reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hratelne FPS ve hrach

Georginek (2957)|21.4.2011 22:01
Zas tu mam jeden otazku ktera by me zajimala a je velice prosta........
Vetsina z nas hraje nejakou tu hru.
Zajima me, jaka je pro Vas minimalni hranice FPS ve hrach, ktera uz Vas zacina otravovat a hra je trhana.

Ja treba za sebe musim rict, ze nad 50fps mi to prijde naprosto plynule.
40fps jeste zkousnu, za urcitych podminek (first person akce), auta uz me rozcilujou - ta krajinka kolem uz neni plynula.
30fps uz je pro me silne otravna zalezitost a pod 30fps ( nastesti zadnou takovou hru nemam ) nehraju, protoze by mi praskla hlava.

Radsi ozelim detaily, stiny, vysoky AA, pripadne PhysX na ukor naproste plynulosti a fps 50-60

VS: On

Jaky je vas nazor????

Ptam se proto, ze treba na pct jsem cetl mnoho nazoru typu: "Mafie mi slape naprosto paradne 12-20fps, vubec se neseka, ale moc me to nebavi" :stupid Proc asi? :D

Kdyz budu chtit slideshow, otevru si radsi nakou knizku :)
Deee-aN (3834)|21.4.2011 22:03
30 je minimum...:)
robky (3195)|21.4.2011 22:09
Ono sú podľa mňa dôležitejšie minimálne fps ....čo z toho, že priemer je dajme tomu 40, keď minimum je 12;) ( a to ako na potvoru vtedy, keď potrebuješ niekoho trafiť do hlavy:D)

Ale 30 a viac je u mňa v pohode
3imi (48)|21.4.2011 22:38
Ja vyrustal na 20 fps:D a pekne me to stvalo teda. Ale neda se jednoznacne rict kolik jeste jde, a kolik je dobry apod. Co hra to jina hranice si myslim. AA taky nepouzivam, zbytecny zrout.
elpsycho (1602)|22.4.2011 00:08
Každý si to stejně musí vyzkoušet sám v konkrétní hře. Záleží co hrajete, jak je fps stabilní a asi trochu i jak velký máte monitor a jak daleko od něj sedíte. Ve FPS nebo závodech pak už dělá hodně i reakční doba, která se snižuje čím běží hra rychleji i za hranicí, kterou už oko vnímá jako plynulost.

Za sebe řeknu že třeba Crysis mi přišel vpohodě, i když spadl někde těsně nad 20 fps, ale v Trackmanii cokoliv pod 100 fps vnímám jako trhané. Líp už se mi v téhle hře jeví 60 fps vsync, ale nejlíp když se pohybuju daleko nad 100.
GREEN2011 (2)|22.4.2011 18:41
Pod 60fps nehraju, ideální je určitě >80, což v mém případě většinou nehrozí.. =)
AMDarker (1)|22.4.2011 19:52
Podle mně je to určitě podle hry a sestavy... když ste zazobaný milionář tak vám 140 FPS nestačí, mě osobně stačí 25 FPS min ale za 40 bych se nezlobil, někde se tomu ale vubec nedá věřit třeba GTA IV tBoGT píše vám to 40 FPS, jede plynule, jakmile zatočíte tak se to tak seká že to není možne ale FPS furt 40, zjistil sem že je to pomalym HDD 5400ot/min... takže neni FPS jako FPS
elpsycho (1602)|23.4.2011 01:48
Co to má společného s nějakýma milionářema? :mistake Buď to prostě plynulé pro něčí oko je, nebo není. Když pak někdo dokáže přesvědčit sám sebe že žádné trhání nevidí, i když ho vidí, je jeho boj.
16cmfan (2153)|23.4.2011 08:55
Nemám univerzálnu hranicu - ono to záleží od konkrétnej hry.. s výnimkou Crysis všetky hry čo mám, sú pomalé a mám čas, žiadny Quake 3 sa nekoná (aj Arma 2).
Devouver (304)|24.4.2011 18:31
Pro mě je hratelná hranice něco kolem 15-16 FPS, ono to bude asi tím že jsem dřív hrával na HD4350. Každopádně za víc se nezlobím a těch 25-30 FPS je takový standart, u stříleček je víc FPS samozřejmě lepší, ale třeba u strategie je to celkem jedno jestli máte 20 nebo 100.

