reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poškodené súbory - chkdsk ich neopraví

mnn (35)|9.4.2011 02:04
Zdravím. Mám 2TB disk a na 500GB partícii sa mi poškodili 4 súbory. 2 sú vo veľkosti 8-9GB, a zvyšné 2 okolo 500MB.

Skúsil som urobiť klasický chkdsk (bez /f prepínaču) a vyhodilo mi to chyby ako:
[CODE]Deleting corrupt attribute record (128, "")
from file record segment 213242.[/CODE]
Tak som dal opraviť (chkdsk /f) danú partíciu. Chkdsk prebehol a na skúšku som vyskúšal skopírovať jeden z tých veľkých súborov na úplne iný disk a po chvíli sa Total Commander zasekol s hláškou, že nemôže čítať daný súbor a v systémovom logu sa objavilo zopár hlášok typu Device \Device\Harddisk1\D has a bad block.

Momentálne mám pustený chkdsk /f /r a vo 4. fáze (overovanie dát súborov) a vypísal mi takúto hlášku pre každý z poškodených súborov (s inými číslami):
[CODE]Windows replaced bad clusters in file 45[/CODE]

Keďže 5. fáza je kontrolovanie voľného miesta, tak rozmýšľam, že chkdsk ukončím (CTRL+C), keďže sa jedná o 500GB partíciu, kde je asi 400GB voľného miesta. Ale bojím sa či by to ešte viac neuškodilo.

Čo sa týka súborov, tak jedná sa o 2 virtuálne mašiny vo VMWare Workstation. Tie 2 veľké súbory sú virtuálne disky (každý pre 1 mašinu) a zvyšné 2 sa týkajú už iba 1 mašiny (VMSS a VMEM súbory).

Neviem si však vysvetliť, prečo sa poškodili súbory oboch mašín, keď som posledných 24 hodín pracoval iba s 1 mašinou. Čo je však zaujímavejšie, že prvé problémy s mašinou sa vyskytli počas jej používania.

Poradí mi niekto ako sa dostať z tejto šlamastiky? :confused: Vďaka
Dojigiri (1629)|9.4.2011 10:35
Spustit na tom disku hddregenerator z hirens boot cd. Ten dokáže většinou zachránit i data v chybných sektorech. Bohužel ty sektory, který jsi nechal opravit pomocí chkdsk, už opravit nepůjde (tj. pravděpodobně ty soubory budou poškozený - v místech, kde byly vadný sektory, budou nuly). Můžou se pak s nima vyskytovat určitý potíže (vyplývající z toho, že došlo ke ztrátě těchto dat).
zsdx (2098)|9.4.2011 10:37
[quote=mnn;445306]Zdravím. Mám 2TB disk a na 500GB partícii sa mi poškodili 4 súbory. 2 sú vo veľkosti 8-9GB, a zvyšné 2 okolo 500MB.[/quote]

Ja osobne bych projel disk nejdrive utilitou vyrobce a pak az chkdskem (ten muzes klidne ukoncit, faze 5 je opravdu 'navic', jen prijdes o zapis do eventlogu).
mnn (35)|9.4.2011 11:43
Tak čo sa týka disku tak ten je relatívne nový - mám ho asi od 23. januára tohto roku. Doteraz šľapal ako hodinky, ale odkedy som mal zapnuté obe virtuálne mašiny naraz, tak asi odvtedy mám tieto problémy.

Aby som predišiel ďalším problémom virtuálne mašiny presúvam každú na iný disk a nebudem ich využívať naraz. Dúfam, že týmto predídem ďalším takýmto problémom.