reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Skříň vs prach

Overdose (84)|9.4.2011 08:36
Mám nový počítač asi tak čtyři měsíce. Když jsem do základní desky připojoval kartu na internet bylo tam tolik prachu, že se ani nedalo dýchat. Po vás chci nějakou radu jak co nejvíc to půjde zabránit prachu, aby se mi dostal do skříně. Skříň mám : Akasa Freedom Xone.
Suprak (408)|9.4.2011 08:56
Udržovat čistotu v místnosti, kde se PC nachází (pravidelně vysávat a utírat prach). Pak mohou ještě pomoct prachové filtry mezi intake fan. Taky je dobré nemít PC postavené na kobeci, ale nejlépe někde na stole. Pak ještě musím zmínit velké nepřítele PC - kouření v místnosti a chlupatí domácí mazlíčci.
martinGT500 (26)|11.4.2011 21:03
Na miesto filtrov môžeš použiť silonku ak tam máš niaky vačši vetrák lebo na niektoré rozmery sa dosť ťažko zháňajú prachové filtre a sú dráhe ale aj tak sa ti tam dostane prach aj keby maš ten najkvalitnejší filter ja osobne to tak mam spravené ale aj tak to čistím tak raz za 3 mesiace preventívne :D
Sgt.Sykes (104)|12.4.2011 20:14
Kup si skřín od antecu třeba Nine Hundred TWO ja osobne jí mam a pul roku sem nemusel čistit pc a do budoucna to ani neplánuji.Stačí raz za 2-4 týdny vyčistit/vyprat prachové filtry
Kalty (16)|21.4.2011 10:48
[quote=Sgt.Sykes;445741]Kup si skřín od antecu třeba Nine Hundred TWO ja osobne jí mam a pul roku sem nemusel čistit pc a do budoucna to ani neplánuji.Stačí raz za 2-4 týdny vyčistit/vyprat prachové filtry[/quote]

taky jsem to tak vyřešil. Mam plovoučku a ještě v paneláku takže prachu dost. Mám novou skříň 3 dny a hned jsem na filtrech měl spousta prachu, co se před tím do skříně dostala naprosto v pohodě.
Koupil bych skříň. Já můžu doporučit Fractal Design R3
johny__g (6387)|21.4.2011 11:26
[quote=Sgt.Sykes;445741]Kup si skřín od antecu třeba Nine Hundred TWO ja osobne jí mam a pul roku sem nemusel čistit pc a do budoucna to ani neplánuji.Stačí raz za 2-4 týdny vyčistit/vyprat prachové filtry[/quote]

[quote=Kalty;447159]taky jsem to tak vyřešil. Mam plovoučku a ještě v paneláku takže prachu dost. Mám novou skříň 3 dny a hned jsem na filtrech měl spousta prachu, co se před tím do skříně dostala naprosto v pohodě.
Koupil bych skříň. Já můžu doporučit Fractal Design R3[/quote]

Pánové jsou skutečně myslitelé. :stupid Proč by si měl kupovat celou novou case, když opravdu stačí jen dát filtry na intake větráky a zařídit menší přetlak (intake větráky musí do skříně tlačit o něco víc vzduchu než outtake odsává)?
martinGT500 (26)|21.4.2011 15:03
[quote=johny__g;447162]Pánové jsou skutečně myslitelé[/quote]

tomu tiež nechápem keď ma nový pc tak bude kupovať novu skriňu ? Keď stačí len upráva za maximálne 300 Kč
Devouver (304)|21.4.2011 15:49
[quote=johny__g;447162]Pánové jsou skutečně myslitelé. :stupid Proč by si měl kupovat celou novou case, když opravdu stačí jen dát filtry na intake větráky a zařídit menší přetlak (intake větráky musí do skříně tlačit o něco víc vzduchu než outtake odsává)?[/quote]

Přetlak? To aní nejde udělat někde kde je moc škvír, kudy může vzduch unikat. Akorát tam bude větší proudění, přetlak ani náhodou.
Deee-aN (3834)|21.4.2011 22:12
[quote=johny__g;447162]Pánové jsou skutečně myslitelé. :stupid Proč by si měl kupovat celou novou case, když opravdu stačí jen dát filtry na intake větráky a zařídit menší přetlak (intake větráky musí do skříně tlačit o něco víc vzduchu než outtake odsává)?[/quote]
Copy that!:thumb
[quote=Devouver;447215]Přetlak? To aní nejde udělat někde kde je moc škvír, kudy může vzduch unikat. Akorát tam bude větší proudění, přetlak ani náhodou.[/quote]
Ano, přetlak! Tak to má právě fungovat, aby vzduch ze skříně unikal i škvírami. Pak se nemůže prach dostat dovnitř (za předpokladu, že je na intake filtr).
Filtry samozřejmě nepoberou všechno - kdyby ano, neprošel by jím téměř žádný vzduch.
Na mírný přetlak stačí, aby intake točil o něco víc než (identický) outtake.
Když se tomu člověk trochu věnuje, není problém udržet relativně čistou i slušnou větrníkovou farmu. Jednou týdně vyprášit filtry...
johny__g (6387)|22.4.2011 07:57
[quote=Devouver;447215]Přetlak? To aní nejde udělat někde kde je moc škvír, kudy může vzduch unikat. Akorát tam bude větší proudění, přetlak ani náhodou.[/quote]

Nesmíš si to představovat jako přetlak v papiňáku, ve skutečnosti je to jak píše Deee-aN, prostě jediný vzduch který se dostává do case musí jít skrz větráky opatřené filtrem. Pak se tam prach nedostane.
martinGT500 (26)|22.4.2011 08:08
[quote=Deee-aN;447298]Copy that!:thumb

Ano, přetlak! Tak to má právě fungovat, aby vzduch ze skříně unikal i škvírami. Pak se nemůže prach dostat dovnitř (za předpokladu, že je na intake filtr).
Filtry samozřejmě nepoberou všechno - kdyby ano, neprošel by jím téměř žádný vzduch.
Na mírný přetlak stačí, aby intake točil o něco víc než (identický) outtake.
Když se tomu člověk trochu věnuje, není problém udržet relativně čistou i slušnou větrníkovou farmu. Jednou týdně vyprášit filtry...[/quote]

to myslíš vážne stým pretlakom ja tam mam skôr podtlak lebo jeden 200mm ženie dnu vzduch a 2 vetráčiky + grafická odsávajú von s case a keď nad tým tak rozmýšľam tak sa my tam tlači vzduch cez škáry aj s prachom. Myslíš že vtom je extra rozdiel ?
Deee-aN (3834)|22.4.2011 20:01
[quote=martinGT500;447325]to myslíš vážne stým pretlakom ja tam mam skôr podtlak lebo jeden 200mm ženie dnu vzduch a 2 vetráčiky + grafická odsávajú von s case a keď nad tým tak rozmýšľam tak sa my tam tlači vzduch cez škáry aj s prachom. Myslíš že vtom je extra rozdiel ?[/quote]
Zjisti si, jaký průtok mají všechny tvé fany v daných otáčkách. To, že má větrák 200mm, neznamená, že protlačí víc vzduchu než tři menší. Proto jsem ve svojí úvaze výše psal o identických fanech: [quote]...Na mírný přetlak stačí, aby intake točil o něco víc než (identický) outtake...[/quote]