reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD MyBook3 help

devil84 (36)|8.4.2011 19:45
chalani poradte mi. Mam externy disk WD MyBook3 essential USB za chodu PC sa mi zahadne spomalil system disk zacal vydavat zvuky ako ked nemoze nabehnut disk som videl ale po kliknuti sa objavilo okienko akoby tam nebol. Po restarte zmizol, skusil som ho odpojit a zapojit bolo pocut zvuk pripojenia USB ale nic viac. Po chvile uvazovania som disk rozobral tym som porusil zaruku :( dal som ho priamo do PC a ziastil som ze disk chybny nieje. Ale problem je v tom ze win ho nepozna. cez disk manazment mi pise ze je UNLOCATED. tie disky pouzivaju svoj program WD SmartWare ale ked ho zapnem ani tam ho nenajde. aj by som ho formatoval ale mam tam 900gb dat a niektore z nich potrebujem. Neviete niekto ako by som ich z neho dostal alebo ako by som to mohol vidiet co tam je?
zsdx (2098)|9.4.2011 10:32
[quote=devil84;445267]ako ked nemoze nabehnut disk...Neviete niekto ako by som ich z neho dostal alebo ako by som to mohol vidiet co tam je?[/quote]

problem 1 - zkus posilit napajeni Y-kabelem USB
trabl 2 - zkus Testdisk
Dojigiri (1629)|9.4.2011 10:41
Zkus programy PartitionFindAndMount nebo TestDisk.
devil84 (36)|10.4.2011 17:43
Tak chalani co teraz? :) presiel som disk find and moun-tom aj test disk-om a nic nenasli. azda je mozne aby sa disk nejako sam zmazal? alebo si WD externe disky robia particie ktore su tymto programom nezname?
Dojigiri (1629)|10.4.2011 18:48
No, to by se dalo zjistit disk editorem, ale neni to moc pro laiky (v partition table už to zřejmě nebude, když se tváří jako prázdnej, takže by se např. pomocí Winhex dalo podívat do sektoru 63, kde obvykle bejvá první partition ...)

Každopádně lze ještě zkusit programy pro obnovu dat, jako je Recuva, GetDataBack for NTFS/FAT32, FileScavenger (Recuva je free, takže tu bych zkusil jako první).
devil84 (36)|10.4.2011 21:21
problem je ze na obnovu dat budem potrebovat volne miesto a 900GB nemam :D no nieco snad vymyslim. este som rozmyslal ze chybny je zrejme zvysny HW tohto externeho disku tak mozno keby som kupil taky isty a prehodil ho ci by to mozno fungovalo
Dojigiri (1629)|11.4.2011 11:37
Teď jsem se koukal na ten WD SmartWare, co to přesně dělá ... vypadá to, že je to určený zejména pro zálohování (ale nenašel jsem, jestli se to pomocí toho i formátuje, ačkoliv ve fórech jsem koukal, že lidi WD book běžně formátujou jako FAT32 nebo NTFS).

OVŠEM - aplikace SmartWare umožňuje zapnout hardwarový šifrování (zřejmě pomocí nastavení hesla disku pod "Set Security") - nenastavoval jsi ho? Pokud ano, disk samozřejmě nepůjde přečíst mimo rámeček, protože tam budou zašifrovaný data (šifrování patrně obstarává rámeček - takže pak by možná šlo to přečíst kdyby člověk měl jinej funkční).

Resp. ta Recuva apod. - našla nějaký soubory? (pokud ano, tak to asi zašifrovaný nebude)