reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Jaký druh ovladače potřebuji stáhnout pro DVD mechaniku a kde?

Neregistrovaný (0)|9.4.2011 21:45
Tazatel: Alex

Znění dotazu: Dobrý den,

prosím o radu. Nechala jsem si změnit SW u notebooku (HP Pavilion Enter. PC), z Open Office na Visty 2007 a přestala mi fungovat mechanika DVD. Nepřehrálo mi to filmy pouze určitého formátu. Nedávno jsem si kvůli práci musela nechat naistalovat XP profesionál. A ted mi to přehraje pouze vypálené filmy, originály mi to nenačte vůbec a CD jako jsou např. určené k jazykové výuce, také ne. Mechanika neni rozbitá pouze tam nejspíš chybí ovladač, protože jinak by mi to nenačetlo ani vypálené filmy. Každopádně budu ráda za Váš odborný názor a radu. Popřípadě prosím o zaslání odpovědi i na můj e-mail: [email]siera13@seznam.cz[/email]

Předem děkuji.
DrZelenka (2491)|9.4.2011 22:04
Takže se jednalo o změnu operačního systému? Nějak nechápu výměnu OpenOffice (kancelářský balík) za Visty (operační systém). Předpokládám přechod z XP na Visty.

Na mechaniku ovladače nejsou, tipoval bych podle popisu, že se spíš jedná o kodeky. DVD se načte, ale přehrávač pouze hodí chybu a film nepřehraje, že?

Doporučil bych K-Lite Codec Pack
kevin00 (10238)|9.4.2011 23:24
Osobně bych instalaci kodeků zatím vynechal a vůbec je do systému neinstaloval.
V jakém přehrávači jsou filmy přehrávány a o jaký formát filmů se jedná ? Zkus použít Media Player Classics či VLC Player.
StD (1963)|10.4.2011 07:07
...no a já bych se zase šel podívat (když to přehrává Region Free media a nikoli originály Region 2 DVD-Video) především do Správce zařízení, jestli ta DVD-mechanika má nastaven Region 2 (Evropa).