reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Opravená" CD mechanika

Draczek (33)|18.4.2011 20:13
Dnes jsem konečně dal do kupy PC, ale ještě zlobila mechanika, někdy nechtěla vyjíždět nebo jí to trvalo strašně dlouho a taky je nehorázně hlučná. Tak sem jí vyndal, rozebral a chtěl sem jí vyčistit, ale nejspíš sem tam něco podělal a teď mechanika nereaguje- nechce vyjíždět šuplík, ani čtecí laser nejde. Když mechaniku připojím na napětí, tak párkrát problikne a konec. Když manuálně posunu celé čtecí ústrojí do nižší polohy a opět s ním vyjedu nahoru, tak zase laser a přední dioda několikrát probliknou a poté konec. Čím to může být? Zkouším to pouze se zdrojem, takže počítačem to není.
hugostieglitz (907)|18.4.2011 21:47
[quote=Draczek;446696]Dnes jsem konečně dal do kupy PC, ale ještě zlobila mechanika, někdy nechtěla vyjíždět nebo jí to trvalo strašně dlouho a taky je nehorázně hlučná. Tak sem jí vyndal, rozebral a chtěl sem jí vyčistit, ale nejspíš sem tam něco podělal a teď mechanika nereaguje- nechce vyjíždět šuplík, ani čtecí laser nejde. Když mechaniku připojím na napětí, tak párkrát problikne a konec. Když manuálně posunu celé čtecí ústrojí do nižší polohy a opět s ním vyjedu nahoru, tak zase laser a přední dioda několikrát probliknou a poté konec. Čím to může být? Zkouším to pouze se zdrojem, takže počítačem to není.[/quote]

kup novou stojí to pár stovek a všude to maj
Zoidik (1405)|19.4.2011 07:38
[quote=hugostieglitz;446731]kup novou stojí to pár stovek a všude to maj[/quote]

Tohle je vskutku jediné inteligentní řešení.

Pokud by jsi se v tom chtěl rýpat, tak zkontroluj všechny spoje (flexi kabely či čo to je), jestli jsou řádně spojené když tak dotlaš, jestli nemáš poškrábaný plošňák, když tak vyhoď mechaniku... Projdi zkontroluj a uvidiš co najdeš.
john (877)|19.4.2011 14:07
tak samozrejme koupit novou za par supu...
pokud jsi "hracicka", muzes zkusit "vymachat" mechaniku v isopropylalkoholu a nasledne promazat silikonovym olejem, urcite to promachani jeste nejakou spinu odplavi...
ja takove ptakoviny delal v dobe, kdy mechanika nebyla za par stovek a takto jsem opetovne zprovoznil povestneho CD-R TEACa...
Draczek (33)|19.4.2011 16:10
Já to nejdřív pouze rozdělal, vyčistil trochu prach a znovu složil- s dráty nebylo hýbáno a stejně to nešlo, tak nevím co jsem tam podělal...
Asi jí pošlu do křemíkového nebe a bude klid a pak si s ní za dlouhých zimních večerů můžu hrát :)