Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 18 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 266

Téma: Jaký vlastníte zdroj?

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Otázka je velmi prostá. Každý pracujeme na nějakém počítači a mě by zajímalo, jaký napájecí zdroj (tedy výrobce, typ a watáž) zásobuje Vaše PC elektrickou energií a jste s tímto svým zdrojem spokojeni?

O zdroji prosím uvádějte vždy co nejvíce získaných informací a také můžete zmínit zkušenosti se zdroji, které jste vlastnili dříve.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

V soucasne dobe je to Tagan TG-580-U15 580W. Spokojen jsem nadmiru, zbavil jsem se jim veskerych projevu nestability, vyresil cable management a rezervu do budoucna.
    Predtim jsem delal klasickou chybu, kdy jsem do zdroje moc neinvestoval, takze to byly znacky EC a KME a Noname zdroje (proste ty, co byly rovnou ve skrinich kolem 1000,- Kc). Pred Taganem jsem zakoupil Chill Inovation 450W a asi za tyden od jeho koupe me hodne schladila recenze na shw. SLi uz daval s vypetim vsech sil, obcas jsem musel zapinat PC na nekolikrat, ale doted slouzi v jinem PC (Acer Power rada SC) jako nahrada za puvodni shorely 145W zdroj.
    Naposledy upraveno uživatelem tequilla: 15-05-2007 v 21:30

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Jakýsi Joe Jye 300W, je to jedna z mála komponent na které mi při výběru PC před pěti lety vůbec nezáleželo. Momentálně asi nejhlučnější věc v PC. Za ty kecy mi teď určitě v pátek k večeru odejde :-(

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Eurocase 350W
    • stáří 2,5 roku
    • napojená sestava má spotřebu cca 130W IDLE / 300W BURN
    • měkká 12V větev
      - bez zátěže 11,9 až 12V
      - v zátěži klesá až na cca 11,4V
      - PC běží stabilně
      - měřeno voltmetrem
    • málo konektorů MOLEX
    • nesprávně zobrazuje napětí v SW
    • nízká hlučnost
    • solidní poměr cena/výkon
    • vyrábí se už několik typů a pravděpodobně jsem chytil nejlepší "revizi"
    • upravil jsem pouze vzhled (černý lak)

CoolerMaster iGreen 600W
    • pěkný sleeving, ale snadno se vytáhne při častém používání
    • pěkný vzhled
    • napojená testovací sestava má různou spotřebu, řekněme 90W IDLE / 150W BURN
      - pro takový zdroj naprostá hračka => nemůžu z toho odvodit tvrdost zdroje
    • tichý
    • přemíra pro mě zbytečných kabelů kabelů (PCI-E napájení, disketovka...) => zbytečné problémy s řešením místa ve skříni. Dalo by se to jednoduše vyřešit odpojitelnými kabely.
    • UL číslo časem doplním. Výrobce je ACBel.
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 15-05-2007 v 21:45

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Měla tu být i anketa, ale bohužel nedopadla.

Sám mám Eurocase 550-JSP, který mi je líto vyměnit, protože k tomu zatím nemám žádný důvod. Kdysi jsem z něho vyoperoval PFC, protože vrčelo (původně jsem ho zbavil síťového filtru, neměl jsem ani ponětí, jak PFC vypadá - naštěstí mě tehdy pomohl Martin Šejnoha), také jsem mu vyměnil jeden nafouknutý kondík a pár fóliových kondíků, které pískaly... Potom jsem mu ještě vyměnil a přidal výstupní filtrační kondenzátory, upravil jsem chlazení výkonových tranzistorů, rozdělal jsem a promazal ventilátor s tím, že jsem mu předřadil odpor pro snížení otáček no a ve výsledku jsem dostal zdroj, který mě prozatím nezklamal, je neslyšitelný, nepřehřívá se a napětí má celkem stabilní (osciloskop jsem přesto raději nepřipojoval, někdy je lepší nevědět)

Jinými slovy, zdroj nedoporučuji, ale mně prozatím vyhovuje
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 02-07-2007 v 14:36

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Na jednom PC je to Fortron 350PNF, který jsem pořídil onehdy ještě na Duron 1,6 jabkochleba kvůli Herculesu 9800PRO. Nahradil starý noname 300W z dob, kdy se u zdrojů řešila pouze udávaná wattáž, kterýžto nestíhal po připojení druhého disku toho durona ani se starou grafikou...Byl jsem z toho Fortrona poměrně nadšený, jelikož v idle stavu byl skoro neslyšný a zůstal i po upgradu na Sempron 64...Ale asi po roce mu začal drhnout větrák, což dělal tak týden, pak to přestalo...a ukázalo se že to bylo tím, že se větrák netočil už vůbec ...no ale od doby co jsem do něj drcl běží zase tiše

v 2.PC je 420W zdroj Aspire (dnes už Apevia), který byl součástí microATX skříně stejnojmenné značky...A to je neskutečná m..ka...Hlučnost toho 80mm ventilátoru je dost vysoká, ze zdroje jde horký vzduch i úplně bez zátěže (Celeron 2,66, 1 disk + GMA950), při zátěži je to tak na fénování vlasů...

