reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zmizení disku D

gregory3 (3)|18.4.2011 00:29
Dobrý den,

chtěl jsem si presunout 10gb z disku D na disk C. Stahnul jsem si na to partition magic. Ale po instalaci tohoto programu mi nahle zmizel oddil D. Ve správě disku, se disk zobrazuje, nema prirazene pismeno ani priradit nejde. Nic vic se stim delat neda. Mam tam velmi dulezite data, ktere bych potreboval zistak zpet. Zkousel jsem i program easyrecovery tam se disk zobrazi tak dam nacteni asi 4h hodiny to bloguje soubory ale pak skoci modra obrazovka a restartuje se pocitac.

Nevite jak zistak data zpet.??

Mam win7.

Dekuji.
Zoidik (1405)|18.4.2011 06:58
Stahnul PM? On je zadarmo? Nejsem si toho nějak vědom že by byl. Na přesenutí jsi měl použít CTRL+C a CTRL+V :thumb
hihinko (66)|18.4.2011 09:02
ked disk nema priradene pismeno asi mu to CTRL+C nepojde ked ho v "My Computer" nevidí :-P

Skusil by som odinstalovat ten Partition magic a potom priradiť disku písmenko a prekopirvat dáta.
Ked po odinstalacii stale nebude to pismenko tak by som stiahol Hirens Boot CD myslim ze posledna verzia je 13 a z neho spustil to WinXP mini co tam je a data by som z neho okopíroval
gregory3 (3)|18.4.2011 16:42
Zoidak : stahnul jsem si nejakou demo verzi ze stahuj.cz asi osudova chyba.
Hihinko: priradit pismeno nejde. Dal jsem disk do jineho pocitece a zkusim jeste jednou ten easyrecovery pro. snad to vyjde. Kdyztak zkusim ten Hirens Boot CD.

Dam vedet jak to dopadne. Zatim dik
Zoidik (1405)|19.4.2011 07:31
myslim, že jiné PC ti asi moc nempomůže. Když jsi nainstaloval ten PM, dělal jsi v něm něco, nebo se ti "jenom" ztratil disk? Zkus bootnout linuxovou distribuci jestli se dostaneš na data
Dojigiri (1629)|19.4.2011 08:40
Klasika - zkusit PartitionFindAndMount anebo testdisk. Pokud tyhle nepomůžou, tak programy pro obnovu dat - Recuva, GetDataBack NTFS, FileScavenger. Pohledej na fóru, už se to tu řešilo několikrát

Jinak s PqMagic nemám osobně nejlepší zkušenosti (a demo ti je obecně k ničemu). Ale existuje i free alternativa, Easeus Partition Master, kterej funguje řekl bych i líp.

Na kopírování dat z jedný jednotky na druhou ovšem není partition sw vůbec potřeba (pokud tedy nešlo o spojování jednotek do 1).
leviathan (46)|19.4.2011 08:56
[quote=Dojigiri;446789]Na kopírování dat z jedný jednotky na druhou ovšem není partition sw vůbec potřeba (pokud tedy nešlo o spojování jednotek do 1).[/quote]


Pokuď to dělal v řádu jedný jednotky na dvou oddílech, tak si chtěl jeden zvětšit tím že z druhýho ubral. To se dá...
gregory3 (3)|19.4.2011 17:42
Ahoj, tak data jsou uspesne z5. Data recovery uz mi po zkonceni NErestartoval PC ale zas nekonecne nacital strom souboru (tree building), Nakonec jsem pouzil File scavenger 3.2 ..opravdu skveli soft. Prohledal disk asi behem 90 min. A ukaze data jako v srovnany jako pruzkumnikovy, zadny prejmenovani souboru a vselijak rozhazeny. A pak uz si jen vybiras co chces zalohovat. Opravdu super.

Jinak dekuju vsem za pomoct. DIKY DIKY