Taky hrávám na 24" CRT monitoru, nevím proč na LCD mi to přijde trhaný i při 80FPS. Čím to je, to netuším, dřív sem tomu dával za vinu odezvu, ale dneska je tak malá že to nemám šanci to okem postřehnout.
Lukáš 85 (132)|24.4.2011 18:48
Když si koupím hru, tak proto, že se mi líbí. Tím pádem předpokládám, že bude graficky náročná. Když jsem si poprvé pustil Crysis a chvíli hrál, bylo to úžasný.Pak to šlo šupem-Crysis Warhead. Poté jsem hrál Far Cry (1) a to už se mi tak nelíbilo, zato FC 2 bylo zase paráda.Chci tím jen říct, že se nehoním za počtem snímků, ale tím, co ukazují. Máto samozřejmě své hranice, řekněme již zmíněných 15 FPS.
Georginek (2957)|24.4.2011 19:20
[quote=Lukáš 85;447720]Když si koupím hru, tak proto, že se mi líbí. Tím pádem předpokládám, že bude graficky náročná. Když jsem si poprvé pustil Crysis a chvíli hrál, bylo to úžasný.Pak to šlo šupem-Crysis Warhead. Poté jsem hrál Far Cry (1) a to už se mi tak nelíbilo, zato FC 2 bylo zase paráda.Chci tím jen říct, že se nehoním za počtem snímků, ale tím, co ukazují. Máto samozřejmě své hranice, řekněme již zmíněných 15 FPS.[/quote]

To nevim teda jak to beres. Uz sem nechtel prispivat, ale jako koupit si hru a pak mit 15fps, tak tak ten pocitac vezmu a prohodim ho oknem.
Ted jsem to treba zkousel na Mafii2, s PhysX + vse na FULL+FullHD udela prumer 35fps. Pro me nehratelne. Trhajici. Nastesti bez PhysX prumer 55-60fps a to je krasne hratelne a plynule....

Fps clovek potrebuje u strilecek a aut.....
Lukáš 85 (132)|24.4.2011 19:40
Ano souhlasím..FPS je třeba, ale když není , tak si ho z prstu nevypucám. Buď si koupím dobrou hru, když to půjde, budu ji hrát. když ne, odložím a zahraju si ji ,po upgradu PC. Samozřejmě, mohl bych pc hodit z okna, ale bydlím, ve 4. patře a pod okny mám školku. Gratuluji k výši FPS.Chci si pořídit metro 2033, zkusil jsem Demo, ale snímků je tak málo, že nemůžu trefit nepřítele.Ale stejně ji chci. Nyní se chystám stěhovat, budu si muset ušetřit na postel, stůl do kuchyně a obýváku a židle. Nebo vylepším Pc, spát budu na nafukovací matraci a jíst jako japonci ( na zemi).Ale budu mít hratelné FPS, což jistě zahřeje.
HiLow (1000)|24.4.2011 20:49
Pro mě je min. 30FPS, ale taky záleží na konkrétní hře.
bi5hop (1)|20.6.2013 19:29
V prvé řadě jde o druh hry, jak už mnozí psali, u strategie bohatě postačí 30 fps. Nicméně, čím větší je pohyb tím více je třeba fps. Samo, Q3 promode je dobré mít 125 fps stabilně. Ale u takových novýh pařeb bohatě stačí 40 až 50 fps při vertikální synchronizaci. 30 fps je taky hratelné, ale při představě, že je maximílní hranice 30 fps a tudíž klesá při náročných scénách až o polovinu, je nemilé. Také je na místě připomenout rezervovanost kapacitního výkonu HW. Navíc bych rád podotkl, že čím větší je obrazovka, tím větší je nutnost vyhlazení a VS. Bez toho obraz vypadá příšerně a to už bych si rovnou mohl koupit konzoli ;)