reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

22" 1680:1050 do 4k

Balík (12)|4.4.2011 18:54
Zdravím,
staré 17" CRT IBM odchází rapidně do pekel a tak potřebuju rychle náhradu. O LCD moc nevím, jen co si přečtu na webu a tak bych chtěl takhle využít zkušeností těch co se v tom vyznají...
Stačí něco obyč. Většinu času strávím u her, ale spíš strategie a povětšinou starší (až staré) tituly. Sem tam film, prohlížení fotek a brouzdání po netu. Comp dost často jede hoodně hodin v kuse.
Sedím přímo před monitorem, žádné pozorování z postele se nekoná, repráky mám svoje a pivot funkci sem (po prvotním poblouznění) zavrhl jako (pro mě) nadbytečnou (ale nebráním se jí)
Finance nejsou nazbyt, takže chápu že to vyjde jen na obyč TN, což mi nevadí. Zalíbilo se mi ale LED podsvícení. Sedávám u toho i přes noc a byl bych rád kdyby bylo podsvícení rovnoměrné. Barvy nemusí být bůhví jak dobré, sem na některé odstíny barvoslepý (což neznamená že vidím černobíle, jen že když se někomu zdá že ta žlutá má zelený nádech, tak nevím o čem mluví... :D ). Ale samosebou to kvůli tomu nemusí být kus vyhlášený špatným podáním barev.
Zkrátka jako asi všichni bych rád hodně muziky za málo peněz...
Hlavní podmínky jsou:

22"
1680:1050
16/10
výškově nastavitelný
ne lesklý povrch (takže vlastně matný)
DVI
max. cena 4.000
(pokud by šlo tak i to LED podsvícení)

Cokoliv navíc přivítám, ale nevyžaduju.
Dík moc za jakýkoliv názor, který mi pomůže se rozhodnout

EDIT:
Původně sem vybíral něco s pivotem a zalíbil se mi 23" HP Compaq LA2306x LED, ale ten sem kvůli vyšší ceně a vysokému rozlišení zavrhl.
Později sem vybral Samsung 22" B2240MW a 22" BenQ BL2201PT. Oba jsou na hranici toho co chci dát, bohužel Samsung vypadá že nemá u tohodle modelu LED podsvícení (a ty modely co sem našel že ho mají mají rozlišení 1920:1080 což už nechci) a BenQ to má, jenže na ten sem tady moc chvály nenašel.
To bylo v době kdy mě ještě zajímal pivot, teď už se podle něj neorientuju, ale i tak toho nemůžu moc najít a tím BenQem si nejsem jistý. Ještě ho chci vidět někde zaplý, když nic jiného neseženu, tak pudu asi do něj. Čas mě tlačí, takže nemůžu moc dlouho vybírat :(
Vyplatí se to LEDko tolik? Nemáte někdo zkušenosti s porovnáním jestli to jde opravdu na obraze znát?

EDIT2:
Tak sem právě našel Philips 225PL2EB. Cena jen o pár desetikorun vyšší než 4 tis a má všechno, dokonce i usb port. Nemáte někdo nějaké zkušenosti?
elpsycho (1602)|5.4.2011 14:38
Problém je, že levných monitorů, které se pořád obměňují, je takový přehršel, že těžko na fóru najdeš člověka zrovna se stejným modelem. Můžeš se podívat na diskuse na czc nebo na americkém neweggu. Nutno ale brát s rezervou, často lidi mají růžové brýle u toho, co si zrovna koupili, zvlášť pokud nemají s čím srovnávat. Já bych si koupil Samsung 2233Z, který je dražší, není výškově nastavitelný, nemá LED podsvícení, ale má 120Hz obnvovací frekvenci, což je z mojeho pohledu pro herní zážitek zdaleka nejpřínosnější. I když zrovna pro strategie to není tak důležité - jakože těžko to zlepší tvůj hráčský výkon :)

ad LED podsvícení - tady bych se bál implementace u těch levných monitorů - aby šlo v noci dostatečně ztlumit. Pokud se nebudeš dívat na jednolitý tmavý povrch, tak by ani u největšch šuntů nerovnoměrnost podsvícení neměla být rušivá.
lglh4020 (69)|6.4.2011 07:41
[quote=Balík;444594]pivot[/quote]

hele pivot jako funkce je docela zbytečnost, sám mám dell ultra sharp vic než rok a ješte sem to nevyužil..teda ve smyslu že si otočím obraz a budu si čist weby nebo dokumenty takhle.

ale na druhou stranu je pivot luxusni vychytávka na instalaci monitoru, jen to otočíš o 90° a maš všechny kabely pěkně po ruce. takže pokud nejsi admin ( jakože nejsi :D) tak je to fuk jestli ho máš nebo nemáš.

druhá strana mince je zase ta, že monitory co mají pivot, jsou většinou dost dobře výškově nastavitelný..pro mě třeba po kvalitě panelu druhý nejdůležitější parametr u monitoru.

s výběrem ti neporadím 4K je na kvalitní monitor malo, ale chápu, prachy na stromech nerostou, tak to musíme řešit jak se dá ..