Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 46

Téma: Chladili jste někdy svůj počítač vodou?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Lukáš 85 Zobrazit příspěvek
    Láká mě to dost, řekl bych, že ne přímo vodu, ale olejem .Líbí se mi představa akvária s komponenty uvnitř. Už jsem koukal i na pár akva setů, říkám si, že bych na testování pořídil starý HW a prostě to tam dal. Olej je už taky vybraný, jen jsou tu 2 problémy. Olej dost vzlíná po kabelech a za druhé, je problematická životnost pevných disků. nevím, jak by to bylo v případě Flash medií.
    Kdysi jsem někde viděl video kompu v akvárku plným oleje. Fungovalo to, akorát řvaly alarmy nízkých otáček fanů CPU a GPU. Holt, olej je hustější než vzduch... .

A k tématu: neláká mě to.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Ne, ale láká mě to

Teda pokusy chlazení vodou byly, ale nebylo to určeno pro trvalý provoz,
    Motorek z ostřikovače (takže celkem rachot) a kýbl s vodou
    Tenkrát jsem vyhnal Celeron Mendochino 466 na stabilních 583MHz a post BIOSu projel i na 700MHz
    Dnes, kdy jsou dostupné chladiče s heatpipe, můj zájem o vodníka klesl,
    nicméně o něm pořád uvažuju

To: Lukáš 85
    Klasický HDD bych do oleje nedal, u disku SSD nevidím problém,
    je to stejné, jako by jsi ponořil do oleje RAMky

Občasný diskutér Avatar uživatele looplo
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Kdysi jsem někde viděl video kompu v akvárku plným oleje. Fungovalo to, akorát řvaly alarmy nízkých otáček fanů CPU a GPU. Holt, olej je hustější než vzduch... .

A k tématu: neláká mě to.
    Prominte mi muj velmi lajcky pohled na vec, ale to je opravdu pocitac schopny provozu i kdyz je nalozeny do oleje? Se mi zda ze ta elektronika musi vychcipat hned ne?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Ne a nelaka me to.
    Citace Původně odesláno od looplo Zobrazit příspěvek
    Prominte mi muj velmi lajcky pohled na vec, ale to je opravdu pocitac schopny provozu i kdyz je nalozeny do oleje? Se mi zda ze ta elektronika musi vychcipat hned ne?
    Pokud v oleji nejsou vodive ionty, je to jako na vzduchu. Akorat, ze olej ma vetsi tepelnou kapacitu a vodivost. Coz je neco, co bych chtel vyzkouset. Ma zde nekdo kontakt na sehnani levneho mineralniho oleje Bayol 85, nebo aspon Marcol 82? diiky

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Není to to video, o kterém jsem psal výše, ale jde tam o to samé:

BTW, sry za OT... :-)

Občasný diskutér Avatar uživatele looplo
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Není to to video, o kterém jsem psal výše, ale jde tam o to samé: YouTube - Mineral Oil Submerged PC in Aquarium (original video)

BTW, sry za OT... :-)
    Parada, od ted uz nechci nic jineho... Jen je skoda ze takovyto pocitac si tezko odnesku nekam ke kamosovi na LANku.. zato bych tam byl za nejvetsiho typka xP

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Ne, ani mě to neláká.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    • Ne, nikdy mě to nelákalo

Pokud se tedy nepočítá Corsair H70 ... ten mě láká moc
    no, neviem ci si videl aky to ma chladiaci vykon v porovnani s najlepsimi "klasickymi" chladicmi.. Vo vysledku to malo kusok slabsi vykon ako najlepsie vzduchove chladice ktore boli neporovnatelne lacnejsie. Takze moje doporucenie: poobzeraj sa po niecom inom.
    Citace Původně odesláno od Kozouš Zobrazit příspěvek
    Lukáš Nesmíš používat obyčejný olej z Teska, ale transformátorový viz např: http://www.grcooling.com/

