reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hluk

Onďa (7)|28.4.2011 18:51
Zdravím mám takový dotaz. Pokoušel jsem se co nejvíce utišit moje zánovní pc ale stále mi tam hrčí takový hlubší zvuk a nemůžu přijít na to co to dělá. Moje sestava je Phenom II x6 1055T s chladičem Spire Thermax II. GK GTX460 od gainwardu ale na min otáčkách je neslyšitelná když ji vyndám zvuk je tam pořád. Zdroj jse těď pořídil X-650 který je v idle vypnutý(ventilátor). Bedna je CM Elite 335 a v ní dva Arcticy 12 cm , pwm ty stěmi gumovými rámečky takže vibrace by taky být neměly. Poraďtě co ještě tam může vydávat takový hlubší zvuk?
johny__g (6387)|28.4.2011 18:56
Disk? V takové šunt bedně bych se nedivil. Poznáš to jednoduše, vypni všechny větráky a poslouchej. Když tak hluk bude, je to disk, když ne, postupně je zapínej až se objeví.
Onďa (7)|28.4.2011 19:14
To jsem právě zkoušel a hluk byl. :/ Takže to dělá hdd jo? A to je tím modelem? Nebo tím že způsobuje vibrace v bedně a bude to dělat každej disk? Je to WD 320GB a 7200ot
johny__g (6387)|29.4.2011 08:32
A co třeba zkusit disk vymontovat a položit ho na kousek molitanu na spodek case? IMHO to bude kombinace obojího - mizerná case a vibrující disk.
16cmfan (2153)|29.4.2011 09:58
Tak ako radí Johny a ak Vám bude hluk vadiť aj naďalej, stačí dokúpiť nejaký stišujúci box... môj mi stíšil HDD o 5% ale záleží od kusu disku...
johny__g (6387)|29.4.2011 10:30
Ani to nemusí být box za stovky Kč, stačí kus letecké gumy na zavěšení disku, na netu určitě najdeš spoustu návodů i s obrázky. Jen to chce nebýt líný a používat tu věc mezi ušima.
16cmfan (2153)|29.4.2011 10:31
Jasné, ale toto riešenie dokonale tlmí vibrácie, to je O.K. ale napr. ja na svojom disku pozorujem aj nechutný zvuk pohybu plotne...
Onďa (7)|29.4.2011 13:02
I to jsem zkoušel s tím molitanem a beze změny, přijde mi spíše jako by ten zvuk dělal hdd sám od sebe. Prostě už jen to že beží. Nebo už taky slyším každou blbost :) každopádně díky za rady
martinGT500 (26)|29.4.2011 18:24
U tých HDD čo máju 7200 otáčok je ta hlučnosť celkom bežná jedine ako to vyriešiš je že kúpiš nejaký box alebo novy HDD čo ma len 5400ot. ale na úkor rýchlosti samozrejme . Inač WD ma teraz nove s označením asi Raptor tie máju 10000 ot to musí byť rachot :D
Georginek (2957)|29.4.2011 18:32
Kdyz to vemes do podrobna, vsechny disky jsou hlucny a vibrujou. To musi bejt joooo draha bedna s vymakanym odhlucnenim. Kolikrat ani Box nepomuze. Hlavne kdyz mas disku vic.
Ja to resil mnohokrat, nakonec jsem vymyslel nejlepsi mozne reseni a to disky hodit na gumy od kalhot a je absolutni ticho a disky se ani nehnou......

IMHO hlucej a vibrujou vsechny disky. Zalezi na tom, jak moc to vnimas a jak moc to budes resit. 5400/7200/10/15..... jak je vic nez 1 disk a papirova skrin je to hruza :D

Jedinny tichy disk je SSD, pac tam nema co hlucet.
P2260006.JPG
StD (1963)|29.4.2011 19:18
[quote=martinGT500;448601]U tých HDD čo máju 7200 otáčok je ta hlučnosť celkom bežná jedine ako to vyriešiš je že kúpiš nejaký box alebo novy HDD čo ma len 5400ot. ale na úkor rýchlosti samozrejme . Inač WD ma teraz nove s označením asi Raptor tie máju 10000 ot to musí byť rachot :D[/quote]
[OT]Mýlíš se! Momentálně mi tu běží 12 disků, z toho 4 ks Seagate Cheetah o 10k a 15k otáčkách a nejsou o nic hlučnější než 7200 rpm. Vedle v Dreamboxu mám strčený 2,5" WD 320GB o 7200 rpm a vůbec nevím o tom, že v té krabičce je. Jeho funkci poznám až podle toho jestli je krabička teplá, tak se točí, jinak je v případě nečinnosti vypnutý a studeno...[/OT]
Fortys1 (12)|29.4.2011 23:29
Tak jestli je to seek co tě irituje tak můžeš zkusit ještě změnu nastavení AAM např. v HD Tune. Pokud ani to nepomůže tak jedině ztišující box do pozice pro mechaniky nebo investice do SSD jak říkal Georginek.
StD (1963)|30.4.2011 00:06
Tixhá "klasika" je toto, ale také to něco stojí...
Georginek (2957)|30.4.2011 00:46
[quote=Fortys1;448662]Tak jestli je to seek co tě irituje tak můžeš zkusit ještě změnu nastavení AAM např. v HD Tune. Pokud ani to nepomůže tak jedině ztišující box do pozice pro mechaniky nebo investice do SSD jak říkal Georginek.[/quote]

