reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak správně zapojit grafickou kartu

Overdose (84)|4.4.2011 16:24
Mám základní desku GA-P55-UD3 s dvěma sloty pro grafickou kartu. Zaprvé bych chtěl vědět jak se těmto dvěma slotům říká a za druhé jak správně vůbec nainstalovat grafickou kartu na jakékoliv základní desce bez rizika zkratu nebo něčeho podobného. Mimochodem mám grafickou kartu ATI CrossFireX.
johny__g (6387)|4.4.2011 16:31
[quote=Overdose;444567]Mám základní desku GA-P55-UD3 s dvěma sloty pro grafickou kartu. Zaprvé bych chtěl vědět jak se těmto dvěma slotům říká a za druhé jak správně vůbec nainstalovat grafickou kartu na jakékoliv základní desce bez rizika zkratu nebo něčeho podobného. Mimochodem mám grafickou kartu ATI CrossFireX.[/quote]

Jsou to PCI-e (PCI Express) sloty, do kterého zapojit grafickou kartu najdeš v manuálu a zapojíš to tak, že vypneš PC, odpojíš od napájení, otevřeš case, najdeš slot, vsuneš kartu, zajistíš šroubkem záslepku (pokud nemáš neajké jiné uchycení, záleží na case), připojíš přídavné napájení má-li karta nějaké, zavřeš case, zapojíš monitor (do nové karty) a pustíš PC.

ATi CrossFireX není žádný typ karty. To je technologie kterou karta podporuje. Pokud je to karta nová z obchodu, pokus se přečíst její typ z faktury. A napsat sem.
kevin00 (10238)|4.4.2011 16:32
Overdose (84)|4.4.2011 17:23
Dobré video až na to, že nejsem moc dobrý angličtinář.
Tak teda grafická karta je: ASUS ENGTX460 DirectCU/2DI/1GD5
nevím ale co znamená to /2DI/1GD5
kevin00 (10238)|4.4.2011 17:25
[quote=Overdose;444574]nevím ale co znamená to /2DI/1GD5[/quote]

Typové označení.