Zkoušel jsem i vodníka, ale moc se mi to neosvědčilo, do skříně se mi vrtat nechtělo takže rady byly venku a to má smysl jen pokud nebudete PC přenášet. Má to však něco do sebe, například teploty velmi nízké i při použití slabšího čerpadla. Vodníka lze postavit i za pár korun a bude stejně výkonný jako ty dražší - rozdíl bude max v rámci pár stupňů, ovšem nebude vypadat tak luxusně jako vodníci za 10k a více.
    Ja mam vodne chladenie uz asi 8 rokov a za tie roky ti mozem povedat ze je to sakra rozdiel medzi lacnym a kvalitnym vodnikom. Napriklad ak si porovnas vodny blok zalman zm-wb5 plus a napriklad EK supreme HF, tak rozdiel v teplote cpu bude cca. 15 stupnov celzia. Dalsie rozdiely su v udrzbe pri dlhodobom pouzivani (2 a viac rokov). Napriklad ak mas v okruhu hlinik tak sa priprav ze kazde 2 roky budes musiet cely vodny okruh rozobrat a vycistit od usadenin. Naproti tomu ak mas v okruhu len medene komponenty (idealne poniklovane) tak to je bezudrzbove chladenie kde treba len dolievat destilovanu vodu.

BTW. lutujem dna ked som si kupil zalman reserator 1.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Teoreticky by to mohlo fungovat i např. v destilované vodě. Destilovaná voda je totiž nevodivá.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Destilovaná voda je totiž nevodivá.
    To uz radeji demineralizovanou. Ale stejne- po vlozeni komponent, by se z ni postupne zase stala pekne vodiva tekutina, protoze bude reagovat s kovy na HW.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Chladit vodou? Proc proboha?
    V dnesni dobe je to uplne out. V dobach P4 apod. to melo alespon teoreticky smysl, ale dnes ne.

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

• Ne, nikdy mě to nelákalo

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Měl jsem období kdy mě vodní chlazení jako hračka pro overlockery lákalo. K realizaci jsem se ale nikdy nedostal kvůli jeho příšerně vysoké pořizovací ceně. Dnes bych o něm už ani nepřemýšlel, extrémní chlazení není potřeba. Vývoj PC jde v posledních letech vůbec docela jinudy než bývalo zvykem. Pětiletý počítač už není odepsaný šrot jako dřív a k veškerému běžnému užívání dostačuje celkem průměrný nový HW za pár šupů a bez přetaktování.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

No, a jak je to pak s tim chlazenim? Treba s tim olejem. Mam par otazek na ktery neznam odpoved.
    Ten olej se nezahriva?
    Vsechny ventilatory se toci velice pomalu, nebylo by lepsi vyndat je uplne ( takhle akorat bude rvat cidlo fanu a odpali se motorky ).......
    Je mozne sundat uplne chladice a nechat treba odhaleny CPU i GPU?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Odhalený nevim, prý je nuté zamezit, aby se kapalina dostala do prostoru styku tedy k pinům. Ventilátory by byly v nadstavbě akvaria-normálně zde bývá osvetlení, do kapaliny je dávat není ideální. Cladiče bych nesundával, ponechal bych je z důvodu heat-pipe. Ohledně zahřívaní, ano olej se zahřívá , ale zvhledem k objemu ( v mém teoretickém případě 20 litrů ) by mělo teplo okolí zvítězit a udržovat teplotu kapaliny níže.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Měli jste někdy grafickou kartu od 3Dfx?
    Od Karel Polívka v sekci Grafické karty
    Reakcí: 120
    Poslední příspěvek: 24-02-2014, 21:57
  2. Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 26-09-2009, 20:57
  3. Víkendová diskuze: Taktujete svůj počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 68
    Poslední příspěvek: 30-03-2009, 22:05
  4. Máte svůj vlastní notebook? Pokud ano, kdy jste si jej pořídili?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 04-03-2008, 01:00
  5. Měli jste někdy vlastní herní konzoli? Pokud ano, jakou?
    Od Karel Polívka v sekci Volná témata
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 17-09-2007, 11:16