reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paragon Hard Disk Manager a rozdělení systémového disku

Kanuch (23)|14.5.2007 20:38
Ahoj,

mám snad jednoduchou otázku, předem dík za radu.

Chtěl bych pomocí Hard Disk Manageru 2006 rozdělit systémový disk na víc partition - abych měl jeden oddíl na systém (Win XP Pro, stačí 30 GB?), další na programy (50 GB?), třetí na hry (zbytek). Mám ale strach pustit se do toho na již instalovaný systémový disk obsahující XP a všechny programy - nechtěl bych o všechno přijít a začínat všechny instalace znova... Jinak mám 160 GB Raptor, tak místa myslím mám dost na všechny 3 partition...

Vím, měl jsem to rozdělit už při instalaci, ale byl spěch...

Myslíte, že to půjde bez problémů, nebo naopak se na to mám vykašlat a nechat to raději být?
P@pi (1519)|14.5.2007 20:43
Tedy nechci dělat strašáka, ale já to dělal jednou. Od té doby to nechci vidět. Uprostřed rozdělování disku se vše seklo a ztratil jsem značné množství dat. Obnovit se mi je nepodařilo (nepomohlo ani množství utilit z Hirenu). Takže já bych na to nesahal.
mech13 (5526)|14.5.2007 20:47
videl bych to podobne jako P@pi: jestli nechces riskovat tak to nezkousej...
jinak kdyz mas prachy na 150GB raptora je takovy problem za 2 klacky vzit 320GB disk a data nahazet na neho?
EIZO S1931NSH-BK (32)|14.5.2007 21:29
je to proste tak ako hovoria ti predo mnou.
Kanuch (23)|14.5.2007 23:16
No trochu jste vystihli i moje pocity. Taky z toho mám malinko strach.

Nešlo a nejde mi o data = ta jsou v pohodě na dalších discích, spíš mi šlo o oddělení XP a dalších programů od sebe na různé logické partition a zjednodušení zálohování resp. tvorby image. Ale možná že jen maluju čerty na zeď?
Lax (97)|15.5.2007 10:30
No a co pomocí Ghostu (nebo čehokoliv jiného) vytvořit backup stávající partition? Pokud by se nezdařilo on-line rozdělení, tak třeba v Ghostu obnova do menší partition není problém (jen musíš zálohovat partition a ne celý disk).
pas!k (3765)|15.5.2007 15:18
Podle me je jedina zarucena procedura jak neprijit o data .. budes k ni ale potrebovat dalsi disk ktery zapojis do pc .. na ten novy nebo pujceny disk si pomoci ghostu vytvoris zalohu toho disku z ektereho jedes ... tu zalohu samozrejme ceknes ze je v poradku cekovaci utilita je primo soucasti ghostu .. az si budes jisty ze mas na jinem disku zalohu disku se kterym chces delat upravy tak opet pomoci ghostu budes obnovovat disk ze zalohy na stary disk tam ti da ghost moznost upravit velikosti nastavis si velikost partisny na 30gb a nalejes tam tu zalohu .. nyni budes mit funkcni 30gb partisnu se systemem a se zbytkem si uz klidne pod widlema udelas co chces a nemusis se bat ze neco pokazis porad mas prece funkcni zalohu na druhem disku ;) Vsechny ostatni metody bez druheho disku jsou podle me trosku hazard ;)
Kanuch (23)|15.5.2007 17:13
Díkas, to mi zní jako plán:idea

Takže to zkusím, a uvidíme. Díky za ochotu a rady