Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Výběr nové grafické karty pro 2.5 roku staré PC

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu s výběrem nové grafické karty pro cca 2.5 roku staré PC. Vypadá to, že moje stávající karta odešla do věčných lovišť (zrovna po záruční lhůtě). Doteď jsem měl ASUS EAH4850/HTDI 512MB GDDR3 PCIe x16. Hledám ekvivalentní nebo lepší náhradu pro hraní her odpovídající dnešním cenám a výkonu. Ideálně s dobrým chlazením all-in-one, protože to byl, jak předpokládám, kámen úrazu u té předešlé grafiky, zvlášť při několikahodinové zátěži denně. Nechci k tomu přikupovat žádné další chlazení nebo větráky.

Moje sestava
    ==========
    Skříň: Yeong Yang Cetus YY-5601 černo-stříbrná
    Zdroj: Enermax PRO82+ 425W
    Základní deska: ASUS P5QL
    Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 BOX
    Paměť: A-Data Vitesta EE 2GB (kit 2x 1GB) 800+ MHz DDR2
    Disk: Western Digital Caviar SE16 3.5" 320GB WD3200AAKS

Díval jsem se např. na http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007K0BV4Z0W9V.

Předem děkuji za názor/radu/doporučení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Ta je v poho,ale já bych si objednal tuto a doufal že na mě zbyde,nebo to zkusit v jiném e-shopu kde píšou že ji budou mít např. do 2 týdnů a pod...

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

ta hd5850 je spickova. ja uz ji mam taky objednanou na czc tyden. kazdopadne kdyz koukam na zdroj 425W tak nvm jestli karta s pozadavkem min 500W bude dobrou volbou

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

O zdroj se není třeba bát, je to Enermax. Ten to zvládne i s rezervou. Kdyby se ale nepovedlo sehnat za rozumné peníze HD5850, tak pak připadá v úvahu HD5770 512MB, která je pořád výkonnější než HD4850, ale proti HD5850 je o dost slabší.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Ten procesor ale bude veľkou brzdou... nadruhú stranu, ak sa teraz kúpi výkonná GK, pri ďalšom upgrade ju už nebude treba upgradovať.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od 16cmfan Zobrazit příspěvek
    Ten procesor ale bude veľkou brzdou... nadruhú stranu, ak sa teraz kúpi výkonná GK, pri ďalšom upgrade ju už nebude treba upgradovať.
    no, nerekl bych velka brzda, ale trosku slabsi je, zkusil bych ho aspon pretaktovat, to 100% trochu pomuze.
    pameti by taky casem neskodily pridat jeste dalsi 2GB

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Vzhledem k výhodnosti Sapphire HD5850 Extreme bych vůbec neřešil, že v nových hrách, které pořádně využívají vícejádra, ji může C2D brzdit. U těch, co zužitkujou max. dvoujádro, z ní i na C2D dostaneš maximum, zvlášť jestli ho trochu potaktuješ. Za pár měsíců se stejně dočkáš doby, kdy budeš moct velmi levně koupit bazarové C2Q

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 20:42
  2. MSI a nové nereferenční grafické karty
    Od matyyy v sekci Aktuality
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-06-2009, 20:44