Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Teplota grafické karty a chipsetu

Nováček Avatar uživatele salatnet
    Registrace
    Nov 2006

Dobrý den mám následující problém. Mám grafickou kartu Gforce 8800GTS v základní desce Gigabyte p965 DS4. Teplota grafiky v klidovém stavu bez zátěže je 64 stupňů GPU (dioda) u chipset 48 stupňů. při zátěži teplota stoupá u chipsetu cca o 3 stupně u grafiky je to podle intenzity zátěže. Můj problém je v tom že po ukončení hraní hry se teplota nevrátí na původní hodnoty, ale u chipsetu zůstane na 51 stupni a u grafiky na 71 stupních a neklesá. Je mi to divné a nevím čím by to mohlo být způsobeno. Určitě to nebude teplotou v skříni protože jakmile restartuji počítač tak okamžitě po naběhnutí se teploty opět ustálí ne klasických 64 GPU a 48 chipset až dokud nezapnu nějakou hru. Všechny teploty měřím poslední verzí programu EVEREST ultimate 4.0. Prosím něvíte někdo poradit co s tím?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Jackal1
    Registrace
    Jan 2007

Mě to po zátěži taky nespadne hned na klidovou teplotu, někdy to trvá, ale to bych neřešil. Jinak teploty mám skoro stejné.

Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Jackal1
    Mě to po zátěži taky nespadne hned na klidovou teplotu, někdy to trvá, ale to bych neřešil. Jinak teploty mám skoro stejné.
    no jenže mě ta teplota prostě už neklesne...ani po dvou hodinách, prostě se tam drží ať dělám co dělám.... jinak ty teploty grafiky mě zajímají... můžeš mi je napsat? já mám tyto teploty grafiky při běžném provozu:
    EVEREST 4.0
    Grafický procesor 56 stupňů
    GPU dioda 64 stupňu
    paměť GPU 55 stupňů
    GPU prostředí 52 stupňů

co ty jak jsi na tom? nevím jaké teploty jsou pro 8800GTS normální tak bych to rád konzultoval...

Registrace
    Jan 2007

To jsou moje teploty měřené programem LAVALYS EVEREST ULTIMATE EDITION 4.00.976.

GPU dioda 63 stupňu
    paměť GPU 56 stupňů
    GPU prostředí 53 stupňů

Jak jsem psal, je to tožné a je pravda, že vlastně nevím jestli ty teploty opravdu spadnou. Nikdy jsem to nesledoval.

Taky tyto teploty jsou při běžném používání.

Sorry za spam, nějak mi to uteklo 2x. :-(

Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Jackal1
    To jsou moje teploty měřené programem LAVALYS EVEREST ULTIMATE EDITION 4.00.976.

GPU dioda 63 stupňu
    paměť GPU 56 stupňů
    GPU prostředí 53 stupňů

Jak jsem psal, je to tožné a je pravda, že vlastně nevím jestli ty teploty opravdu spadnou. Nikdy jsem to nesledoval.

Taky tyto teploty jsou při běžném používání.

Sorry za spam, nějak mi to uteklo 2x. :-(
    mužu se zeptat jakou máš počítačovou skříň a kolik větráku/jejich otáček? vpředu vzadu zdroj, procesor atd...?

Registrace
    Jan 2007

Skříň mám od EC a ne moc větranou. Mě se ta skříň libí, ale vím, že to není zázrak. Na léto planuji novou nějakou pecku skříň, ale teď si opravdu nestěžuji. Mám pouze větrák na zdroji, processor je BOX a na grafice a ta teplo odvádí přímo ze skříně a to je všechno. Žádně jiné přídavné větráky. HDD mám na teplotách 44° - 45° víc to neroste. Je zase fakt, že mám zdroj od Enermaxu a ten má odpojitelné kabely, tak mám ve skříni prázdno. Jinak můj HW je v podpisu.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Zdravim, nechci zakladat novy thread a zrovna resim teploty na grafice 8800GTS jako tady. Moje je od Gainwardu GS. Teploty merim pres riva tuner. Tak samo jsem taktoval na 650/1000 (vypada to stable a bez artefaktu). MB Gigabyte DS3P.
    Ohledně těch teplot: V klidu mam nejakych 66 stupnu a pri zátěži mám 83 stupnu. Je to pro tuto grafiku bezpecne???

Díky za odpovedi.

AnakLin

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

ty teploty jsou docela OK. urcite by te karte neuskodil o 10 stupnu min, ale i toto je celkem OK (do 95 stupnu bych se nebal)

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

teploty uplne v klidu.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Jo, tak na PCTf o tom byl dred a patrně tam objevili zřejmě chybu v ovladačích, kdy se grafika natrvalo přepla do 3D, což logicky způsobilo zbýšení napětí a frekvence. Problém je že karta tam zůstala viset a hřála se.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Tak se presouvám sem :-)
    Mám BFG GeForce 8800GTX 768MB a větrání na ní je takové, s jakým přišla od výrobce. Po zapnuté pc je teplota 70-72°C a při hraní kolem 80-82°C....trochu mě to zneklidnuje, ale dost čtu na netu, že ty teploty jsou poměrně odpovídající...co myslíte ?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Pokud vyladíš chlazení ve skříni, tak ti to spadne. Tydle teploty jsou ok.

U mě v big toweru Chieftec (5x 80mm větrák, nějaký na 5V, nějaký na 12V) jsem měl 70°C v zátěži a to už je dost velká skříň.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Dik za odpověď...teplota cpu je 44°C a všechno je "studený", jen ta grafarna...ale už sem to vyřešil..sem v nTune zvýšil otáčky větráku z 56% na 90% a teplota klesla....při startu z 71°C na 64°C a při hraní z 81°C na 78°C...a jak sem četl, jsou tou teploty zcela normální pro tioto žělezo, tak jsem moc rád :-)

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

ted sem hral crysis na 1680x1050 a na VERY HIGH...a teplota vylezla na 88°C...a při LOST PLANET se mi kouslo PC a začalo pípat...grafarna se trochu topí...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Máš nějak vyřešen airflow v bedně? Nezdá se mi, že by originál chladič na 90% otáčky tu grafiku neuchladil. Je možné že je špatně nasazený, nebo je tam moc/málo pasty? Jestli si na to troufáš, tak ho sundej a zkontroluj. A pokud tě peníze netrápí, tak můžeš pořídit něco takového:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45560

Je grafika taktovaná?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Teplota grafické karty
    Od xauxe v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 09-12-2014, 15:19
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-03-2014, 18:27
  3. Z ničeho nic se zvýšila teplota grafické karty