reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus N53SV-SX268V [nVidia]

dabelik (110)|27.4.2011 13:29
Zdravím,

pokúšam sa nainštalovať nView Desktop Manager avšak pri každom pokuse to skončí chybou:
,,No NVIDIA display driver was detected".

Podľa mňa to spôsobuje fakt, že windows o GF karte v podstate "nevie" keďže book disponuje dvoma graf. kartami a ako primárnu využíva Intel-ácku. Dôvod prečo sa snažím nainštalovať túto súčasť nVidia Control Panelu je ten, že pre spustenie 3D aplikácie, ktorú by som uvítal v 4:3 pomere sa vytvoria čierne pruhy po bokoch (black bars). Ak by sa mi podarila nainštalovať nView tak zmenením nastavenia na nVidia scaling by sa celý problém vyriešil ale dochádzajú mi myšlienky. V biose som nič kreatívne nenašiel (jedine ak som niečo prehliadol) ohľadom vypnutia integ. graf. karty a ak som vypol v správcovi pc intel graf. tak po RR windowsu sa i tak neujala chodu GF ale hodilo, že win funguje cez VGA Save adapter. Tento problém som najprv popísal na nvidii ale keďže by to skôr patrilo k Asus-u a na ich podpore to až tak nežije, obraciam sa s prosbou na vás či ste niekedy niečo podobné riešili.

Vopred vďaka za všetky postrehy/nápady. S pozdravom dabelik..
zsdx (2098)|27.4.2011 14:05
[quote=dabelik;448143]Zdravím,

pokúšam sa nainštalovať nView Desktop Manager avšak pri každom pokuse to skončí chybou:
,,No NVIDIA display driver was detected".[/quote]

A mas spravne ovladace ? Primo Asus pise - [code]The cause of this phenomenon is notebook with Nvidia Optimus technology running 3D programs won't intelligent switch from Intel VGA card mode to Nvidia VGA card mode.

To solve this problem: Please download and update latest drivers at ASUS website for Nvidia VGA Driver V8.17.12.6643[/code]
Ale ty tam mas XP, nevim jak beha Optimus pod nima :notsure
dabelik (110)|27.4.2011 14:15
XP mám len ako sekundárny win (dual boot), tento problém riešim pod win7...

Jediné čo som inštaloval boli najnovšie ovládače (oficiálna verzia od nvidie pre GT540M). Vyskúšam čo si mi napísal a editnem tento príspevok..

EDIT1: Len dodám, že nie som si istý funkčnosťou tohto kroku keďže sú to ovládače priamo pre GF kartu a ja už mám oficiálne, ktoré sú o mnoho novšie a celkovo prepínanie mi vyhodnocuje správne. Zatiaľ všetko náročnejšie spustilo cez GF.

EDIT2: Podľa očakávania sa nič nové neudialo. Stále pri pokuse o inšt. nView Desktop Manager vyhodí rovnakú chybu aj keď .exe súbor dám spustiť cez "vysokovýkonný procesor nVidia". Ovládače ktoré má Asus sú verzie v265.66 a nVidia ponúka v270.61. Vraciam ich teda naspäť. No vďaka za reakciu..
zsdx (2098)|27.4.2011 15:10
[quote=dabelik]Ovládače ktoré má Asus sú verzie v265.66 a nVidia ponúka v270.61. Vraciam ich teda naspäť. No vďaka za reakciu..[/quote]

Verze jsou OK, je tu ale jiny 'problem' - nVidia se na nView ve Vistach a W7 nejspis vykaslala.
dabelik (110)|27.4.2011 18:06
O tom som už čo to čítal avšak našiel sa spôsob ako inštalovať nView nakoľko sa nachádza v akýchkoľvek ovládačoch, ktoré stiahneš len mu niekedy treba dopomôcť a urobiť to manuálne. Pár kladných ohlasov to na priamo nvidia fóre malo a tak som si povedal, že by to malo fungovať aj mne. Ono keby šlo nejak ináč nastaviť aby obraz rozširovalo a nenechávalo čierne pásy po bokoch tak sa na celý nView vykašlem len iná cesta asi ani nie je :(

URL k fóru:
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=103599&st=37
dabelik (110)|28.4.2011 00:54
Mimochodom, k tvojej poznámke o tom ako nVidia Optimus pôjde pod XP môžem poznamenať len toľko, že Optimus funguje len výlučne na win7, avšak čo ma obzvlášť hnevá je, že mohli vyriešiť vypnutie integrovanej graf. karty aspoň v BIOSe, nakoľko teraz aj keď sa mi podarilo kvalitne rozbehať x64 XP, OS nevidí GeForce grafiku. Hnevá ma to, ach :(