On ho ani tak neirituje SEEK, jako vibrace otaceni ploten. Staci blbe prisroubovanej kryt, spatnej na trayi a mas z toho divadlo....
Zajimavy jak se toto nasobi s vice nez jednim diskem.
Sestrenka ma Pc v krabici z lepenky (EC) a s jednim diskem to bylo jakztakz snesitelne. Ona nic neslysela, me to sice trvalo usi.....ale ona to neslysela...
Po pridani druheho disku vibroval skoro cely pokoj. Mela PC na takovych nozkach, a jeste se dotykal stolu... Takze vibrovala cela deska stolu i s lampickou. A hlavne ten hluk.....
Tak nejak jsem zkousel vsechny mozne reseni, jedinne bylo, ze jsem bednu nepostavil na nozky, ale na gumy, bocnice se nesmi dotykat stolu a druhej disk jsem dal do NEXUS silent Kit,ale nesrouboval nybrz jen polozil do mista pro mechaniku. Kdyz jsem ho prisrouboval, stejne to vibrovalo.......
Reseni je jednoduche. Bud si koupit super drahou bednu 4K+ avsak ani tady neni zarucena eliminace vibraci HDD, mit jen 1 HDD a nebo to resit nejakou nekonvencni metodou jak uz zde padlo....
Houbicka, nebo molitan je fajn, ale kolikrat musi byt i dve na sobe, a to reseni neni ani "hezke"ani "prakticke". Kdyz s bednou hnes, disk se posune....
Pak je to moznost reseni pomoci zaveseni disku na vlasce do mista pro DVD, to je sice krasny, ale tak jako tak, pri premistovani se disk hybe a narazi do steny + jeste je nedostatecne chlazeni.
Vlastne veskere tisice kity, se montuji do mista pro DVD, a tam ventilator neni, takze se disk hezky zahriva... A ty ramecky a ruzne tisici boxy tomu nepomohou, ba to jeste zhorsi.....+ vyhozene penize

Ja to vyresil tak, jak je to na fotce. Disky jsem dal na gumy, jsou tam skoro napevno, ale nedotykaji se 3.5p pozice takze nevibruji a stale jsou chlazeny intake.... Je to nejlepsi reseni, ktere jsem nasel.... Jine neznam....

A to,ze v nejake recenzi napisou super ticha bedna ( a ted se venujme pouze HDDnikoliv FANum ), tak to skoro nikdy neni pravda. Bud ten clovek neslysi a nebo je mu to jedno. Ja si taky koupil super tichou a drahou bednu za skoro 5K a taky byla "ticha".....disky v rameccich a na gumovych podlozkach. A ja blbec tomu veril...... Velky voci akorat tak......
A ze mi prolezlo rukama hafo skrini od Lian-li, Fractal, CM, TT + ty smejdsky EC apod. ale za absoutni ticho se da povazoval pouze to, kdyz se disky nedotykaji jakehokoliv plechu v PC. Pak je eliminace vibraci 100%, jinak ne.

HOWGH.
Fortys1 (12)|1.5.2011 11:15
Vibrace to asi nebudou když zkoušel ten disk položit a na molitan a žádná změna nenastala, ne?
Jandaskunk (2330)|1.5.2011 18:16
Molitan nemusí za každou cenu utlumit vibrace od case a taky to může být hluk otáčení samotných ploten, to pak nepomůže nic, jedině výměna disku (vrácení do 14 dnů v případě nákupu přes e-shop, nebo reklamace - pokud ji uznají).

EDIT: Hluk ze seeku se pozná celkem snadno (chroustání), jenže disk neseekuje pořád a bývá také různě hlučný.
Onďa (7)|1.5.2011 20:52
Seek to není ten jsem ztlumil pomocí toho AAM a je to v pohodě. Nejspíš to bude zvuk otáčení ploten. Protože nepomáhá vůbec nic a prostě to dělá. Budu pořizovat nový disk nejspíš 1-2 TB co by jste doporučily s ohledem na kvalitu a nízkou hlučnost a cenu? Nechci menší otáčky než 7200 a může být i přes novou SATU
Jandaskunk (2330)|1.5.2011 20:55
Osobně bych bral WD Caviar Blue WD10EALX, ale to jestli bude hlučné otáčení ploten nebo ne, ti nemůžu zaručit, protože to bývá kus od kusu...
Onďa (7)|2.5.2011 00:15
[quote=Jandaskunk;448998]Osobně bych bral WD Caviar Blue WD10EALX, ale to jestli bude hlučné otáčení ploten nebo ne, ti nemůžu zaručit, protože to bývá kus od kusu...[/quote]

Při čem jde poznat třeba rozdíl v té pamětí 32/64mb? TO je jedinný rozdíl mezi ním a blackem tak by mě zajímalo zda ten příplatek za black je opodstatněný :)
Jandaskunk (2330)|2.5.2011 00:17
To není jediný rozdíl mezi Blue a Black....Black má dva procesory pro zpracování dat a celkově by měl mít i lehce jinou stavbu...Black je taky hlučnější při seeku, když hodíš AAM na tichý režim, tak tim vlastně dá se říct snížíš výkon Blacku, takže jestli pro tebe je na prvním místě ticho, tak bych bral Blue...
hihinko (66)|12.5.2011 14:03
WD mas 3 kategorie.
GREEN - pomalsi, s najnižšou spotrebou a vykonom
BLUE - vyvazeny pomer rychlosti, spotreby a vykonu
BLACK - najvykonnejsi, ale za to vacsinou najhlucnejsi bez ohladu na spotrebu
Jandaskunk (2330)|12.5.2011 17:04
V tý spotřebě je minimální rozdíl...Green má nejpomalejší otáčky (hodící se pouze jako záložní nebo na data), ale bývá nejtišší....Blue je klasický HDD se 7200ot., který se vyrovná např. s konkurencí od Samsungu (F3 SpinPoint apod.) a Black má taky 7200ot., ale větší cache, dva procesory na zpracování dat a celkově nejvyšší výkon ze všech 7200ot., má trochu hlučnější seek, nic strašnýho.