reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak "zablokovat" barevnou cartrige

chalupník (82)|22.4.2011 08:58
Tak jsem poslal tiskárnu do šrotu a zamýšlím koupit novou Canon iP 2700.
Potřebuji pouze černobílý tisk.Tedy nějak přesvědčit tiskárnu, že nepotřebuje mít zasunutou barevnou cartridge. Jde to?
Zoidik (1405)|22.4.2011 09:08
To si nejsem jistý jestli to jde. Co jsem se setkal, tak tiskárna chtěla vždy obě. Jedině si sehnat nějakou starou zaschlou. Když potřebuješ jenom černobílý tisk, proč nekoupíš teda přímo nějakou černobílou tiskárnu? za cca 1500 se dá koupit černobílý laser http://interlink.tsbohemia.cz/periferie-tiskarny-laserove-cernobile_c6052.html nebo máš nějaký důvod k barevné inkoustové a nepoužívat barvu???
chalupník (82)|22.4.2011 10:46
[quote=Zoidik;447333]To si nejsem jistý jestli to jde. Co jsem se setkal, tak tiskárna chtěla vždy obě. Jedině si sehnat nějakou starou zaschlou. Když potřebuješ jenom černobílý tisk, proč nekoupíš teda přímo nějakou černobílou tiskárnu? za cca 1500 se dá koupit černobílý laser http://interlink.tsbohemia.cz/periferie-tiskarny-laserove-cernobile_c6052.html nebo máš nějaký důvod k barevné inkoustové a nepoužívat barvu???[/quote]

Jo, to mne později taky napadlo, nechat tu barevnou náplň ladem. Nová tiskárna určitě obsahuje startovací náplně, že? No tu inkoustovou koupím už za 1000 Kč, laser o 50 % víc. Průměrně tisknu jen deset A4 týdně.
A co multifunkční zařízení? Nějak nemůžu pochopit, že to stojí taky jen 1000 Kč. To snad ani nemůže fungovat.
johny__g (6387)|22.4.2011 10:55
[quote=chalupník;447349]...Průměrně tisknu jen deset A4 týdně....[/quote]

Tak to bych ani o inkoustu neuvažoval, laserový toner ti narozdíl od inkoustu nezaschne. A těch pár stovek co ušetříš teď, později vyhodíš z okna s první zaschlou cartridgí.
chalupník (82)|22.4.2011 17:40
[quote=johny__g;447351]Tak to bych ani o inkoustu neuvažoval, laserový toner ti narozdíl od inkoustu nezaschne. A těch pár stovek co ušetříš teď, později vyhodíš z okna s první zaschlou cartridgí.[/quote]

Tak to nesouhlasím. Za několik let mi Canonky ani Armorky nikdy nezaschly.
Richmond (8084)|10.9.2011 13:05
[quote=chalupník;447331]Tedy nějak přesvědčit tiskárnu, že nepotřebuje mít zasunutou barevnou cartridge.[/quote]
Jde to - tedy alespoň u mé letité S820. Stačí zaškrtnout "Tisk v odstínech šedi" ve vlastnostech tiskárny. Občas se objeví okno s upozorněním, že jsou cartridge prázdné takže je nutné stisknout tlačítko pro pokračování na tiskárně, ale v tisku to nezamezí
Canon Inkjet S820 – vlastnosti.png rebirth_on_windows.pdf - Foxit Reader - [rebirth_on_windows.pdf].png
czhunter (775)|10.9.2011 13:57
[quote=johny__g;447351]Tak to bych ani o inkoustu neuvažoval[/quote]Já bych taktéž koupil laserovku, klidně tu nejlevnější, což jak jsem se koukal bývají low-end Xeroxy nebo Samsungy kolem 1300Kč.
Laser je rychlejší, kvalitnější (na text), bezproblémovější.