reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Compaq n800v

Benbow (340)|17.4.2011 12:56
Ahoj. Kámoš má notebook Compaq n800v. Jde sice o starý stroj, avšak pořád na internet funkční. Potřebuji poradit s rozebraním notebooku kvůli zanesenému chlazení. Stáhl jsem si příručku odsaď
http://bizsupport2.austin.hp.com/bc/docs/support/SupportManual/c01127215/c01127215.pdf a chci se zeptat jestli budu muset kvůli jednomu chladiči notebook rozebrat včetně displeje, ramek harddisku, a ostatních komponent, víte jen jestli nejsou některé kroky zbytečné. Díky moc za případné rady. Jde mi právě i o přepastování, čili o sundání celého bloku chlazení. Několik notebooku jsem dělal, ale tento návod mi připadá dost složitý.
Georginek (2957)|17.4.2011 13:28
Jak sem tak zbezne koukal do toho navodu, musis sundat to, co jsi napsal. Vlastne se rozebere cele sasi, displej, hdd, ostatni komponenty, klavesnice.......
Notasy od HP v tomto ohledu jsou doslova priserne. Pristup na CPU a chlazeni je jen z vrchu.Jestli si trochu zrucny, za 1-2 hodky to mas vycistene. Doporucuji at si udelas male papirky s tim, kam patri jaky sroubek :D
r34ktor (7477)|17.4.2011 16:30
Vždyť tam máš přesný postup. Je potřeba oddělat lištu nad LED, klávesnici, stínění, display a horní kryt.
Benbow (340)|17.4.2011 19:11
Já vím, že tam je přesný postup. Jen mě zajímalo jestli ten notebook musím rozdělat úplně do"mrti". A ten nápad s těma popsanýma papírkama. Každopádně díky moc za rady :)
r34ktor (7477)|17.4.2011 19:16
Rozděláš jen to, co je nezbytně potřeba. Proč by si ho kuchal do mrtě?
Georginek (2957)|17.4.2011 19:24
On myslel rozebirat to vsechno co je popsane. Protoze je nutny defakto rozebrat skoro uplne vsechno, aby ses dostal k CPU a k chladici......
Maxtor (321)|17.4.2011 19:33
Mam N800c.. staci vyloupnout listu kolem multifunkcnich tlacitek.. bacha na ni.. zespoda ji drzi dva srouby.. takze vysroubovat dva dlouhe sroubky pod ni a pak pujde ven.. bez cehokoli dalsiho vyndas klavesnici.. tu si poloz na plochu pro ruce a touchpad.. pod ni je hlinikova deska pasivu, ktera drzi na dvou malinkych sroubech.. kdyz ji sundas vidis odkryty CPU vcetne chladice a heatpipe.. pro jeho vycisteni uz nic dalsiho nepotrebujes..
Kdyby jsi sel dal do hloubky v podstate uz neni kam.. jediny dalsi krok je odmontovani displeje (2 erouby z vrchu pod listou tlacitek a dva zezadu), pak uz jen komplet srouby zespoda, zvrchu pod klavesnici a dalsi dva zezadu, cimz rozdelas cele sasi.. na to se ale vykasli.. drz se jen prvniho odstavce..

