Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 46

Téma: Chladili jste někdy svůj počítač vodou?

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od cml11 Zobrazit příspěvek
    Měl jsem období kdy mě vodní chlazení jako hračka pro overlockery lákalo. K realizaci jsem se ale nikdy nedostal kvůli jeho příšerně vysoké pořizovací ceně. Dnes bych o něm už ani nepřemýšlel, extrémní chlazení není potřeba. Vývoj PC jde v posledních letech vůbec docela jinudy než bývalo zvykem. Pětiletý počítač už není odepsaný šrot jako dřív a k veškerému běžnému užívání dostačuje celkem průměrný nový HW za pár šupů a bez přetaktování.
    Vodne chladenie vzdy patrilo do kategorie "tunning" a teda nikdy nebolo potrebne a ani nikdy ani nebude potrebne k tomu aby ti pocitac uspokojivo fungoval. To mas tak, ak ti nerobi problem kupit si skrinku na PC za 200€ tak ti nebude robit problem vrazit 400€ do vodneho chladenia. Pociatocna investicia do vodneho chladenia je samozrejme vysoka, ale je to investicia na minimalne 8 rokov. (vacsina serioznych vyrobcov vodneho chladenia predava osobitne montazne ramiky aby si mohol vodny blok namontovat aj o 8 rokov na uplne novu zakladnu dosku). Vyrobcovia HW sa samozrejme snazia aby ich HW mal comozno najmensiu spotrebu, ale nie vzdy sa im to podari (vid Geforce GTX480 - 320w v spicke)
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Ano a proto se z tohoto stává hobby, ne nutnost. Je tedy možnost si s tím pohrát a udělat si ,,designovku " pro radost.Samozřejmě s patřičně starými komponentami, když se to nepovede.

Občasný diskutér Avatar uživatele looplo
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Lukáš 85 Zobrazit příspěvek
    Ano a proto se z tohoto stává hobby, ne nutnost. Je tedy možnost si s tím pohrát a udělat si ,,designovku " pro radost.Samozřejmě s patřičně starými komponentami, když se to nepovede.
    Mno me se zda ze tam temer neni co zkazit, kdyz si koupis to spravne chladici medium. Spis me zajima jak je to s udrzbou-jak uz tu nekdo psal ze s hlinikem nebo co to bylo ze se to bude zanaset, tak zase se to jak normani pocitac nezanasi prachem a vubec se mi to zda krasne spolehlive... mmjn kvuli cemu muze takovy pocitac v akvarku vypovedet sluzbu?

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Vladimir Zobrazit příspěvek
    ale je to investicia na minimalne 8 rokov ... (vid Geforce GTX480 - 320w v spicke)
    Tak zrovna pořádný blok na grafárnu (fullcover) je dost drahý a rozhodně ti 8 let nevydrží. Navíc ani není lehké ho prodat, protože blok na starou grafiku nikdo nepotřebuje.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Kto hovoril ze poriadny vodny blok na graficku musi byt fullcover? Ja pouzivam univerzalne vodne bloky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Vodou jsem PC nikdy nechladil, jenom asi pullitrem piva (prezil to kupodivu)
    Uvazoval jsem o tom, ale po zhodnoceni pomeru cena/vykon jsem od toho upustil.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Nie, nikdy ma to nelákalo.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Ne, zatím mě to nijak nelákalo.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

nelákalo ma to

Obyvatel SHW Avatar uživatele KunNy
    Registrace
    Jan 2007

Ano, vodní chlazení stále používám.
    Zhruba před rokem jsem přešel na vodu, samozřejmě mám namysli pořádný vodní okruh a né ty levné all in one komplety. Důvody? Voda mi umožňuje efektivně chladit celý počítač, dosáhl jsem téměř nulové hlučnosti a zároveň nízkých teplot i po přetaktování.
    Ano, je to značná investice. Za komplet jsem dal cca 8 500,- a dříve 3 500,- za bigtower case - vše v podpisu. Vše je zabudováno uvnitř počítačové skříně, tudíž žádné hadice vedoucí ven k radiátorům nemám. Na skříni jsem nedělal žádné úpravy, vše se vlezlo.
    Taky je pravda že dnes cena vodního chlazení pomalu převyšuje cenu mého HW počítače, ale ten mi zatím dostačuje a mimo to plánuji přechod na SandyBridge (CPU i NB blok je univerzální).
    Tady jsou komponenty mého vodníka:
    NB blok: Cawedog Tokra
    CPU blok: Cawedog Zouy rev. 2
    čerpadlo: Laing DDC-1T
    expa: Liquid Technology 150mm
    radiátor 1: Alphacool NexXxoS Xtreme II rev2
    radiátor 2: Alphacool NexXxoS Xtreme I rev2
    hadice: Masterkleer Classic 16/11 (3m)
    fitinky: 12 x Koolance 16/11
    kapalina: destilka + antikorozni smes Innovatek Protect IP

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

KunNy, prosim ta, co je to za vyrobcu ten cawedog? Nikdy som o nom nepocul a na ich web stranke je minimum informacii.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wthulmann
    Registrace
    May 2006

cawedog je český výrobce, na CTTL si ho celkem pochvalují... o koupi jeho bloků jsem dokonce uvažoval, ale pak jsem vzal stejně nějakou profláklou značku kvůli designu.

Jinak cawedog zouy vypadá podle testů dost dobře a cena je téměř lidová

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Pozeral som test toho cawedog zouy a cena nieje vynimocna. EK supreme HF je sice o dake 3 stovky drahsi ale aj zodpovedajuco vykonnejsi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Ne, nikdy mě to nelákalo

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od BishoQ Zobrazit příspěvek
    Ne, nikdy mě to nelákalo
    Posthunt ?

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Měli jste někdy grafickou kartu od 3Dfx?
    Od Karel Polívka v sekci Grafické karty
    Reakcí: 120
    Poslední příspěvek: 24-02-2014, 21:57
  2. Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 26-09-2009, 20:57
  3. Víkendová diskuze: Taktujete svůj počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 68
    Poslední příspěvek: 30-03-2009, 22:05
  4. Máte svůj vlastní notebook? Pokud ano, kdy jste si jej pořídili?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 04-03-2008, 01:00
  5. Měli jste někdy vlastní herní konzoli? Pokud ano, jakou?
    Od Karel Polívka v sekci Volná témata
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 17-09-2007, 11:16