reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CL5 a CL6 Dual channel

ciny (11)|18.4.2011 20:27
budou mi bez problémů fungovat RAM v Dualchannel , když v jednom DualChannelu mi poběží paměti s časováním CL5 a v druhém paměti s časováním CL6 ???
Díky za odpovědi
odb (505)|18.4.2011 20:51
[quote=ciny;446700]budou mi bez problémů fungovat RAM v Dualchannel , když v jednom DualChannelu mi poběží paměti s časováním CL5 a v druhém paměti s časováním CL6 ???
Díky za odpovědi[/quote]

Neporadim ti nic ine len vyskusat. Moze ist a nemusi. S casovanim a aj inimi parametrami nieje problem, rychlejsia pamet sa prisposobi pomalsej. Otazna je kompatibilita. Vecsiu sancu mas na zakladnej doske s intel chipsetom, v tomto smere su lepsie. Ak ti aj nepojdu v dualchannelu nevadi, velky vykonovy rozdiel to nieje.
DrZelenka (2491)|18.4.2011 22:35
U obou typu pamětí nastavíš CL6 a mělo by to jet (desky neumí nastavit různým pamětem různé nastavení a proto se nastavuje vždy to horší).

Funkčnost musíš vyzkoušet stylem pokus - omyl. Pokud nepoužiješ identické paměti, tak to nemusí vždy fungovat (já měl problémy i se 4 stejnýma modulama).
r34ktor (7477)|19.4.2011 18:47
[quote=DrZelenka;446742]Udesky neumí nastavit různým pamětem různé nastavení a proto se nastavuje vždy to horší[/quote]
Některé desky to umí, ale vzhledem k minimálnímu přínosu a potenciálním problémům se to prakticky vůbec nepoužívá.