reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

karta na hry, má cenu?

bregedon (80)|15.4.2011 10:59
Dobrý den, prosím o radu.

Uvažuji o koupi zvukové karty (cca 2000,-) kterou bych rád využíval především na hry, zbytek občas hudba. mám desku gigabyte ep-31 a integrov.zvuk. realtek alc888, repro swan m10.

do oka mi asi nejvíce padla creative x-fi extreme gamer, http://zvukove-karty.heureka.cz/creative-sound-blaster-x-fi-xtreme-gamer/ , případně zda by byla lepší asus xonar xd/dx....

zajímalo mne tedy, jestli si oproti současné integrované polepším? četl jsem, že novodobé integr.zvukovky nejsou již zas tak špatné, na druhou stranu prý samostatná zvukovka ve hře nezatěžuje procesor = FPS navíc...

velice děkuji za rady a odpovědi
Salamander (6177)|15.4.2011 11:06
ten rozdil v FPS je velmi maly, spis se to vyplati v pripade, ze chces vyuzivat EAX apod.
A osobne bych spis vzal ten ASUS Xonar DX/XD
Zoidik (1405)|15.4.2011 11:17
Osobně jsem toho názoru, že pokud si člověk nepotrpí na kvalitní reprodukci zvuku a věrné podání, tak integrovaná bohatě stačí. Kvalitní zvukovka = kvalitní repráky a ne nějaké "křusky plastové" za dvě stovky. Pokud se nechceš věnovat na profi úrovni práci s hudbou, tak bohatě stačí integrovaná zvukovka. Osobně neocením rozdíl mezi integrovanou a samostatnou zvukovkou, tak to považuji za zbytečné vyhazování peněz.
bregedon (80)|15.4.2011 11:35
ok díky