Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Notebook v ceně 5 000 - 7 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Primární požadavky: vysoký výkon - v cenové kategorii

Preferovaní výrobci: Dell Lenovo

Další komentář: Přemýšlím o IBM T43. Bude používám hlavně pro kancelářkou práci. Office, adobe reader, různé kalkulátory, hudba, filmy (HD video?), surfování na internetu (youtube HD bez sekání? +fcb) a co se her týče couter strike 1.6 na odreagovaní, pokud by se na tom dalo spustit i něco graficky náročnějšího, nebudu se zlobit (64mb GK?). V cenové katogorii hledám něco co zvládá kombinaci zmiňovaného využití, pokud možno bez sekání a plynulý chod. Předpoklad, že bude nonstop v síti a přenášení minimální, pouze na cestách = hodina postačí. Co se týče HDD přemýšlím o externím (v budoucnu) ale aspon 60gb by mohl mít. Preferovaný display 14.1" (pokud to cena dovolí 1400x1050) - 15.4" (-||- 1280 x 800, ale u obou variant se spokojím s 1024 x 768, pokud se tím ušetří nějaká kačka na přilepšení výkonu). Mohl by mít asoň 2gb RAM, ale není to podmínkou (stačí 1x1gb s možností rozšíření do budoucna). Prozatím mě víc nenapadá a pokud by popis nebyl postačující, rád se lépe dovyjádřím
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Den DELL je hodně luxusní, jdu do něj. I když i ten IBM je mi hodně sympatický, ten procesor u DELL mě přesvedčil. Do budoucna se do něj dá koupit i grafická karta, takže luxus . Ta integrovaná předpokládám, že bude 32mb, ale účel by měla splnit. Díky moc, pokud by byl ještě nápad, rád se podívám na další možnosti.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

Řekl bych, že při práci rozhodně více oceníš vyšší rozlišení u Thinkpadu (1440x900), než 340 MHz na CPU. Určitě ani jedním chybu neuděláš, oba dva notebooky mají zpracování na dobré úrovni a něco ti vydrží. Ještě takové menší plus pro Thinkpad je, že má originální Visty oproti XP u Dellu.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Kush Zobrazit příspěvek
    Den DELL je hodně luxusní, jdu do něj. I když i ten IBM je mi hodně sympatický, ten procesor u DELL mě přesvedčil. Do budoucna se do něj dá koupit i grafická karta, takže luxus . Ta integrovaná předpokládám, že bude 32mb, ale účel by měla splnit. Díky moc, pokud by byl ještě nápad, rád se podívám na další možnosti.
    Jak jsi přišel na to, že se tam dá koupit jiná grafika? Je tam integrovaná Intel, pochybuji že to má volný MXM slot. A paměť nemá žádnou (svoji), ukrojí si kus z RAM.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Já se s Vistami nemám zrovna rád, jinak IBM je můj prefer v cenové kategorii a i to rozlišení jsem psal, že bude lepší vyšší. Mě spíš oslovilo dvoujádro, ale teď jsem si uvědomil, že komprimovat a konvertovat sice očas budu, ale minimálně a nevím jak moc zrovna toto dvoujádro ovlivní dobu. Zkusím ho někde najít s XP.

Jak jsem přišel na to, že je v tom DELLu slot na grafiku? Přečetl jsem si to, ale oni si tam mohou napsat cokoliv, takže si ještě pogooglím. Zvládá aspoň to HD video bez sekání? Nebo to bych chtěl už moc? Nejsem žádný expert.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Jak jsi přišel na to, že se tam dá koupit jiná grafika? Je tam integrovaná Intel, pochybuji že to má volný MXM slot. A paměť nemá žádnou (svoji), ukrojí si kus z RAM.
    Aha tak máš pravdu. Špatně jsem pochopil co tam píšou. Oni myslel že si mám na výběr z INTEGROVANÝCH karet. mohli to tam napsat trochu srozumitelněji i pro ty méně chápavé.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Kush Zobrazit příspěvek
    Aha tak máš pravdu. Špatně jsem pochopil co tam píšou. Oni myslel že si mám na výběr z INTEGROVANÝCH karet. mohli to tam napsat trochu srozumitelněji i pro ty méně chápavé.
    Pořád vedle. Pokud by jsi si kupoval tento notebook, můžeš mít model buď s integrovanou Intel grafikou nebo s Quadrem od nVidie, což je samozřejmě dedikovaná karta s vlastní pamětí. Jak zvládá přehrávat HD video nevím, ale nebude to žádný zázrak. Jinými slovy, většina práce zůstane na CPU.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

johny_g tak tedy díky za super info, za tu cenu zázraky neočekávám, jen jak jsem říkal, moc se v tom nevyznám PC jsem naposledy kupoval před 6ti lety a ntb jen pro mámu a ten teda stojí za pěkný kulový, zvláště s Vistami. Nejspíš šáhnu po tom IBN, jen mě něm mrzí ty Visty, budou ho nejspíš ještě trošku brzdit. Pokud by tě, nebo kohokoliv jiného napadlo ještě nějaké řešení v cenové relaci, ocením každý další návrh. Ještě jednou díky

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky