reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Renovované náplně

husky14 (4214)|1.4.2011 09:41
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Renovované náplně[/SIZE]



Tonery a náplně do tiskáren nabízí kromě samotných výrobců tiskáren i další firmy jako renovované neoriginální příslušenství. Využíváte tyto produkty? Jaké s nimi máte zkušenosti? Jaký výrobce se vám osvědčil a naopak? Zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|1.4.2011 12:50
Tak ja by som mohol o renovaciach napisat aj knihu...

Vo firme mam pod palcom spotrebak do tlaciarni a vystriedali sme tu uz 5 dodavatelov renovacii. Okrem jedneho boli so vsetkymi problemy. Atramenty zaschnute, cipy nekomunikovali. U tonerov sa sypal prasok, tlacilo zvysle pasy a dokonca robilo "kopirak" na celu stranu. Jediny spolahlivy dodavatel u nas bol ABEL. Ako po technickej stranke, tak aj pri podpore. Reakcna doba skoro okamzita, v pripade problemov rychla naprava, co sa o ostatnych dodavateloch povedat nedalo a neda.


Takze u spotrebaku jednoznacne plati: co je lacne, je vacsinou zle.... Za kvalitu sa proste plati. Kto nechce platit nehorazne sumy za originaly, nech si urobi poriadny prieskum a nech nekupuje najlacnejsie na trhu. Neoplati sa to...
StD (1963)|1.4.2011 12:58
Co se laserovek a Prahy týče, tak mohu po více než 10letých zkušenostech jen doporučit ECOTONER.
Neregistrovaný (0)|1.4.2011 14:09
Celkom slusnu kvalitu ma ActiveJet. Dost vela spotrebaku som predal aj atrament aj toner a zatial pozitivna skusenost
awm (1)|1.4.2011 14:56
No, jako PCHW firma řešíme každý týden problém s renovacemi tonerů do laserů, co si naši zákazníci koupí.
Platí jednoduché pravidlo, každý to vyrábí z něčeho jiného (myslím výrobce), steně to dělají v Číně a v podstatě se jen přibližují k originálu, to je logické (aby to bylo levnější).

Každý si musí zvážit riziko poškození přenosových částí.

A co se týká firmy ABEL, o té jsme ztratili iluze už před několika lety, kdy u našeho nejmenovaného zákazníka evidenteně poškodili svým recyklátem 3 Laserové tiskárny, škoda na vývojnici+čištění
2x12 000,- bez DPH, do dneška jim to nezaplatili.

Takže každý slibuje, ale jak jde o plnění finančních náhrad, to se k tomu nikdo nehlásí.

