Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 18 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 266

Téma: Jaký vlastníte zdroj?

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Uz som konecne vymenil ten EC 300 W za ModeCom FEEL III 500 W ATX , na mojej zostave sa nestihne ani kusok zahriat ,co sa o tom EC nedalo povedat.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

mohol by si ohodnotit hlucnost modecomu, nehuci pfc a pod.?

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od br4n0
    mohol by si ohodnotit hlucnost modecomu, nehuci pfc a pod.?
    No vsetko je pohode je tichy ani nepocujem ze ide, neprehrieva sa , no ale co bude robit na narocnejsej zostave to neviem....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

400W OEM Seasonic, ale né ten nový, horší s certifikací 80+, ale tu původní verzi, která je lepší.

Starší verze neměla mřízku na větráku, ale proděravěný plech a vypadala dosti obyčejně.

Nová verze už má mřížku, měla by snad mít o trochu horší komponenty, má certifikaci 80+ (účinnost vyšší než 80%) a má nemá 8pin pro MB.

Bavíme se o 400W verzi.

Oba jsem měl zapojen a rozdíl v hluku není žádný, prý jen ve vnitřku.

Jinak ta nová verze je SEASONIC SS-400ET

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

V soucasnosti mam Chieftec CFT-560-A12S a jsem spokojeny:

http://www.alza.cz/zdroj-chieftec-560w-d74380.htm

Zdroj je tichy, relativne chladny, zasobuje moji sestavu s prehledem a rezervou. Oproti nekterym prodejcum muzu potvrdit, ze ma skutecne tri nezavisle 12V vetve a umoznuje proud distribuovat, coz je nutnost pro moji 8800, ktera si v te zatezi muze vzit i 24-30A, jak se nekde uvadi. Za nejvetsi nevyhodu povazuji absenci odepinatelnosti ksand, ktera u vyssiho typu Chieftecu je. Se zdroji Chieftec mam dobrou zkusenost i historicky, kdyz jsem do jejich casu se zdroji stavel pomerne casto.

Historicky vzato jsem mel zdroje ESCOM, Eurocase, Chill Inovation, Fotron a nasledne nyni Chieftec a nikdy mi nastesti zdroj neodesel s ostatnimi komponenty, asi jsem mel v tomto ohledu stesti. Jediny zdroj, ktery nevydrzel do konce zivotnosti sestavy byl Eurocase.

Chilla jsem si koupil (450W verze) jeste pred testem zde na SHW, jak uz jsem cetl vyse, a po recenzi jsem byl primo zdesen, od te doby kladu na vyber zdroje podstatne vetsi duraz.

Velmi dobrou zkusenost mam se zdroji Fotron (zejm. 350W a 400W PNF edice) a Seasonic (S12), na kterych jsem krom uvedenych Chieftecu stavel, dobrou zkusenost jsem mel i s CoolerMasterem ExtremePower 600W.

Doporucim: Rozhodne mohu Fotron, Seasonic i Chieftec doporucit kazdemu. Co se tyce CoolerMasteru take, bohuzel tech jsem nepostavil zas az tolik, abych mohl cinit nejake hlubsi zavery.

Nedoporucim: Kupodivu mne nezklamal ani historicky Chill, nemohu jej vsak nikomu doporucit, nektere serie byly relativne ok, jine ale byly silene, co se tyce EuroCase, 300W verze byla jedina, ktera mi u meho pocitace odesla, proto jej nemam moc rad. Parkrat mi prosly rukama zdroje KME (350W) a po letmem nahlednuti dovnitr a kratkem vyzkouseni je doporucit nemohu, jsou to stroje na smrt.
    Naposledy upraveno uživatelem Jezevec: 09-06-2007 v 14:56 Důvod: upresneni

Nováček Avatar uživatele danny1691
    Registrace
    May 2006

Seasonic S-12-500

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Zdroj: Fortron 400W PFC FSP400-60GLN
    Výkon: 400W
    PFC: aktívne
    Typ: ATX
    Špecifikácia: ATX 12V v2.0
    Ventilátor: 12 cm

http://www.pagac.martin.szm.sk/mojePC.html

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

enermax liberty 400watovi

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Seasonic S12-430W - a bohužel bude muset jít na reklamaci Ve specifických situacích totiž nechutně a hlasitě píská (zatím to bylo např. při některých testech 3Dmarku 2001, 03, při pohybu v menu hry NFS Porsche...moc víc jsem toho nezkoušel). Dělá to úplně pokaždé a ve stejné části 3Dmarku. V NFS zase celou dobu co se pohybuju v menu, ve hře samotné ne. A na 100procent píská zdroj, protože jsem schválně kvůli ověření zapnul PC se zdrojem položeným mimo case. Není to ani tím, že bych měl nějaké netopýří uši, pískání je poměrně nízké frekvence a jasně zřetelné a hlasité.

