reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapínání PC na dálku bez veřejné IP adresy

koren3 (255)|2.4.2011 10:50
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, lze zapnout PC přes internet, pokud nemám veřejnou IP adresu?
Našel jsem jen návody s pevnou IP...
Děkuji za odpověď.
kocourleo (110)|2.4.2011 19:19
Pokud máš přístup do routeru, který ti přiděluje vnitřní adresu, tak v něm stačí otevřít potřebný port (hledej port forwarding) a použít třeba program WakeOnLanGui. Osobně to nemám vyzkoušené, ale mělo by to fungovat.
DrZelenka (2491)|2.4.2011 19:22
[quote=kocourleo;444390]Pokud máš přístup do routeru, který ti přiděluje vnitřní adresu, tak v něm stačí otevřít potřebný port (hledej port forwarding) a použít třeba program WakeOnLanGui. Osobně to nemám vyzkoušené, ale mělo by to fungovat.[/quote]

Myslím, že tazatel má wifi, kde má IP stejnou jako půlka města a není jen za routerem. Tuším, že někteří provideři přesměrujou nějakej ten port, ale nevím, jestli WoL funguje na jakémkoliv portu (ten konkrétní, který WoL používá běžně provider asi nepřesměruje).
koren3 (255)|2.4.2011 21:31
Přesně jak říká DrZelenka jsem zapojen do routeru, kde je připojen celý barák a do toho se určitě nedostanu, když dám tracert, tak vypadá že ten router má už veřejnou, ale jak říkám tam se nedostanu...
DrZelenka (2491)|2.4.2011 21:57
[quote=koren3;444406]Přesně jak říká DrZelenka jsem zapojen do routeru, kde je připojen celý barák a do toho se určitě nedostanu, když dám tracert, tak vypadá že ten router má už veřejnou, ale jak říkám tam se nedostanu...[/quote]

Počkat, to není jak jsem psal! Pokud už ten router má veřejnou IP, tak to bude jednodušší a ten kdo to nastavoval se tam napojí a nastaví příslušné přeměrování portu. Pokud vás nebude v baráku víc, kteří WoL požívají, tak to nebude dělat problémy ani v případě, že je nutné použít specifický port (WoL jsem nikdy nepoužíval a tudíž nevím co jde a co ne).

Já to myslel tak, že 1 IP připadá na celou síť poskytovatele (tzn. stovky PC) - to je pak podstatně problémovější.
koren3 (255)|3.4.2011 07:46
No to je router poskytovatele, kterej je uzamčenej na chodbě. Bych asi musel zavolat poskytovateli ať ho nastaví na WoL...
No a jinak připadá jeden adresní prostor na barák co vím (cca 60 IP), že kámoš z vedlejšího vchodu je ve stejném rozsahu jak já... I když je pravda, že by mohl nastavit příslušný port asi na forwarding a neměl by být problém, jen jde o to, jestli bude tak ochotnej...
kocourleo (110)|3.4.2011 23:42
Ten program WakeOnLanGui funguje tak, že pustí Magic packet do sítě (udp packet na adresu Broadcastu - poslední číslo adresy 255 - nejčastěji na portu 7 nebo 9) a v packetu má MAC adresu cílového počítače. Takže se Magic packet pošle vždy všem počítačům v podsíti a probudí se jen ten, jehož MAC adresa souhlasí. Blbé je to, že některé routery (třeba ten můj) nedokážou poslat packet na Broadcast (nedovolí mi nastavit port forwarding na adresu končící 255) :-(
Dojigiri (1629)|4.4.2011 08:26
A některé routery navíc neposílají broadcast na vypnuté počítače (= neaktivní porty) - proto v ideálním případě router má přímo ve specifikacích uvedeno, že podporuje WOL. To bude nejlepší se domluvit s tím poskytovatelem, kterej router provozuje - ten by to měl vědět, jestli tam lze tohle nastavit.
koren3 (255)|4.4.2011 21:06
Děkuji za rady, uvidíme co se dá dělat...