Pokud musíte kupovat recykláty, doporučuji nechat si podepsat od ředitele dodávají firmy papír, že veškeré následky z jejich náhradních náplní finančně uhradí!
To se budete divit, kolik jich to nepodepíše. A ti co podepíšou, neví co činí, protože sami neví z čeho ten toner je vlastně vyrobený, a z čeho se vlastně skládá dotyčný originál.
p
vachek.pavel (1)|1.4.2011 17:04
Do levné tiskárny renovaci ale do drahého tiskového stroje bych to neriskoval.
Neregistrovaný (0)|1.4.2011 20:24
Pro tiskárnu HP C5280 jsme poprvé zakoupil u Alfacompu kompatibilní náplně PrintIT (kompatibilní k 350XL a 351XL).Vzhledem k tomu, že jsou v těchto náplních integrovány jak inkousty, tak i trysky risknul jsme to. Zde žádné zničení dílů vlastní tiskárny snad nehrozí. Ovšem ta "kvalita" tisku mě šokovala. Černá zůstává černou, šedá je ovšem s nádechem zelené, barvy jsou jakési pastelové v šedém závoji a barevně ujeté. Pravda, pro grafy v Excelu to postačuje, pro tisk obrázků (pozor, nikoliv fotek !!! - to je úplně jiná kapitola o kterou se mi v tomto případě nejedná) např. z různých publikací je to hnus. Použitím ICC profilu se to nedá vykompenzovat. Finanční úspora sice jakási je, ovšem vzhledem k tomu, že po cca měsíci používání (asi po 30% obsahu náplně) už začínají vypadávat některé trysky, tedy v tisku jsou viditelné vodorovné jinobarevné, nebo světlé pruhy, je to velmi relativní. Dále pak je ve službách tiskárny naprosto chybně znázorněn zbytkový obsah inkoustu (u mne černého) - barevná náplň se zdá být O.K. Osobně bych tyto kompatibilní náplně nikomu nedoporučil.
Leroj (271)|1.4.2011 21:19
míval jsem inkoustovku a párkrát zkoušel plnit cartridge a nic moc - potom jsem koupil alternativní náplně - opět problémy se zasycháním, neustálým čištěním atd
nakonec jsem koupil novější model tiskárny a vše se opakovalo.
nyní mám color laser a nevím jak to budu řešit - kamarád v reklamce mi ukazoval bídnou kvalitu tisku z recykl. toneru /tisk na hladkým papíru se dal rozmazat prstem/
takže to vidím na originál /navíc tady rozdíl v ceně není tak vysoký jako u inkoustu/
Dojigiri (1629)|1.4.2011 21:59
Jojo, neorigo inkousty snad jedině v případě, když člověk tiskne tolik, že je během měsíce vytiskne a tak často, aby to nestačilo zaschnout. Na běžný použití (občasný tisk) jedině origo, známej se taky divil, když mu zaschly neorigo inkousty a ptal se mě až pak, co s tím (zaschly mu po měsíci a origo tam měl předtím asi rok bez problému). Co jsem mu tak mohl poradit - koupit originální HP.

A u tonerů jakbysmet, pokud mám toner v tiskárně 2 roky, tak mě nějaká ta stovka navíc za originální už taky nevytrhne.
mpolan (0)|2.4.2011 19:05
Kdysi jsem měl velice levnou tiskárnu Canon, tam mi na kvalitě moc nesešlo. Černou jsem běžně doplňoval z neoriginální doplňovací sady, během dvou měsíců jsem vždycky tu náplň spotřeboval, tak nestíhala zaschnout. Jednou jsem zkusil koupit neoriginální barevnou náplň, dopadlo to zle. Inkoust se na papíře rozpíjel do příšerných obrazců. O fotkách ani nemluvím, to nešlo. V pracovních tiskárnách (mám jich v péči cca 140) výhradně originální náplně, i když je to dražší. A jak tak čtu diskusi, nebudu ani riskovat recyklované nebo neoriginální.
OldmanKV (2)|3.4.2011 11:03
S laserovým tiskem zkušenosti nemám, zato inkoustem jsem už potisknul hromadu papíru i fotopapíru. V posledních letech na tiskárnách Canon. Plním si sám a střídám to s neoriginálními kompatibilními cartridgemi (nikoliv renovovanými!). Cartridge s integrovanou tiskovou hlavou lze opakovaně naplnit 2x až 3x (Canon iP1900). Samostatné inkoustové zásobníky (Canon MP640) jdou plnit vícekrát, ale po čase každou tiskárna začne odmítat, protože v čipu je zakódovaná expirace. Ta drobná ztráta inkoustu (vyhození právě naplněného zásobníku) je zanedbatelná proti úsporám. Protože si kupuji jenom inkoust (už ani plnicí sadu - pomůcky k plnění si ponechávám), jedno naplněné mě přijde na méně než 10% ceny nové originální náplně.

