reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CoolerMaster Elite 330 + Arctic cooling v7

dracihnev (170)|6.4.2011 20:46
Hoj, z důvodů přetaktování (Q8300 z 2.5 na 3) sem si pořídil chladič CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2. Budu ho dávat do skříně CoolerMaster Elite 330, která má jeden větrák vzadu pod zdrojem. Procesor mám Intel. Grafickou kartu mám HD5770. Dotazy jsou: 1. Má tam ten větráček většího smyslu po osazení procesoru novým chlazením? Rád bych se ho zbavil protože je to hned po boxovém chladiči cpu druhý nejhlučnější prvek pc.
2. Kam bych měl nasměřovat větrák nového chladiče? Kdyby to foukalo směrem dozadu pryč ze skříně, tak by to foukalo prakticky hned do toho větráčku, takže mi tam přijde zbytečný.
dracihnev (170)|8.4.2011 18:18
tak už ho mám... dal sem ho tak jak sem viděl na většině obrázků an netu, tedy větráčkem směrem dovnitř skříně. Teď ale nevím jestli větráček teplo vysává nebo fouká směrem dovnitř vzduch s vnitřku case. Zkusil sem přiložit ruku a zdá se mi že teplo vyfukuje doprostřed skříně zatímco můj case chladič vzadu vyfukuje ze skříně studený vzduch. Jaktože sem tedy všude viděl právě toto umístění (viz příloha)?
ACF7Pro-B.jpg
16cmfan (2153)|8.4.2011 19:09
Máš to dobre - AC vyfukuje vzduch smerom k ventilátoru zaním a ten vzduch von.
martinGT500 (26)|16.4.2011 16:41
ten vetráčik by som nedával odtiaľ preč skvor by som tam dal niaky čo ma vadši prietok vzduchu než ten na AC chladiči aby to lepšie vyfukovalo tepli vzduch von s case lebo ak by bol ten vetračik moc slabý tak by sa mohla časť vzduchu odrážať spať do skrinky
Georginek (2957)|16.4.2011 17:09
AC ma nevyhodu v tom, ze nema ramecek, proto je to tak bidnej chladic. A kdyz tam das ruku tak to fouka vsude okolo. Jinak ten zadni bych urcite nevyndaval, zredukuj ho na pomalejsi otacky.... To ze AC stezi profoukne zebra pasivu, tak ten kolotoc to teplo vysaje ven ze skrine. Si to vyzkousej, sundej zadni vetrak a hned poznas, jak se ti to bude zahrivat :D