reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Regulace otáček Noctuy na procesoru

BM (19)|6.4.2011 19:45
ahoj, nedaří se mi zregulovat otáčky na větráku Noctua na chladiči NH-D14. Mám desku Asus M4A88TD-V EVO/USB a zkoušel jsem to jak v biosu, tak i v AI Suite, PC Probe II a SpeedFanu a výsledek je následující. V biosu je volba CPU Q-Fan Function a Chassis Q-Fan Function(zadní fan), když to povolim, tak tam jsou různé profily a nebo manuální nastavení, ale zregulovat mi jde jenom ten zadní fan a ten procesorový běží na max. otáčky, ať nastavim co nastavim. Nabídka pro regulaci předního fanu tam neni vůbec.To samé je v AI Suite a v Probe II je jenom monitoring, bez možnosti regulace čehokoli. Dá se to nějak řešit?
Já jsem investoval do drahých noctií, abych měl tichý počítač a teď mi to tady hučí jak blázen na max.otáčky a nejde to softwarově zregulovat.(Mimochodem i na ty max. otáčky jsem čekal, že to bude tišší, mám tři noctie..na procesoru, vzdau a vepředu na skříni a hučí to teda parádně.
Samozřejmě, to jde zregulovat těma redukcema, ale pořád je to nastavení na pevné otáčky, navíc k tomu chladiči mi dodali jen redukce ULNA, takže bud to jde na max, nebo zase na miminum. A představa, že bez zátěže tam vrazim redukci a při hraní her pokaždý polezu do skříně a redukci zase vypojim(pokud by mi to ty min. otáčky neuchladilo), je pro mě nepřijatelná.Deska mi byla doporučena mimo jiné taky z důvodu efektivní zprávy chlazení a ted mi jde softwarově regulovat prakticky jeden fan ze čtyřech. Doufám, že se mýlim a že existuje nějaké řešení, jak aspoň ten fan na procesoru regulovat efektivně podle zátěže a teploty. Děkuji za rady.
btw: větráky mám zapojené správně.
robky (3195)|6.4.2011 22:44
Skúšal si regulovať pomocou Asus fan Xpert?

Pokiaľ by to nešlo, skús prehodiť cpu fan do chassis a naopak ....
....mimochodom, aké máš teploty procesora?
martinGT500 (26)|14.4.2011 19:43
Podľa mňa by si mal mať niake ovládače na reguláciu k základnej doske ale ako sa vola tak to neviem
r34ktor (7477)|14.4.2011 22:15
Nebudu se znovu opakovat, odpověď najdeš zde.
martinGT500 (26)|16.4.2011 16:14
r34ktor dal si my dôvod prečo si nekúpiť noctulu radšej zoberiem niečo takéto
http://www.tichepc.sk/Be-Quiet-Dark-Rock-Pro-CPU-Cooler.html?arg1=001005
r34ktor (7477)|16.4.2011 16:42
To mi jako adekvátní náhrada rozhodně nepřijde. Chladič je oproti Noctue těžší, dražší a co je nejpodstatnější - hůře chladí.
martinGT500 (26)|16.4.2011 16:47
Za noctulu sa ťažko hľadá náhrada lebo nato aka je výkonná tak je dosť ticha
Jech Josef (206)|16.4.2011 17:37
[quote=BM;444975]ahoj, nedaří se mi zregulovat otáčky na větráku Noctua na chladiči NH-D14. Mám desku Asus M4A88TD-V EVO/USB a zkoušel jsem to jak v biosu, tak i v AI Suite, PC Probe II a SpeedFanu a výsledek je následující. V biosu je volba CPU Q-Fan Function a Chassis Q-Fan Function(zadní fan), když to povolim, tak tam jsou různé profily a nebo manuální nastavení, ale zregulovat mi jde jenom ten zadní fan a ten procesorový běží na max. otáčky, ať nastavim co nastavim. Nabídka pro regulaci předního fanu tam neni vůbec.To samé je v AI Suite a v Probe II je jenom monitoring, bez možnosti regulace čehokoli. Dá se to nějak řešit?
Já jsem investoval do drahých noctií, abych měl tichý počítač a teď mi to tady hučí jak blázen na max.otáčky a nejde to softwarově zregulovat.(Mimochodem i na ty max. otáčky jsem čekal, že to bude tišší, mám tři noctie..na procesoru, vzdau a vepředu na skříni a hučí to teda parádně.
Samozřejmě, to jde zregulovat těma redukcema, ale pořád je to nastavení na pevné otáčky, navíc k tomu chladiči mi dodali jen redukce ULNA, takže bud to jde na max, nebo zase na miminum. A představa, že bez zátěže tam vrazim redukci a při hraní her pokaždý polezu do skříně a redukci zase vypojim(pokud by mi to ty min. otáčky neuchladilo), je pro mě nepřijatelná.Deska mi byla doporučena mimo jiné taky z důvodu efektivní zprávy chlazení a ted mi jde softwarově regulovat prakticky jeden fan ze čtyřech. Doufám, že se mýlim a že existuje nějaké řešení, jak aspoň ten fan na procesoru regulovat efektivně podle zátěže a teploty. Děkuji za rady.
btw: větráky mám zapojené správně.[/quote]
Já mám NOCTUA NH-U12P SE2 a reguluji otáčky přes desku větráky sem zapojil na desce na CPU Fan a v biosu sem si nastavil v CPU fan mode na na napětí a deska to reguluje normálně kdyš nemám vytížený CPU tak mám otáčky větráků 700 akdyš je vytížení CPU na 100% tak sou otáčky kolem 1300. Desku mám Gigabyte GA-EP45-UD3R - Intel P45.
16cmfan (2153)|16.4.2011 20:30
[quote=martinGT500;446322]Za noctulu sa ťažko hľadá náhrada lebo nato aka je výkonná tak je dosť ticha[/quote]

Enermax Magma a máš klid.
martinGT500 (26)|16.4.2011 20:46
[quote=16cmfan;446359]Enermax Magma a máš klid.[/quote]

vyzerá dobreeeee a za polovičnú cenu niekedy musím odskúšať :D