reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lancool K58 umístění zdroje, chlazení

Denisx (20)|12.4.2011 21:02
Zdravím.
Pořídil jsem si tuto skříň a zajímá mne, zda dát zdroj ventilátorem nahoru nebo dolu. Skříň zatím stojí na zemi a v budoucnu bude cca 10 cenťáků nad zemí. Desku mám ASUS M4A87TD/USB3, zadní ventilátor jsem zapojil do konektoru PWR_FAN a přední do CHA_FAN1 tak se chci zeptat zda je to správně a jesli se musím něco nastavovat v biosu. Předem díky.
Georginek (2957)|12.4.2011 21:43
Ventilator dej smerem dolu. Nasava studeny vzduch z vnejsku...... Prachovy filtr ci puncocha by neskodila.....
Otoceni zdroje ventilatorem nahoru povazuju za kravinu, uz jenom proto,ze taha teply vzduch ze skrine, pak se vice zahriva a je hlucnejsi fan. Nektere skrine maji moznost orientace zdroje jen na jednu stranu....
Skrine se zdroji dole jsou delane prave proto, aby zdroj netahal vedro ze skrine.....:)

Ventilatory jsou spravne, je fuk kam to zapojis. Nektere stare desky neregulovaly vsechny FANy.... V BIOSu muzes zkusit nastavit regulaci dle teploty ci presne otacky podle Tvych pozadavku.


Estli ma nekdo tu uchylku mit otoceny zdroj ventilatorem nahoru, tak si nema kupovat skrin se zdrojem dole :D
NHKG (1136)|12.4.2011 21:50
Ventilátor nahoru! Aspoň já to tak mám a přijde mi to lepší. Nenasává žádný bordel ze země, dole ve skříni je vzduch stejně relativně studený a když potřebuji čistit PC, tak stačí vyčistit vepředu a nemusím řešit obtížně přístupné nasávání zdroje zespod bedny. Nutností pro takovouto orientaci je ale mít ve skříni intake (vepředu) i outtake (vzadu) ventilátor.
Denisx (20)|12.4.2011 22:15
Vepředu je 140mm a vzadu 120mm. Jinak dole je vcelku snadno dostupný filtr, takže to čištění by nemuselo být až takový problém, zkusím to nejdřív dole a uvidím. Ještě bych potřeboval poradit nějaký program, co krapet otestuje stabilitu a zaznamená i teploty.

Při jakých teplotách mám začít uvažovat o výměně originálních chladičů na procesoru, grafice apod.? Taktovat nic nehodlám.
Georginek (2957)|12.4.2011 22:17
Tak kdyz mas dole filtr, tak zcela jiste otocit zdroj ventilatorem smerem dolu.

OCCT Linppack otesuje desku, RAM a CPU, pripadne OCCT GPU test kterej veme CPU,desku,RAM,GK(RAM gk) i zdroj.....

Nevime co mas za komponenty hlavne CPU a grafiku abychom mohli debatovat nad teplotama....
hugovontalhof (1)|12.4.2011 22:24
Tak já tenhle kejs mám už delší dobu a doporučuju jedině zdroj ventilátorem dolu. Kdyby byl zdroj větrákem nahoru a sál vzduch ze skříně, tak by to narušilo proudění vzduchu tak jak má být zepředu zdola dozadu nahoru.
Jestli se ti odpovědi ve fóru zdají rozporuplné, pak nezbývá, než to vyzkoušet sám. Namontuj zdroj a měř teploty, pak ho otoč a měř znova. Uvidíš sám, kdo má pravdu :-)
Denisx (20)|12.4.2011 22:30
Komponenty tady. Grafiku mám dočasně půjčenou nějakou obyčejnou s passivem kterou neřeším, předobjednanou mám tuhle
Georginek (2957)|12.4.2011 22:33
[quote=Denisx;445794]Komponenty tady. Grafiku mám dočasně půjčenou nějakou obyčejnou s passivem kterou neřeším, předobjednanou mám tuhle[/quote]

No tak maximum pro CPU je dlouhodbe 62°C a grafika vydrží v pohodě i 90°C...
kevin00 (10238)|13.4.2011 12:11
Souhlasím s montáží zdroje se zdrojem směrem dolů. Poč. skříň je vybavena prachovým filtrem, takže nevidím důvod jej zbytečně dávat obráceně.
Stabilitu lze otestovat pomocí OCCT, Prime95 a MSI Afterburner.
Vyměnil bych min. boxovaný chladič na procesoru. Sice nepřetaktovaný procesor BOX chladič uchladí, ale je dosti hlučný. Popřemýšlel bych nad Gelidem.
Místo nad Radeonem HD5850 bych spíše uvažoval nad Radeonem HD6970 (pokud jde objednání ještě zrušit či pozměnit). Kolik je rozpočet na grafickou kartu, třeba by se dalo vybrat lepší.
johny__g (6387)|13.4.2011 12:58
[quote=kevin00;445858]...
Místo nad Radeonem HD5850 bych spíše uvažoval nad Radeonem HD6970 (pokud jde objednání ještě zrušit či pozměnit). Kolik je rozpočet na grafickou kartu, třeba by se dalo vybrat lepší.[/quote]

Já bych řekl, že 5850 za tu cenu nemá konkurenci, snad jen spotřeba je vyšší.
athens (724)|13.4.2011 13:06
@ kevin: jen malá drobnost. Poukazuješ na grafiku 6970 ale odkaz je na 6790 :notsure
Denisx (20)|13.4.2011 16:25
Zrušit to určitě půjde. Rozpočet na kartu je 2500 bez dph. Co se týče hlučnosti (respektive nehlučnosti) tak jsem spokojený. Pokud to ten původní uchladí, tak nový nepotřebuji.

Kdyby se tak ještě našel někdo trpělivý a ochotný, kdo by mi pomohl s nastavením biosu. Zvládnul jsem ho updatovat, ale více se v tom hrabat si netroufám. Hádám že defaultní nastavení asi nebude ideální.
NHKG (1136)|13.4.2011 17:37
Neruš to! Stejně výkonnou novou kartu do 3500Kč u nás nekoupíš! Otázkou je, jestli ještě budou mít další karty na prodej, kdy to bude a za jakou cenu.
Denisx (20)|13.4.2011 17:42
[quote=NHKG;445914]Neruš to! Stejně výkonnou novou kartu do 3500Kč u nás nekoupíš! Otázkou je, jestli ještě budou mít další karty na prodej, kdy to bude a za jakou cenu.[/quote]

Mi bylo řečeno, že další budou do konce měsíce (cca 25.4.). Cenu předpokládám nechají.
Denisx (20)|23.4.2011 18:25
[quote=Denisx;445915]Mi bylo řečeno, že další budou do konce měsíce (cca 25.4.). Cenu předpokládám nechají.[/quote]

Tak mi včera dorazila a jsem spokojen. V zátěži s původním chladičem nepřesáhne 65 stupňů a kravál také nedělá.