reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bezpečné odebírání zařízení

wex (115)|19.7.2006 20:02
Chtěl bych se zeptat, jestli je nutné u flash disků použív ve Win "bezpečně odbrat zařízen"? Kamoš mi říkal, že když ho jenom odpojím, tak časem se začne zmenšovat kapacita, nebo tak něco, ale moc se mi tomu nechce věřit. (Samozřejmě vytahování flasky z potu při kopírování nedělám)
Styryx (351)|19.7.2006 21:28
Podle mě je to hlavně kvůli zpožděnýmu zápisu - pokud by např. USB Flash byl vytaženej moc brzo po "ukončení ukládání", data se většinou na tyhle zařízení ukládají se zpožděním ("když má systém čas", resp. aby se to jakoby uložilo rychlejc a skutečný uložení pak systém provádí na pozadí). Pokud by se to teda vytáhnulo moc brzo, data by tam ještě všechny nebyly, rozpracovanej soubor by byl nekompletní, nebyl by vidět ale zabíral by možná několik sektorů, který by byly označený jako obsazený (takže by se skutečně mohla "zmenšovat kapacita"). Možná že pokud zrušíte v nastaveních systému zatržítko "používat zpožděný zápis na výměnné jednotky" nebo tak nějak nebo možná je to opačně zatržítko "nepoužívat zpožď. zápis", tak bude myslím možný vyndavat tahle zařízení okamžitě po dokončení kopírování (který ale zase bude tim pádem pomalejší a také patrně bude víc brzdit systém).
Např. v Linuxu lze tohle pozorovat i u diskety, když jsem na ní zkopíroval věci, a po relativně dlouhé době (1-2 min.) jí vytáhnul ale předtim neodmountoval (chtěl jsem si jenom rychle přendat soubor do PC s Win), tak na ní nic nebylo a musel jsem jí dát zpátky do toho Linuxu, příkaz unmount, začalo horečný zapisování a pak tam teprv ty data byly.
Limoto (162)|19.7.2006 21:29
záleží, jestli máš povoleno cache, pokud ano, tak to musíš dělat, pokud ne tak v podstatě nemusíš, ale i tak je to jistější.. natsavuje se to ve správci zařízení když najdeš tu flashku někde ve vlastnostech ;)
mech13 (5526)|19.7.2006 21:42
kdyz si das vlastnosti disku, tak tam je nejaka zalozka a na ni se da nastavit zpusob zachazeni s jednotkou: bud optimalizovat pro rychly zapis(zpozdeny), nebo pro ryychle odebrani. nevim presne kama se tam leze ale jestli to neni primo ve vlastnostech tak to pude urcite pres spravce zarizeni