reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj pro kamaráda

Čárls (179)|23.4.2011 07:12
Kamošoj odešla stará sestava na věčnost
A tak dáváme dohromady novou
Rozhodujeme se který z těchto enermaxů
Enermax NAXN 500W
Enermax NAXN 550W
Enermax NAXN 600W

Tahat bude toto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_12CR010YJ80113CQ02

+ dvě mechaniky 3 disky a 4 - 120 ventilatory
O procesoru zatím není rozhodnuto zřejmě tam pujde pro začátek 2 jadro a až vyjdou nové tak po flešnutí biosu nový procák

normálně by chom čekali až vyjedou nové Zd a procáky pro AMd ale zustal by bez Pc a to nemuže:confused:

Ps šel by tento typ zdrojů ATX v2.3 i na starší Z.desky patice AM2 , další dva kamoši mají staré a hlučné zdroje Seasonic nechtějí že prý ma jen jednu 12 větev

Ps pro ně je lepší 1 12 v větev nebo 2 má to vubec nějakou výhodu nebo význam
(Je na vysvětlenou pro ně)
robky (3195)|23.4.2011 07:47
Napriek spomenutému ti navrhnem seasonic S12II 520W alebo silnejšiu sestru seasonic S12II 620W .....

-vybrané enermaxy majú len základnú 80plus certifikáciu, seasonicy 80plus Bronze ...
-s hlukom na tom budú imho podobne (ak mali staré hlučné seasonicy, zrejme sa jednalo o OEM verzie:notsure)
-aj cenovo sú SS na tom lepšie ....
Čárls (179)|23.4.2011 08:07
Přicházel by v uvahu tento seasonic S12II 520W
Teď ale pro ně potřebují pádné vysvětlení pro toto chtějí dvě 12 větve prý je to lepší
Potřebují pádný duvod po přečtení https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=422
a i mé diskuze tematu jsem mimo mísu schema mě jsou jasný ale výhody a nevýhody už nejasné
nedokážu argumentovat proč ano nebo ne
Sám mám Enermax PRO87+ 500W ale pokud jim to navrhuji pošlou mě někam 3 litry za zdroj nedaji,
do 2 litrů maximum je do 2200 Kč a nejraději pry enermax
[quote]Ps pro ně je lepší 1 12 v větev nebo 2 má to vubec nějakou výhodu nebo význam
(Je na vysvětlenou pro ně) [/quote]
16cmfan (2153)|23.4.2011 08:42
Poporiadku:

- tieto Enermaxy by som volil ak chceš mať veľmi tichú zostavu... zvládnu aj výkonnejší PC ale nato tu sú iné modely
- je jedno či jedna 12V vetva alebo viac aj keď je eventuélne možné, že viac vetiev môže a nemusí byť stabilnejších pri večších odberoch - sám si zapojíš čo kde chceš. Ono ale nie je vetva ako vetva, skôr by som to nazval okruh - má vlastnú ochranu prepetia a podpetia, nič viac. Skutočne viacvetvové zdroje stoja 2xviac ako bežný zdroj strednej triedy (tj. nad 4500kč).
- volil by som Seasonic 620w - rezerva do budúcna, alebo došetril na Seasonic X 560/460 alebo aké modely sú do tej 2500kč. Z Enermaxu jedine Pro82+ 525w
Čárls (179)|23.4.2011 09:05
Díky takže víc větví může být při špatném rozvržení napájení spíš ke škodě jak k užitku?
Tz že pokud jednu větev třeba nezatížím muže se pc vypínat mluvíme o zdrojích a dvou až třech 12 V větví cituji (skôr by som to nazval okruh - má vlastnú ochranu prepetia a podpetia, nič viac.)
Budu to psát teoreticky
3 větve
1 je pro přídavné napájení pro procesor
2 pro sata napájení a molexy
3 pro napájení grafiky ) tu nezatížím neb nemám grafiku s napájením extra ale počítám s ní do budoucna
Ta pro grafiku bude nezatížena
Takže bude to padat nebo to bude stabilní Pc
16cmfan (2153)|23.4.2011 09:37
Nič nebude padať, nevadí, ak je nejaký okruh nezaťažený...
Čárls (179)|23.4.2011 10:04
Dík za odpověď Vypadá to že asi vezmeme Enermax PRO82+ II 525W Bronze Bulk
je sice dražší než předpokládal ale do seasonic jakyhokoli ho neuvrtám nechce oněm ani slyšet:thumbdown
I když jsou to kvalitní zdroje jak se všude píše :thumb
Onďa (7)|27.4.2011 23:05
Když tenhleten Enermax tak ať už rovnou veme Seasonic X-560, gold certifikace se určitě hodí a hybridní systém ventilátoru určitě ocení kvůli absolutnímu tichu. Ale pokud Enermax tak tohle bude taky dobrá volba
Čárls (179)|30.4.2011 16:52
Nechci zakládat nové tema
Neviděli jste někde test tohoto zdroje Enermax NAXN 600W
Zajímá mě jak se chová v zatěži a pod. chtěl bych jej v budoucnu dávat kamarádum do "starších" sestav
Důvod

Je lacný a je od enermaxu což je firma na kterou dosud nedám dopustit
Dosud jsem od této firmy osadil 15 Pc zdrojem od enermaxu a makají bez nejmenší chybičky
Každý ale nemá na zdroj za 2,500 na Enermax PRO82+ II 525W a většinou jsou to Pc s výkonnou grafikou na kterou by sice Enermax PRO82+ II 425W stačil ale pokud by rozšiřovali o další disky či karty je to v háji a bylo by to úplně na hraně(Jak je znám jsou občas schopni neuvěřitelných kousku se zatíženímPC)
po propočítávání by Enermax NAXN 550W a někde raději 600W měl plně vyhovovat na jejich provoz