reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlost

Matherdet (955)|18.4.2011 08:43
Ahoj,pred par dny jsem si nainstaloval par aktualizaci pro w7 abych si zlepsil uzivatelske rozhrani,ale ted jsem zjistil ze se pocitac velmi zpomalil.Nainstaloval jsem toto(jsou to 3 hlavní):W7 service pack 1,češtinu + chorvatštinu a ještě internet explorer 10.Zpomalila se hlavne rychlost pri nacitani plochy po prihlasení je to zpomaleni priblizne z 30s na 2,25min. Nevim cim to muze byt ,myslim ze RAM mam dostacujici:2GB A-Data 1333Mhz a 2GB Zeppelin taky 1333Mhz.Nevite co s tim.Predem diky za odpovedi.
Jandaskunk (2330)|18.4.2011 17:07
Rychlost při načítání systému ovlivňuje hlavně pevný disk (tam jsou uložena všechna data)...Internet Explorer 10 :notsure? Já myslel že poslední je verze 9. Jinak kromě aktualizací jsi neinstaloval žádný jiný program? Který se např. spouští při spuštění systému, protože to bývá hlavní důvod zpomalení při načítání. Jinak ten systém je anglický, nebo proč byla nainstalována čeština + chorvatština??
kevin00 (10238)|18.4.2011 18:01
[quote=Jandaskunk;446643]...Internet Explorer 10 :notsure?[/quote]

IE10 Platform Preview 1 - ale nic použitelného od toho nečekej, je to pouze TestDrive

----------

Nainstaluj si Ccleaner, zkontroluj programy spouštěné po startu počítače, pročisti systém od balastu a pomocí Defraggler defragmentuj disk.
Jandaskunk (2330)|18.4.2011 18:08
Nj právě mě to ale zarazilo v rámci těch aktualizací a toto je pouze preview (ochutnávka).

Jinak CCleaner umí pěkně vyčistit tak počítač, že rozhodí celý windows a je to na reinstal...tady bude stačit zkontrolovat ty programy a odinstalovat zbytečnosti. Rozhodně bych zkontroloval PC na viry a zkontroloval disk např. pomocí CrystalDiskInfo
kevin00 (10238)|18.4.2011 18:12
[quote=Jandaskunk;446659]Jinak CCleaner umí pěkně vyčistit tak počítač, že rozhodí celý windows a je to na reinstal...tady bude stačit zkontrolovat ty programy a odinstalovat zbytečnosti. Rozhodně bych zkontroloval PC na viry a zkontroloval disk např. pomocí CrystalDiskInfo[/quote]

Nikdy se mi toto nestalo a používám na dvou strojích. Každopádně si máš zkontrolovat co mažeš a to jak "ze stop" po programech, tak (a zde hlavně) z registrů a před každou "očistou" Bod obnovení/Záloha registrů ;)
hugostieglitz (907)|18.4.2011 18:21
pravděpodobná bude chybná (ne tvoji vinou)instalace sp1
tento balík je souhrnem všech zatím vydaných aktualizací a záplat a nic moc dalšího neřeší
pravděpodobně se stalo to že bylo současně s instalací sp1 staženo win updatem stejná novější nebo starší dílčí aktualizace které spůsobují kolize a ZPOMALENI pc
postup-odinstaluj sp 1,obnovit z bodu před instalací sp1,stáhnout znova sp1,vypnout win update,nainstalovat sp1 a vše by mělo být ok
Jandaskunk (2330)|18.4.2011 18:25
[quote=kevin00;446661]Nikdy se mi toto nestalo a používám na dvou strojích. Každopádně si máš zkontrolovat co mažeš a to jak "ze stop" po programech, tak (a zde hlavně) z registrů a před každou "očistou" Bod obnovení/Záloha registrů ;)[/quote]

To je sice pěkné, ale že by vymazání pár KB, případně MB (to už ale musí být) nepotřebných registrů nějak výrazně zrychlilo systém, nebo že by ty registry nějak strašně zavázely, to se říct nedá. A rozhodně to nestojí za to, abych pak někde honil obnovy, když třeba se pak už nedostaneš ani do nouzového režimu...a doporučovat to BFU, kterej už vůbec neví co kterej registr dělá a co ne, je podle mě skutečně "rada" jak má být.

Jinak "stopy" po programech taky strašně brzdí systém, že? :)

EDIT: Dřív jsem to používal, rozhodil jsem asi 2x s tím systém. Teď to nepoužívám vůbec (maximálně na ty odinstalace programů) a systém mi nabíhá do dvou minut od zapnutí, co se týče přihlašování, tak chvilku. Jinak špatný zkušenosti s tím má vícero lidí a nejsou to nutně BFU, jenže ani zkušenější uživatel nemusí rozumět registrům atd., aby minimalizoval riziko, že se něco podělá.
kevin00 (10238)|18.4.2011 18:39
[quote=Jandaskunk;446667]To je sice pěkné, ale že by vymazání pár KB, případně MB (to už ale musí být) nepotřebných registrů nějak výrazně zrychlilo systém, nebo že by ty registry nějak strašně zavázely, to se říct nedá. A rozhodně to nestojí za to, abych pak někde honil obnovy, když třeba se pak už nedostaneš ani do nouzového režimu...a doporučovat to BFU, kterej už vůbec neví co kterej registr dělá a co ne, je podle mě skutečně "rada" jak má být.
Jinak "stopy" po programech taky strašně brzdí systém, že? :)[/quote]