Dál se ještě můžu vyjádřit k Fortronu 350THN-P, který jsem po dobrých zkušenostech se svým zdrojem (ještě než mu vysadil větrák) dával do PC přítelkyni, ale oproti PNF je strašně hlučný, jako by neměl žádnou termoregulaci:/
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 15-05-2007 v 22:48

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

Mám CoolerMaster extreme power 430W. Dost mile mě překvapil, na to, že má ještě 80mm fan je tichý, chladný a stabilní jako skála, akorát vzhledově vypadá jako kterejkoliv EC :/

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41944

Myslím, že má sice jenom jednu 12V větev, ale nijak to nepociťuju,...

Je to dobrý zdroj.

Před tím jsem vlastnil EC 210W - výbornej zdroj (to myslím vážně)
    potom EC 400W se 120 fanem - hroznej vergl ten kravál se nedal poslouchat
    a ještě nějakej colorsit 450W - ten byl tichej ale hrozně nestabilní

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

No v mojej zostave funguje už asi 2,5 roka Q-Tec 400W BigFan a dúfam,že mu to tak vydrží až do skonania celého PC. Jediná úprava v ňom bola výmena 12cm ventilátora za Glacialtech (12 cm, cca 980 ot/min ) z čoho rezultovalo absolútne ticho.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

no já jsem momentálně majitelem

Chieftec 410W

- zdroj zvládá vše zatím
    - začal po čase řvát větráček ->řešenou výměnou za jiný a vytáhnutím regulace mimo skříň

Předtím jsem měl povětšinou různé EC shity všechny jsem prodal nebo vyhodil pro nefunčnost

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

mam presne ten samy jako weslo

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Mam Corsair HX620. Spokojenost maximalni Je tichej a vykonnej. Co chtit vic? No snad jedine minus co me ted napada je ze nema ten novej konektor co ma treba HD2900XT...(EDIT: I kdyz tak me napada ze tam vlastne jeden 8x pin z toho zdroje kouka ale ten asi vetsina vyuzije na napejni desky - coz ja ale ne... No musim nekde zjistit zda jim jde napajet HD2900XT - kdyby nekdo vedel tak napiste ) No a pro nekoho je minusem taky cena Jinak zkusenosti mam i s HX520 a tam uz odpada cenove minus protoze je za pomerne prijatelnou cenu. Tudiz muzu jen doporucit Jeste jsem mel nekolik zdroju Xilence (zatim kazdy bez problemu), SuperFlower (ze zacatku vyborne ale po delsim pouzivani jeden musel na reklamaci) a pak kdysi davno jeste nejake Eurocase ale to se stridalo jak ponozky pac vic nefungoval nez fungoval. Jen 1 Eurocase z 5ti kusu co jsem mel nesel na reklamaci a ted funguje "zazracne" uz asi 2 roky bez poruchy (asi nedostava zabrat tak jako dostaval u me )
    Naposledy upraveno uživatelem first.indian: 16-05-2007 v 10:38

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

LiteOn output 19V 3.42A 65W

jinak ve stolnim docasne ModeCom 350W ale ma kratky draty takze jak budou prachy stridani - bud 350W nexus (streva FSP) nebo nejakyho FSP
    EDIT: tak prave sem zjistil, ze kdyz 3 ze 4 vetraku co mam v bedne zastavim, tak je hluk porad uplne stejne... zdroj
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 16-05-2007 v 14:39

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Od září vlastním
    Fortron ATX-400PNF 400W

Je to kvalitní a poctivý zdroj se slušným poměrem cena/výkon.
    Kupuju ho takřka všude. Jsem s ním nadmíru spokojen.
    Zatím jsem se nesetkal s kazovým zdrojem tohoto typu.
    Není to lapač prachu: Po několika měsíčním chodu se na lopatkách chladiče objeví jen velmi malé množství prachu, což o ostatních chladičích v mém kompu a bývalém zdroji nelze říct...
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 16-05-2007 v 20:26

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Jackal1
    Registrace
    Jan 2007

Enermax Liberty 500W SLI

Naprosto tichej zdroj a odpojovatelné kabely jsou prostě prima.

http://www.enermax.com/english/produ...ay1.asp?PrID=4, no není krásnej.

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Jackal1
    no není krásnej.
    Neni

Strana 1 z 18 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaky zdroj?
    Od all_in v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení