WAN ti zustava nevyuzity. Pak z nej bude jen switch + AP. A DHCP server na nem vypni (snazsi a spolehlivejsi) nebo spravne nakonfiguruj (zbytecna prace). Kazdy bezdratovy klient bude mit svoji IP.
tjurny (26)|31.3.2011 17:42
[quote=pas!k;444149]Dle popisu vyrobce to tento router umi. Akorat nechapu co presne myslis tim "videt pod jednou adresarou? DHCP zapnes pouze na jednom zarizeni a na ostatnich nastav staticke ip a vypni dhcp (na tech ap)[/quote]
ja to myslel tak ze zarizeni co mam zapojena do routeru jsou z venku viditelna pod ip adresou co mam od ISP. Nechtel bych aby zarizeni krera budou pripojena pres acess point byla viditelna pod ip adresou acess poitu, ale to je asi nesmysl kdyz to tak ctu. Aby mi to nevytvorilo dve site. jednu dratovou a jednu bezdratovou. mezi sebou neviditelne, nebo tak neco. Priklad nas na dratove siti a ntb na bedratove.
Kdyby nekdo vedel o nejakem clanku ktery polopate popisuje co dela presne router, acess point, switch atd tak sem snim.
zsdx (2098)|31.3.2011 18:27
[quote=tjurny;444176]ja to myslel tak ze zarizeni co mam zapojena do routeru jsou z venku viditelna pod ip adresou co mam od ISP. Nechtel bych aby zarizeni krera budou pripojena pres acess point byla viditelna pod ip adresou acess poitu, ale to je asi nesmysl kdyz to tak ctu. Aby mi to nevytvorilo dve site. jednu dratovou a jednu bezdratovou. mezi sebou neviditelne, nebo tak neco. Priklad nas na dratove siti a ntb na bedratove.
Kdyby nekdo vedel o nejakem clanku ktery polopate popisuje co dela presne router, acess point, switch atd tak sem snim.[/quote]

Zarizeni na sebe uvidi (budou v jedne siti), vzdyt pisu, ze to bude jako switch pro drat i bezdrat. Co to je switch si snad dokazes dohledat, ne? Kdybys byl ale tak linej, tak [spoiler=tady]to jenom zvysuje pocet pripojitelnych zarizeni.[/spoiler]
tjurny (26)|31.3.2011 18:53
Dik moc vsem.