Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 46

Téma: PC pro kancelářskou práci v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Tak já nevím, ale podle testů je CF 6870 rychlejší než 5970 a vyjde na cca 8000 oproti 13500, což je značný rozdíl...teplota mě netrápí, hluk také ne (hraju se sluchátky) a spotřeba by byla nižší než teď u té mé 4870X2...a zase, když si třeba za rok budu dokupovat 2., bude stát třeba jen 2000Kč Jak byste to tedy vyřešil vy, Jandoskunku?
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Mychal-Wytek Zobrazit příspěvek
    Proč se mám na CF vykašlat? Za mnohem nižší cenu dosáhnu vyššího výkonu a další podstatná výhoda je v tom, že si prvně mohu koupit jednu kartu a časem až nebude stačit, tak bych dokoupil 2...5850 je v mým případě nevýhodná...to bych si z 4870X2 ještě pohoršil

S tím procesorem jste mi asi nerozuměl, myslel jsem jako nejlevnější procesor, který by stačil na 5870/6870 CF (včetně přetaktování)...na procesoru musím trochu ušetřit, jedinej požadavek u něho je, aby šel přetaktovat tak, aby stačil tomu CF nestačila by třeba nějaká slabši i5, nebo by dokonce stačil Q6600, co mám teď? Prostě se chci s i s tou jednou kartou vlíst do cca 15000...dík
    S tím CF ...jak chceš no.Na tom procíku asi smysl moc šetřit nemá,jestli ti má držet krok aspon 3-4 roky.Cpu bez "K" taktovat zřejmě nejdou-nebo to neumožňijí desky.
    Tvůj C2Q by nakrml i dvě karty ale musel bys ho přeaktovat aspon o jeden Ghz výš ale i5 bude stejně výkonější asi i v základu.Ostatní už napsal Janda

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

5970 je dvoučipová karta, tedy dva čipy spojené CF můstkem, tudíž je to taky CF řešení....a ve výsledcích nejsou vedeny propady FPS (minimální FPS) a microshuttering, je tam použita velmi silná sestava (i když samozřejmě i5 2500K je dost silné, každopádně počítej s dražší deskou, zdrojem...takže porovnávat jenom cenu GK taky není úplně přesné, když kvůli fungování CF musíš připlatit na desku a na zdroj)...kromě toho zaplatíš 2x cenu karty, ale nedostaneš 2x výkon (téměř nikdy) a budeš rád, když ta hra bude škálovat (dnes už je to trochu lepší s těma ovladačema). Navíc co se týče kupování druhé karty za rok, opět blbost...za rok ta karta neskutečně ztratí na hodnotě, budou tu nové jednočipové karty, které budou mít stejný nebo vyšší výkon a nebudou trpět typickými problémy CF/SLI = další vyhazování peněz (navíc i vzhledem k předchozím investicím do ostatních komponent pro pouhou přípravu na CF)....

Jako nebudu tě odrazovat, ale když už dvě karty, tak rovnou....protože za rok bude lepší starou kartu prodat (pokud nebude stačit) a koupit novou výkonnější, nežli kupovat druhou do CF. Jinak těch threadů, kde se řeší problémy s CF/SLI (kdo už si takové řešení pořídil) je dost...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Já si zase myslím, že je výhoda to koupit za rok, protože ty nový jednočipový řešení budou zase dražší než ty starý, třeba 5870 už bude stát jen 2000Kč dvojnásobnej výkon sice nedostanu, ale budu mí takový výkon, který mi bude stačit na dlouhou dobu i na maximální detaily...co se v těch hrách na té grafice ještě může zlepšit? Podle mě už je to ve hrách někdy téměř na hranici reality. Ještě to teda můžu udělat tak, abych ten PC na CF připravil...vlastně teď tam mám 4870X2, čož prakticky taky CF je... takže, řekněte mi prosím, jakou desku a procák koupit tak, aby to stíhalo v budoucnosti karty typu 5870/6870/560 v CF/SLI...zatím si vystačím tedy s tou 4870X2 - díky...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Podle mě hlavně v tý době třeba už novou HD5870 ani neseženeš...jinak ve hrách se toho může zlepšit ještě hodně, momentálně je to bržděno hlavně konzolema, takže nějaký extra výkonný řešení v dnešní době ani nemá moc cenu, kromě pár her....

Já se s tebou nebudu hádat, řešilo se to tu (i jinde) už několikrát s tímhle řešením dokoupení karty "někdy v budoucnu" a myslím, že většina rádců zde bude mít podobný názor jako já.

