reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhodné freezy

leviathan (46)|18.4.2011 20:27
Nedávno jsem dělal reinstal systému (z XP na 7), všechno pohoda až ve chvíly kdy jsem si nainstaloval CCCP (balíček kodeků + MPC HC přehrávač). MPC HC používal pro titulky ffdshow a directvobsub filtr a to se mi nehodilo, protože mi tak ubyli některé funkce (šedé políčko subtitles, atd..).
Takže jsem vypnul directvobsub filtr a pak sem se snažil vypnout i ffdshow ale to se mi nepodařilo. Takže sem ho pomocí regsvr32 /u ffdshow.ax odinstaloval, což byla nejspíš chyba (video sekalo, zvuk nešel, titulky pořád to samé..). Šlo mi v podstatě o to, abych nastavil v MPC HC interní filtr na titulky.
Nakonec sem to vyřešil tím, že jsem CCCP korektně odinstaloval a stáhnul samotnej MPC HC. Všechno se vyřešilo, titulky mi fachčí tak jak maj, prostě pohoda

Jenže, od té doby (alespoň tušim) se mi PC začíná prostě freezovat. Jednou při spouštění filmu, po druhé při logování do winů, pak při načítání youtube v dalším tabu v FF, před chvílkou při ukončování filmu...
Při freezu nejde nic, zvuk, video, myš, klávesnice (jen diody CL, NL, SL chvíly blikají když je mačkám) všechno se sekne a pomůže jen reset.

Tipuju to na nějakej problém spojenej právě s tímhle kodekem, nebo něco okolo. Předtím vše fungovalo a nic moc sem se systémem nedělal.
Teda krom jednoho problému s balíčkem ATI driverů, ale ten se mi podařilo vyřešit...

Tuší někdo v čem je zakopanej pes nebo jak přijít na zdroj problému?


cf:
MB: MSI K9A2 Platinum V2
CPU: AMD Athlon 64 X2 5400+ EE Dual Core, 2x512KB L2 cache
RAM: OCZ 4x1024MB DDR2 800MHz
VGA: ATI Sapphire HD 3870 Toxic PCI-e 512MB GDDR4, 256bit bus
Audio: Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio PCI
Audio system: Logitech Z-5500 Digital THX
Power Supply: Tagan 480 U-22 480W
HD0: Samsung SpinPoint P Series HD160JJ 160GB (SATA 2, 7200RPM, 8MB cache)
HD1: Western Digital WD5001AALS-00L3B2 Black Edition 500GB (SATA 2, 7200RPM, 32MB cache)
CD/DVD: LG DVD-RAM GH20LS10 SATA 2
ETH0: Realtek RTL8168/8111 PCI-E 1Gbit
KEY: Logitech Wave Corded Keyboard USB
Mouse: Razer Mamba
Case: Chieftec BH-02B-B-B
Monitor: Hyundai B71A
OS: Windows 7 x32 SP1
leviathan (46)|22.4.2011 07:44
Tak jsem zkusil reinstal systému, nainstaloval všechno potřebné a i K-Lite Codec Pack kterej sem měl na Windows XP nějakejch pár měsíců bez problémů a freezování je tu znovu.

Tentokrát už se mi hledání ztenčilo, takže sem se kouknul na google a zatim to vypadá, že se jedná o nevyřešenej problém se freezováním u Windows 7 (x32/x64) při pouštění videa.
Mě se to sekne tedy když ukončuji video, ale je to tedy hnus :(

Nikdo se s tím nesetkal?