A tisknu i fotografie, byť v menší míře. Pokud jde o stovky fotografií, je výhodnější si je nechat vytisknout ve fotolabu. Ale nějakých 20 či 30 fotografií pro krátkodobé užití si vytisknu sám. Je také třeba počítat s tím, že doma tištěné fotografie mají menší barevnou stabilitu, vystavené na světle začnou po dvou až třech letech blednout.
Kozousch (10)|3.4.2011 11:18
Také mám víc negativních zkušeností než pozitivních. U tonerů do laserových tiskáren naštěstí asi hrozí poškození tiskárny velice málo, ale inkoustovou Epsonku zničil hned první neoriginální inkoust - tisková hlava se připekla k čistícímu segmentu a bylo vymalováno. A nebylo to aušus Ačtyřkové tiskátko za dvojku :-(

U recyklovaných tonerů v průměru každý druhý "špinil" - dělal svislé pruhy přes celý papír. Z některých se i sypal prášek. Pár značek recyklátů jsme vyzkoušeli a všechno stejná bída, takže už je nepoužíváme.

U originálních tonerů je válec údajně záměrně vyroben tak, aby se zničil (opotřeboval) během vytištění jediné náplně - nadělají se do něj po obvodu rýhy. Recyklační firma by měla při první výměně válec vyměnit za tvrzený a s ním lze následně toner naplnit několikrát. Jenže první naplnění s výměnou válce za tvrzený je dražší než originální toner, a tak ho prakticky nikdo nedělá. Většina recyklačních firem plní každý toner jen jednou a takto hrají vabank o to, jestli originální válec vydrží nebo ne a jestli ten zmetek zákazník vyreklamuje nebo ne.

A perlička na závěr. Koupil jsem do laserovky HP nový toner vyráběný firmou Xerox, protože vycházel o třetinu levněji než od HP, a špinil taky. Jako Fake nevypadal, protože máme i laserovky Xerox a krabice vypadala přesně stejně a dodavatel byl taky stejný jako u tonerů Xerox pro tiskárny Xerox.
drk22 (5)|3.4.2011 14:54
Tož asi tak.
V práci mám starší HP inkoust a tu náplň co tam je už mám několik let, jednou za měsíc, dva tam přidám neoriginální černý inkoust (150kč/100ml) a zase tisknu dál. Dříve jsem tam dával refily od Crocodille a ty mi ještě zbyly pro barvičky, které vydrží o hodně dále. Ale ta černá kazeta byla doplňovaná snad už 20x a to 3mi různými náplněmi (sám se divím že to pořád čistě tiskne) ... Jinak třeba u canonu jsem měl problémy se zasycháním (hlavu za 1600 pak můžete vyhodit) a to s originál inkoustem.
Do laseru jsem zatím dával jen originál.
taigr (1)|4.4.2011 10:28
Nazdar.
Mam zkusenost jen s doplnovanim u inkoustovych tiskaren Canon rady Pixma. Takto doplnuji barvy uz 8 let a zatim se mi nikdy nestalo, ze inkoust znicil tiskarnu ci barvy byly nejak jine ci zaschly.
Zacinal jsem s barvama ve flasce a doplneni strikackou. Ted uz posldni asi 3 roky kupuji primo cele cartridge. S cipem stoji tusim 80 kc, bez cipu 50 Kc...
Momentalne mam tiskarnu CANON PIXMA MP600. Nepouzivam uz fotolaby, co doplnuju barvy tak vse tisknu sam. Ze by fotky byly nejak barevne divne jsem nezpozoroval.
Neregistrovaný (0)|5.4.2011 07:42
Já mám negativní zkušenosti s plněním inkoustů, které provozoval kamarád a výsledek nic moc, kromě bordelu a občas tekoucích náplní.
Co se týká laserovek, tak mám na starosti cca 25 tiskáren od Minolty a ve všech používám recyklované tonery od Z+M. Na ty nejstarší tiskárny (už jsou zrušené, stáří 15 let) se musel kupovat originál, protože jim recyklované (od Abelu) nedělali dobře. Na ty novější typy (staré cca 5-10 let) se dávali tonery od Abelu, ale při přechodu na novější typy s čipem (PagePro 13xx) jsem musel změnit dodavatele, protože u tonerů od Abelu byly problémy s čipy (další věc byla, že do náplní na 3000 stránek dávali čipy na 6000 stránek, takže v tom byl i bordel). Už několik let používám Z+M servis a tam problém není. Válec se u této tiskárny mění samostatně a podle neoficiálních informací dávají originální válce kupované jako náhradní díly a cena je také výborná. Od této firmy jsem zkoušel ještě tonery do HP LJ 5 a dále potom Canon LBP 2900 a HP LJ 1020 (fyzicky je to stejný toner) a ve všech tiskárnách bez problémů. Je pravda, že tato firma je oproti jiným firmám o něco dražší, ale pořád nízko oproti originálu a pokud se stane, že nějaký toner zlobí (tak 1 toner z 20-30), tak i když se závada projeví v průběhu používání, napíšu mail, že mi zlobí ten a ten toner a do 2 dnů mi přijde jiný (ten problémový si odvezou při odvozu vypotřebovaných tonerů). Takže s touto firmou je z mého pohledu spolupráce perfektní.
Kozousch (10)|5.4.2011 11:17
[quote=Neregistrovaný;444692]Je pravda, že tato firma je oproti jiným firmám o něco dražší, ale pořád nízko oproti originálu ...[/quote]
Namátkou jsem mrknul na toner na 8 tisíc stran pro můj Xerox WorkCentre M20i.
To "o něco dražší" znamená dvojnásobek oproti jiným neoriginálním tonerům.
To "pořád nízko oproti originálu" znamená stejnou cenu jako u originálního toneru Xerox.
Možná by měl být předchozí příspěvek označen jako klamavé reklamní sdělení ...
Neregistrovaný (0)|6.4.2011 08:38
[quote=Kozousch;444724]Namátkou jsem mrknul na toner na 8 tisíc stran pro můj Xerox WorkCentre M20i.
To "o něco dražší" znamená dvojnásobek oproti jiným neoriginálním tonerům.
To "pořád nízko oproti originálu" znamená stejnou cenu jako u originálního toneru Xerox.
Možná by měl být předchozí příspěvek označen jako klamavé reklamní sdělení ...[/quote]