No, doufám že mi alfacomp reklamaci bezproblémů uzná, ale bude zajímavé co dostanu za něj, vzhledem k tomu že alfa prodává už jen S12 II (který jsem nechtěl po zkušenostech lidí ze silentpcreview fóra).
    Nejlepší zdroj co kdy byl, a já vyfasuju blbej kus
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 10-07-2007 v 00:07

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Keď som kúpil zostavu mal som tam neaký 300w zdroj no po postupných výmenách najskôr grafika-FX5200 128mb, RAM 512mb, základná doska, procák to už zdroj nestíhal hocikedy mi pri hraní hier reštartovalo pc no to sa ešte dalo zvládnuť ale po kúpení novej grafiky 5200vku som nahradil 7600gs to robilo častejšie tak som si kúpil nový zdroj EC400w čo bola chyba no ešte s pol roka som na ňom frčal po OC sa už začínal dosť zahrievať a mal nestabilnú 12v vetvu no nedávno som ho vymenil za fortron blue stom II 400W s ktorým som zatiaľ spokojný.

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Seasonic S12-380 http://www.tichepc.sk/produkt/Season...-PFC-1311.html
    Prvy poriadny zdroj, predtym samy noname a EC

Nováček Avatar uživatele karf
    Registrace
    May 2006

Enermax Liberty 500W
    zdroj PC ATX, 20+4 pinů, 12cm ventilátor, PFC aktivní, 8x SATA, 8x Molex, 1x PCIe 6 pinů, kabelový management.

Zdroj od světoznámého výrobce Enermax s výkonem 500W (dvě samostatné +12 V větve s 22 A maximálního odběru na každé z nich. Na +5 a +3.3 V větvích potom disponuje maximálním proudem 28A). Nechybí aktivní PFC a možnost odpojitelných napájecích kabelů. Tento kvalitní zdroj se vyznačuje vysokým výkonem, učinností a tichým chodem.

zdroj: www.alfacomp.cz

pc: dfi lp ut nf4 ud, amd 3800+ x2 @ 2850mhz 1.375v, 2x1GB ddr500, x800GT, wdc2500ks+wdc600jb, dvd-rom toshiba, pár větráků

napětí mam
    3.28v
    5.00v
    11.90v

zkušenosti: předtím jsem stejnou sestavu provozoval na LC Scorpio 480w plug free. odešel. Enermax mě sice mile překvapil hezky zabalenou kabeláží v taštiče, ale když jsem ve svý skříni Nitro AX začal tahat kabely, tak jsem z nadšení rychle vystřízlivěl. Kombinace naprd, délky naprd. i přes "cable management" mam ve skříni dost konektorů na kabelech nevyužitých

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Jackal1
    Registrace
    Jan 2007

to karf: teda, ty ho umíš prodat.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od karf Zobrazit příspěvek
    Enermax Liberty 500W
    zdroj PC ATX, 20+4 pinů, 12cm ventilátor, PFC aktivní, 8x SATA, 8x Molex, 1x PCIe 6 pinů, kabelový management.

Zdroj od světoznámého výrobce Enermax s výkonem 500W (dvě samostatné +12 V větve s 22 A maximálního odběru na každé z nich. Na +5 a +3.3 V větvích potom disponuje maximálním proudem 28A). Nechybí aktivní PFC a možnost odpojitelných napájecích kabelů. Tento kvalitní zdroj se vyznačuje vysokým výkonem, učinností a tichým chodem.

zkušenosti: předtím jsem stejnou sestavu provozoval na LC Scorpio 480w plug free. odešel. Enermax mě sice mile překvapil hezky zabalenou kabeláží v taštiče, ale když jsem ve svý skříni Nitro AX začal tahat kabely, tak jsem z nadšení rychle vystřízlivěl. Kombinace naprd, délky naprd. i přes "cable management" mam ve skříni dost konektorů na kabelech nevyužitých
    Enermax Liberty - Zdroj, který mám rád, který mě nezklamal a který s oblibou doporučuji. Musím Ti dát ale za pravdu s tím cable managmentem. Když procházím svou paměť, tak zjišťuji, že v drtivé většině případů, kdy jsem tenhle zdroj použil, musely být stejně využity všechny kabely (max. jeden odpojený). Uvážím-li pak přechodový odpor, který díky odpojitelným kabelům vzniká a možnou oxidaci v budoucnu, raději bych ten zdroj viděl třeba o nějakou tu korunu levnější a bez cable managmentu. Bohužel, využití cable managmentu u tohoto zdroje v praxi nepřináší ten efekt, který by měl... Přesto souhlasím, že je to velmi kvalitní a tichý zdroj

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

já bych u zdrojů s odpojitelnými kabely spíš ocenil, kdyby výrobce dodával kit, který by obsahoval cca 1,5m kabel s koncovkou do zdroje a k němu hrst různých konektorů abych si jej mohl vyrobit na míru přesně jak potřebuji. Třeba svůj Seasonic S12 430W jsem z tohodle důvodu hned po koupi a otestnutí otevřel a odebral pro mě nepotřebné kabely, ze zbývajících jsem odpáral to hnusné flexo které je spíš na obtíž než k užitku.

Strana 3 z 18 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaky zdroj?
    Od all_in v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 17-07-2013, 01:02
  2. Jaky zdroj
    Od zajdax3 v sekci Zdroje
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-06-2012, 13:10
  3. Jak výkonný zdroj vlastníte?