EDIT k příspěvku pode mnou: Tak nejdřív si tu prosazuješ svou navzdory všemu, co ti tu píší a pak chceš poradit (kde už zase říkáš že to co jsme poradili v podstatě nechceš)....takže sry ale já končim.
    Naposledy upraveno uživatelem Jandaskunk: 22-04-2011 v 17:57

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

No to je jedno, tak třeba tu 6870 nebo 7870, když bude...ale prosím o radu na nějakej ten procesor a desku (o ram jste nic neříkali, takže jsem doufám vybral dobře)...myslím si, že i5 2500K je zbytečný luxus na to co já potřebuju
    Naposledy upraveno uživatelem Mychal-Wytek: 22-04-2011 v 18:01

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Mychal-Wytek Zobrazit příspěvek
    No to je jedno, tak třeba tu 6870 nebo 7870, když bude...ale prosím o radu na nějakej ten procesor a desku (o ram jste nic neříkali, takže jsem doufám vybral dobře)...myslím si, že i5 2500K je zbytečný luxus na to co já potřebuju
    Jestli ty vůbec jinej procák potřebuješ
    Zkoušel jsi vůbec ten C2Q nataktovat?Nebo ti to nejde?
    Kup si acellero na grafu a gelid na cpu a přetoč obojí,dostaneš min 20% výkonu navíc v min fps

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

No tak na novou platformu bych určitě měl přejít...už je to trošku starší...a ta deska :X Aspoň nějakej sandy bridge nižšího taktu, třeba 2300k, ten by stačil, ne?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Založím nový téma, moc to tu nežije, zatím prosím o lock.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Žiadny nový TOPIC nezakládaj... tu sa budú riešiť problémy.
    Nastíň situáciu ešte raz, čo chceš kúpiť atp.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Fajn...takže co chci kupovat i s vysvětlivkami, co od toho požaduju...

Herní PC
    CPU: Intel Core i5 (s takovým výkonem, aby stačil s přetaktováním kartám 5870/6870/560 v CF/SLI)
    VGA: buď ponechám svou GIGABYTE Radeon HD 4870X2 nebo koupím 1. kartu z výše uvedených do CF/SLI
    RAM: Kingston 8GB 1333MHz (1735)
    MB: desku, která bude vhodná na přetaktování a CF/SLI, patice 1156 (cca 2500)
    PSU: Seasonic S12-II Bronze 620W
    HDD: WD Caviar Blue WD10EALS 1TB (1340)
    ODD: ASUS DRW-1814BL
    Case: Chieftec DG-01
    FAN: Cooler Master Hyper 212+ (660)

Nové kancelářské PC:
    CPU: Intel Core2Quad Q6600 2,4GHz
    VGA: staříčká ATI Radeon X1600 – nakonec tedy nebude sloužit PC vůbec na hry
    RAM: 4x1GB A-DATA Vitesta EE DDR2-800
    MB: Asus P5K
    PSU: Fortron AX550-60APN - k tomu jste nic neříkali, takže by asi měl být dobrý (885)
    HDD: WDC WD3200AAKS-75SBA0
    ODD: LG GH22NS SecurDisc - tady u toho žádný požadavky ani nejsou, málo využívané (430)
    Case: Cooler Master Elite 330 (899)
    FAN: Box

Registrace
    Jul 2009

Na herné PC stačí i 4GB ram ale zas' hodí sa to do budúcnosti, sú lacné.
    i5 2500K je super CPU...
    HD4870X2 by som si zatiaľ nechal, upgradoval by som v prípade, že by už nestačila.
    Čo sa týka chladiča, Gelid Tranquilo by bola lepšia voľba.
    Doska - http://www.alfacomp.cz/php/product.p...008M0984YC153D - nič lepšie nieje... za tú cenu

Čo sa týka kancl PC, tak to je vpohode.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Radši vezmu už těch 8GB, je to jen o pár stovek víc...
    i5 2500K je sice super CPU, ale pořád si říkám, jestli jeho výkon využiju u hraní her...
    tu kartu bych aspoň 1 chtěl vzít, no...kdybych prodal tu 4870X2, tak by to byla investice tak 2000Kč...
    s tím Gelidem souhlasím, pročetl jsem recenze a je lepší
    a ta deska je vhodná i na na CF/SLI? co si vlastně vy o CF/SLI myslíte?

Registrace
    Jul 2009

Tak ty si ale číslo
    Na jednej strane uvažuješ nad SLI/CF a na druhej sa bojíš, či nebude pre tvoj komp i5-2500K veľa.. ujasni si aké hry a na akom rozlišení chceš hrať.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Herní PC:
    CPU rozhodně 2500k (už teď bude krmit dvě GPU)
    8GB ram může být.. za ty prachy
    Chladič gelid
    Desku klidně tu MSI, je výborně vybavená a CF ti do budoucna zvládne, pokud budeš potřebovat.

Kancl:
    zdroj bych raději vzal Seasonic OEM 400W - utáhne to s prstem v nose (ten fortron je sice levný, ale není to žádný zázrak)

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro kancelářskou práci v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od TondaBobr v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-02-2014, 18:32
  2. PC pro kancelářskou práci v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od playman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-10-2010, 17:40