Záleží na co koukáte. Já jsem psal o tonerech pro Minoltu PagePro 13xx a mě stojí toner (cena na faktuře) 792 Kč bez DPH, zatímco originál 2000 Kč bez DPH. Fotoválec mám za 1120 Kč bez DPH a originál je za 2000 Kč bez DPH. Toner pro HP LJ 5 stál kolem 700 Kč bez DPH (nemám teď u sebe fakturu s tímto tonerem). Pokud se Vám tyto ceny nezdají nízké oproti originálu, tak je to váš problém. Já to za takové ceny kupuji a opsal jsem je sem z faktury. Ceny mám na základě nabídky firmy Z+M servis a za tyto ceny je odebíráme už 3 roky, takže nejde o nějakou počáteční cenu pro nalákání zákazníka. Osobně jsem tu měl na zkoušku tonery pro tyto tiskárny od dalších 5 firem (včetně firem Ecotoner a Abel) a ani jedna nebyla schopna dodat plně funkční tonery pro tyto tiskárny (většinou problémy s čipem, kdy v GDI tiskárně PagePro 1300W to fungovalo, ale v postsriptové PP1350E už ne - neustálé hlášky, že není vložen originální toner nebo je toner vadný, případně vůbec netiskla).
Neregistrovaný (0)|6.4.2011 09:03
Ještě bych rád dodal, že každý má možnost požádat jakoukoliv firmu o nabídku na konkrétní dodávky. Pokud odebíráte 1 toner za rok nebo dva, tak se s Vámi asi moc lidí bavit nebude, ale od odběru několika tonerů ročně můžete získat zajímavé slevy.

O něco dražší znamenalo o 100-200 Kč dražší než od ostatních firem.

