reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

single side a dual side RAM v Dual channel

ciny (11)|18.4.2011 18:22
Zdravím,
chtěl jsem si rozšířil 2 GB RAM (kingston, 800Mhz, 2 x 1GB dual channel) o další 2 GB ( podle specifikacích úplně stejné). Ovšem původní paměti jsou Dual side a nové jsou Single side , což mi jaksi uniklo, že by mohl být problém.
Bios mi hlásí stále 2 GB , stejně jako ve vlastnostech počítače ve windows je stále 2 GB. Když ale kouknu do správce úloh, tak to hlásí 4 GB. Naistaloval jsem si na pro zajímavost program PC Wizard a ten hlásí také 4 GB a i všechny 4 paměťové moduly popisuje stejně.

Kolik RAM tedy pc skutenčně používá???

základní deska Gigabyte GA-EG41MF-US2H
zsdx (2098)|18.4.2011 20:35
[quote=ciny]základní deska Gigabyte GA-EG41MF-US2H[/quote]

Jednoduchy test - dej tam tri moduly a uvidis ;)

Deska podporuje max. 8GB RAM, ale tva konfigurace nepojede v dual-channelu :notsure
ram.gif
ciny (11)|18.4.2011 20:42
takže pokud to dobře chápu, (abych si zase nějak nenaběhl :-D ) tak aby mi to běželo v pohodě, musí být všechny čtyři moduly single-side ??? :-)
zsdx (2098)|18.4.2011 21:46
[quote=ciny;446706]takže pokud to dobře chápu, (abych si zase nějak nenaběhl :-D ) tak aby mi to běželo v pohodě, musí být všechny čtyři moduly single-side ??? :-)[/quote]
aby sis nenabehl, porid si 2x2 a mas po starostech (uziti ctyr modulu prinasi vice problemu nez dvou)

jak dopadl test c.1?
namet na test c.2 - prohod pameti ve slotech (DS za SS).
ciny (11)|18.4.2011 22:53
[quote=zsdx;446730]aby sis nenabehl, porid si 2x2 a mas po starostech (uziti ctyr modulu prinasi vice problemu nez dvou)

jak dopadl test c.1?
namet na test c.2 - prohod pameti ve slotech (DS za SS).[/quote]

asi to tak vidím, že ty 4 1 GB co teď mám někomu střelim a koupim si 2 x 2GB a bude po starostech :-D

jinak tři moduly jsem zkoušel a bez výsledku a to samé když jsem to prohodil
|Mio| (1333)|19.4.2011 08:18
Jestli ti BIOS glasi 2 GB presto ze mas vlozene 4, resetni BIOS (smaz CMOS) a mel by si vsimnout ze neco pribylo.

Ovsem nic to nemeni na tom ze v DUALu nepojedou, ale ohledne vykonu to zadne vyxraznejsi zhorseni nebude.