Pokud to vsechno delas jen proto, abys snizil teploty, nevim jestli necho dosahnes.. v mem N800c je P4 Northwood, coz predpokladam asi i u tebe.. vice topici procesory snad nikdo nikdy nevyrobil, takze nejakych 70, 75° v zatezi neni kvuli chladicum, ale proste proto, ze tyhle procesory topi jako prase..
Benbow (340)|17.4.2011 20:10
Paráda. Přesně jsem potřeboval někoho kdo tento notebook má. Jak je to s operační pamětí? Jdou tam prý dát pouze moduly SDRAM co je na tom pravdy? No mě de o to že tam je bez zátěže zmiňovaných 70* v zátěži (filmek, prohlížení netu) hravě 80* dám. Navíc notebook není vysávaný 4 roky a ventilátor vydává zvláštní zvuky, bude třeba ho namazat.
Georginek (2957)|17.4.2011 20:32
Nepotreboval si nekoho kdo ten notas ma. Udelej to podle navodu....Je to napsany tak, ze bez nerozebrani ostatniho se k tomu proste nedostanes. Oni vedi proc to tak pisou. Delal jsem cirka 40HP a vsechny podle navodu a naprosto bez problemu......
Benbow (340)|17.4.2011 20:48
Neber to jako urážku :-) Potřeboval jsem se zeptat ještě na více věcí okolo tohoto notebooku a prostě se mi nechtělo zakládat další téma. Cladící blok mám akorát na stole a třepu do kýble tu horu bordelu co se tam za několik let usadilo. Notebook jsem rozebral pomocí maxtorova příspěvku. Tímto mu také děkuji.
Georginek (2957)|17.4.2011 21:06
Rozeber to. Cely,vyndej i ventilator a to poradne vysaj. Ja to rozebiram, vysaju a pak sundam ventilator, odstranim zbytky pasty a pak narvu celej pasiv pod tekouci vodu a kartackem na zuby ( dle typu pasivu ) to vycistim, necham vyschnout, dam novou pastu a je to..........
Benbow (340)|17.4.2011 21:48
[quote=Georginek;446505]narvu celej pasiv pod tekouci vodu a kartackem na zuby ( dle typu pasivu ) to vycistim, necham vyschnout, dam novou pastu a je to..........[/quote]
Tak s tím jsi mě dostal :D je pravda že jsem notebook nakonec rozebral celý včetně základové desky. Složité to nebylo , ale ta piplačka s těmi šrouby. Ještě že jsem měl ty popsané papíry. Zbytky toho (pokusu o teplovodivou pastu) sundávám dolů acetonem, nebo kerosinem záleží co mám zrovna po ruce :)
Georginek (2957)|17.4.2011 22:13
[quote=Benbow;446514]Tak s tím jsi mě dostal :D je pravda že jsem notebook nakonec rozebral celý včetně základové desky. Složité to nebylo , ale ta piplačka s těmi šrouby. Ještě že jsem měl ty popsané papíry. Zbytky toho (pokusu o teplovodivou pastu) sundávám dolů acetonem, nebo kerosinem záleží co mám zrovna po ruce :)[/quote]

Tak na tom neni nic spatnyho. Je to kus zasvinenyho kovu..... samozrejme da se to vyluxovat ( nejlepe s vysavecem s novym pytlikem a uzkou hubici), pripadne profouknout stlacenym vzduchem, ale pod tou vodou a s kartackem je to 100% cistota.... Hlavne kdyz je to fakt zasvnineny. Vetsinou na pasivech jsou minisroubky, chce to vyndat vetrak, vycistit vlhkym hadrikem, pripadne promazat lozisko kapickou oleje, a pak dat pekne novou pastu nejen na CPU ale i na GPU pripadne na RAMGPU. Vzdycky jsem mel s timto postupem uspech....
Strasne zalezi na vyrobci ntbk........
Treba Acer ackoliv ho spousta lidi hani....ma 3 srouby ( muj 1 sroub) zespoda sundas kryt a vyndas pasiv........ Pristupy zezhora, tj sundani klavesnice, odmontovani cele sasi, displeje, wifi, led rampy, tlacitek, RAM, disku, mechaniky, BT, anteny od wifi, ruzne rozhrani,SPDIF a ostatnich komponent ja povazuju za totalni zverstvo.......... Kolikrat je horni kryt sasi popraskanej, takze srouby uz zpatky nejdou dat.Protoze cim vic toho odpojujes a vyndavas, tim je vetsi sance ze se neco poskodi......
Benbow (340)|18.4.2011 20:16
Na větrák s velkým úspěchem používám červenou vazelínu. Dlouho tam vydrží a neteče. Ještě mě napadlo- můžu pro jistotu vyměnit i baterii pro CMOS? Nesmaže se tím všechno nastavení?
Maxtor (321)|18.4.2011 20:45
No smaze, ale neni to jedno..? tyka se to jen BIOSu, ve kterem tenhle notas k nastavovani skoro nic nema.. po zapnuti do toho najedes, opravis cas a prestes si tech par radku a hotovo..