Druhá věc je, do jakého ceníku jste koukal. Ceník ke stažení v PDF má úplně jiné ceny, než ten na stránkách velkoobchodu - nižší.
Váš toner stojí renovace 1090 Kč bez DPH ceníkově a originál jsem koukal na internetu od 1314 Kč bez DPH. Ale u některých tiskáren (u Xeroxu to bývá nejmarkantnější) se renovace tolik nevyplatí, protože cena originálu je nízká.
Jandaskunk (2330)|6.4.2011 10:26
No u Xeroxu se to skutečně nevyplatí, protože neoriginální náplň na můj Phaser 3117 tam stojí o 200,- víc jak originál...
Kozousch (10)|6.4.2011 12:32
[quote=Neregistrovaný;444890]Toner pro HP LJ 5 stál kolem 700 Kč bez DPH[/quote]
OK, pokud ta firma umí za dobré ceny repasovat tonery jen pro některé značky, ale v super kvalitě, tak je to v pořádku. Jen by to bylo dobré uvést.
Minolty neznám, ale tonery pro HP mají válec v sobě. Ten toner pro LJ 5 za 700 Kč je včetně vyměněného válce za nový? Já jsem se u takto levných tonerů vždycky setkal jen s jetými "drážkovanými" válci.
Neregistrovaný (0)|7.4.2011 07:38
[quote=Kozousch;444918]OK, pokud ta firma umí za dobré ceny repasovat tonery jen pro některé značky, ale v super kvalitě, tak je to v pořádku. Jen by to bylo dobré uvést.
Minolty neznám, ale tonery pro HP mají válec v sobě. Ten toner pro LJ 5 za 700 Kč je včetně vyměněného válce za nový? Já jsem se u takto levných tonerů vždycky setkal jen s jetými "drážkovanými" válci.[/quote]

Válec je čistý a vypadá jako nový. Asi nebude extra kvalitní, ale na jeden toner v pohodě vystačí. Když už náhodou u tohoto toneru byl nějaký problém, tak jednou se stěrkou (špinil válec), což spravila reklamace po mailu. Ono se jim asi nevyplatí dávat tam původní válec, protože jsem viděl mezi díly pro renovaci, které prodávají i nový válec na staré tiskárny HP LJ 4 kolem 85 Kč bez daně, takže to mění automaticky. Ještě jsem od nich neviděl toner s použitým válcem. Ani by se jim to nevyplatilo, protože poštovné při reklamaci by bylo dražší. Firmy které nechávají válce mají prostě nějakého dodavatele toneru, který do toho nasypou a jedno naplnění to třeba vydrží. Pokud se tím chtějí zabývat profesionálněji, tak si seženou i další díly (třeba válce) a vymění i válec. Cena je potom pro koncového zákazníka třeba o 200 Kč vyšší s tím, že válec má nový a pokud se nesype ven toner, tak je zákazník spokojený.
DrZelenka (2491)|26.10.2016 22:12
Já bych ještě doporučil ABEL. V jedné firmě, kde jsem dříve pracoval tiskárny jely naplno (1 toner na 1,5 měsíce) a naprostá spokojenost, nikdy nebyl jedinej vadnej. Pak vedení "ušetřilo" výběrem levnějšího dodavatele a 25% dodaných tonerů nestálo za nic a dalších 25% nevydrželo ani měsíc - šetřit se moc nevyplácí.
AlesekB (14)|17.12.2016 19:07
Ja mam pouze renovovane a jsem spokojeny zadny rozdil v tom nepoznavam
honzaj (3)|20.11.2019 15:27
Já určitě doporučuji renovované náplně kupovat. Je to podstatě ekologičtější varianta než kupovat neoriginální náplně a podstatně levnější než kupovat originální. Sám jsem o tom moc nevěděl a kupoval jsem neoriginální. Pokud by někoho zajímalo alespoň trochu víc na tohle téma, doporučuji mrknout na http://www.prodejtoner.cz/renovace mají to tam hezky popsané. Taky vykupují použité náplně, takže až náplň vypotřebujete, tak doporučuji schovat a pak poslat na výkup.