reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolný upload

3DDe (8)|15.4.2011 22:12
Zdravím všechny.. Prosím o radu. Používám Win7 64-bit. Jedná se o poměrně čerstvou instalaci (nainstalováno jen pár základních programů - opera, nod32, apod.). K věci - čistě náhodou jsem si všiml, že když na PC neprovádím vůbec žádnou činnost (tím myslím ani pohyb myši po ploše), provádí windows 2 činnosti, které mi přijdou přinejmenším zvláštní (předesílám, že je dost možné, že je to úplně běžné, jen jsem si toho nemusel nikdy všimnout) a to sice: 1) v pravidelných intervalech (cca 5s) je prováděn samovolný upload dat - vždy 208 B, ikdyž jsou z mé strany vypnuté všechny programy, které by měly nějaký důvod odesílat.. Když jsem provedl monitoring portů, nenašel jsem ani žádný proces, který by uvedený upload prováděl.. (napadlo mě, jestli to nemá souvislost s tím, že k netu jsem připojen pomocí WDSL bezdrátu) 2) v intervalu cca 10s se mi na vteřinu rozbliká kontrolka HDD na skříni, ikdyž neprovádím vůbec žádnou činnost a programy jsou spuštěny jen základní (nod32, aticcc, správce zvuku,...). A důvod proč Vás prosím o radu je ten, jestli je to normální chování, které jsem dříve nezaregistroval, nebo bych měl v PC začít hledat vir, trojana nebo nějaký podobný xindl? (resp. reinstalovat win, protože nod32 nic nenašel) Předem díky za info..
kevin00 (10238)|15.4.2011 22:48
[LIST=1]
  • Ani firewall Ti nezdělí jaký proces "komunikuje s okolním světem", případně nainstaluj NetBalancer a podívej se, jaký program "komunikuje"
  • zsdx (2098)|16.4.2011 18:38
    Ja bych podeziral 'Vstupne vystupni ovladac mapovani zjistovani topologie site' neboli to, co ti vytvari tu uzasnou mapu site ve Win7 a vedle hodin ti pise, zda je to jen mistni sit nebo jsi pripojen k internetu.
    EditorPO (2819)|16.4.2011 19:59
    Dobrú analýzu packetov ti poskytne Wireshark
    3DDe (8)|16.4.2011 20:50
    Děkuju za nápady. Nainstaloval jsem NetBalancer jak poradil "kevin00" a zjistil, že za to může "Unidentified or Service Traffic" - viz pict. Bohužel z toho nejsem o moc moudřejší.. =(
    netbalancer.jpg
    3DDe (8)|17.4.2011 23:15
    Někdo nějaký nápad? pls
    pavel_p (993)|17.4.2011 23:31
    Jo ... Wireshark zmíněný výše. Nicméně si myslím, že to bude nějaké prohledávání sítě, zjišťování proxy serveru, nebo tak. A Opera tuším taky nějak sama trochu komunikuje (Opera Unite v podstatě provádí také hledání zařízení v síti, pokud si pamatuju)
    |Mio| (1333)|19.4.2011 08:24
    Ja tohle vyresil zakazanim sitovych sluzeb typu NLA, síťová schránka, zjišťování topologie atp. Má to drobnou nevýhodu, ikona v oznamovací oblasti kecá a pri pripojovani k wifi vzdy po chvili nahlasi ze se nepodarilo, presto ze je pripojen a funkcni.