reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

průhledné objekty po načtení

Lukáš 85 (132)|24.4.2011 17:52
Zdravím...Mám problém s hrou crysis warhead. Po načtení uložené pozice se mi nezobrazí korektně. Objekty jsou průhledné, bez detailů atd. Při načítání se taktéž často zasekává doprovodná hudba.Disk je až přehnaně aktivní-,,chroustá" jako o život. Hru se správně podaří načíst až na cca 6. pokus. Přikládám náhledy plochy, kde je vidět situace po vypnutí hry, dále přehled ovladače grafiky a disku a 2 screeny přímo ze hry po načtění. Problém se týká tohoto HW: CPU- Intel Pentium DC na 2,5GHz, GPU-Ati Radeon HD 4830 512MB netaktovaná, 2x1GB RAM ,HDD viz screen, systém Windows Vista 64 bit SP2. Ovladače Grafiky aktuální, patch hry 1.2 jelikož crysis wars nehraju. Nevím, zda se takto projevuje nedostatek RAM či co...:notsure
Děkuju...
crysis vypnutí.jpg Crysis wh1.jpg Crysis wh2.jpg p?ehled.jpg
r34ktor (7477)|25.4.2011 17:46
Dej sem screenshot nastavení grafiky.
Lukáš 85 (132)|26.4.2011 18:33
Už jsem tu...přikládám tedy obrázky , kde je vidět nastavení grafiky v této hře. Napadlo mě, zda to nemůže být třeba způsobeno velkým tokem dat neboť hra i systém jsou na jednom fyzickém disku ( byť na jiných oddílech) a v pc mám další 2-oddílový disk. Jestli to třeba není na základní desku moc. Nebo je to nedostatkem paměti RAM. Co je ale fakt, tak od doby co jsou ovladače AMD mám potíže :mad:. Když byly ještě ATI, tak to šlapalo.Na win XP mám artefakty ( malé čtverečky s cca 4 proužky o velikosti několika mm ) většinou v menu růných programů a po chvíli mi monitor zhasne, znovu naskočí a objeví se hláška v překladu něco jako : VPU recover dloho neodpovídal, byl restartován.
Crysis grafika1.jpg Crysis grafika2.jpg
Georginek (2957)|26.4.2011 18:41
Mno, RAMkou to nebude. Diskem taky ne.... To by se sice sekalo, to hlodani HDD, ale graficky by to muselo byt OK. Co zkusit reinstall pripadne jinou verzi ovladacu?
Hra je origo?
Lukáš 85 (132)|26.4.2011 18:52
Ano hra je origo, instalován patch.Reinstal můžu zkusit, nevím, zda by se mi nesmazaly uložené pozice.Taktéž ovladače. Nahrál bych starší, ještě od ATI. Počkám, zda ještě někdo přijde s nějakým tipem..Děkuju.
Nemesid1 (24)|28.4.2011 12:26
O uložené pozice bych se nebál. Už je to pár let co hry po sobě nechávají více a více balastu na disku, nejčastěji si vytvářejí složku v dokumentech uživatele a tam ukládají savy a nastavení. Hra se při odinstalaci pravděpodobně zeptá jestli tato data smazat též. Když ne, tak je tam nechává automaticky. Zkus se po takových souborech v profilu podívat, můžeš je pak pro jistotu zazálohovat.

Prvně bych zkusil ty ovladače.

Jinak když mě házela grafika VPU recovery, tak to bylo buď přehřívání nebo nedostatečný zdroj. Obojí jsem pošteloval a pak fungovalo bez problémů. Těsně před zhroucením(resetem vpu) se začla grafika na obrazovce silně rozpadat.
r34ktor (7477)|28.4.2011 12:30
Zkus nastavit kvalitu shaderů (v české verzi poněkud nešťastně přeloženo jako kvalita stínování) na vyšší úroveň.
Lukáš 85 (132)|29.4.2011 11:25
to: r34ktor--to je neuvěřitelné!! zkusil jsem nahrát nové ovladače a nic...zak tedy zvýšit kvalitu snínů i stínování a hle...chodí to...super...díky moc...díky všem a pro r34ktor nějaké rep. body..:thumb