Každá z těchto položek přispívá k špatné odezvě systému, špatným asociacím a dalšímu "zaplácání" systému. Pokud tuto činnost děláš pravidelně, dá se říci že jedno čištění nemá na "chod vliv", ale dlouhodobé nečištění se určitě projeví. Pokud si uděláš jednou za čas Bod obnovy určitě to není na škodu, zálohu registrů program nabídne sám při začátku čištění. Program používám dost často a to i na servisovaných strojích, kde je de facto nemožnost zjistit co uživatel instaloval a nikdy nebyl sebemenší problém. Pokud máš averzi vůči CCleaneru klidně použij např. Glary Utilities, CCleaner je však v tomto směru na tom trochu lépe.
BTW: Pokud nevíš, jakými všemi způsoby provést Bod obnovení není to problém programu či systému, ale tvých znalostí ;)
hugostieglitz (907)|18.4.2011 18:50
[quote=Jandaskunk;446667]To je sice pěkné, ale že by vymazání pár KB, případně MB (to už ale musí být) nepotřebných registrů nějak výrazně zrychlilo systém, nebo že by ty registry nějak strašně zavázely, to se říct nedá. A rozhodně to nestojí za to, abych pak někde honil obnovy, když třeba se pak už nedostaneš ani do nouzového režimu...a doporučovat to BFU, kterej už vůbec neví co kterej registr dělá a co ne, je podle mě skutečně "rada" jak má být.

Jinak "stopy" po programech taky strašně brzdí systém, že? :)

EDIT: Dřív jsem to používal, rozhodil jsem asi 2x s tím systém. Teď to nepoužívám vůbec (maximálně na ty odinstalace programů) a systém mi nabíhá do dvou minut od zapnutí, co se týče přihlašování, tak chvilku. Jinak špatný zkušenosti s tím má vícero lidí a nejsou to nutně BFU, jenže ani zkušenější uživatel nemusí rozumět registrům atd., aby minimalizoval riziko, že se něco podělá.[/quote]

tak jsem ted stopnul za jak dlouho mi najede pc po vypnutí a je to 18 vteřin a asi je to tím že NEPOUZIVAM !!! žádný ccleanery,utilitky ,viktory čističe a jiné vrahy,nehrabu se v registrech a nevypínám služby za účelem abych náhodou neměl moc procesů v pozadí.narozdíl od starších OS jako xp či vista tak sedmičky jsou samostatným výtvorem u něhož je jakékoliv tunění zbytečné a to podle hesla nač spravovat co není rozbité že?
Jandaskunk (2330)|18.4.2011 19:37
Kevine asi jsi mě špatně pochopil. Já jsem nepsal, že mám problémy s vytvořením různých záloh a bodů obnovení, či že snad to je špatné. Já jsem psal o tom, že až to někomu rozhodí systém, tak mu můžou být ty různé obnovy už k ničemu, protože se k nim prostě nedostane... Ty si používej co chceš, když víš jak se s tím pracuje, ale pak tedy laskavě si uvědom, komu to doporučuješ a nedáváš mu k tomu žádný návod. Normální uživatel nebude řešit, kde co zaškrtnout, aby mu to nesmazalo systémové věci, které jsou jaksi potřebné pro stabilitu systému a prostě stáhne, nainstaluje a použije. Nejlepší možnost, jak se vyhnout případným problémům je tyto různé čističe a supr trupr cleanery (ano, skutečně nemluvím pouze o CCleaneru), které čistí pouze místo na disku, nepoužívat.

Můžeš nějakým konkrétním způsobem dokázat, že používání těchto utilit ZÁSADNĚ zvyšuje rychlost a odezvu systému a zároveň systém nevystavuje riziku "rozhašení"? Na systému Windows 7???

Jako sry, ale jestli tazatel má takový problém, že se mu přihlašuje systém (tzn. kdy obrazovka ukazuje "Vítejte") přes 2 minuty, tak ten problém bude někde jinde, než v nějakých zapomenutých registrech a cookies. EDIT: Zvláště, když se to stalo nárazově po instalaci. Takže jak tu někdo psal, největší pravděpodobnost bude špatná instalace a to nějakým vyčištěním registrů nespravíš.
Georginek (2957)|18.4.2011 20:46
Napadlo me, nemenil si neco v BIOSU? Pri spatnem nastaveni se muze radikalne zvetsit doba nabehu systemu.....
hugostieglitz (907)|18.4.2011 20:58
[quote=Georginek;446710]Zase nemuzes verit vsemu, co pisou na pct....:)

Napadlo me, nemenil si neco v BIOSU? Pri spatnem nastaveni se muze radikalne zvetsit doba nabehu systemu.....[/quote]

koukam že se to tu nějak zvrtlo jedinej kdo nereaguje je zadavatel problému.
odb (505)|18.4.2011 21:03
takyto stav je u windowsu bezny jav. Neviec co a kedy ti spomali system a opravit sa to vecsinou neda. Vyhnut sa tomu da len spravnm poradim vykonania instalacie alebo nastavenia. Spetny proces opravy vo windowse vecsinou nefunguje a jedina moznost je preinstalovanie a dany krok, ktory spomalenie sposobil bud uplne vynechat alebo urobit v inom poradi.


p.s Aj pred par dnami som preinstalovaval PC a po instalacii jedneho programu PC startoval a vypinal sa velmi dlho (a tom ho mal na SSD). Nic nepomohlo len reinstal celeho windowsu.
Nasledne sa mi to znovu objavilo spomalenie pri starte windowsu po zlozeni celeho PC do skrinky, zapojeni disku do ineho sata portu a pridani SATA DVD-RW. Spomalenie uz nebolo take vyrazne, tak som to nechal tak.
Matherdet (955)|21.4.2011 09:53
Ahoj,sem na 3. nejlepsim gymplu v praze tak sem nemel moc cas poslednich par dni,sem tu az ted takze zacnu zkouset vsechny rady,za par hodin napisu jak to dopadlo