reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuková karta na poslech hudby do 2000kč?

dracihnev (170)|29.4.2011 11:55
Zdravím, nedávno sem si pořídil Creative Sound Blaster X-Fi Titanium. Oproti integrované starší realtek zvukovce to byl pokrok ale ne tak velký jak sem doufal. Rozběhl sem sice DTS přes externí av zesilovač což mi s integrovanou zk nešlo a na hry tato karta postačí ale stále nejsem spokojenej s hudbou. Pouštěl sem si hudbu na reprácích Magnat asi za 30 tisíc. Jednou FLAC z pc propojený optikou s receiverem a podruhé sem pustil cd v HarmanKardon přehrávači a rozdíl byl jak jinak než obrovský. Basy najednou začly basovat a ne jen bručet atd. Úplně jiný zážitek. Existuje nějaké cenově dostupné řešení?

Co třeba zk od Asusu? Hlavní je pro mě aby to mělo možnost propojení se zesilovačem pomocí optiky a aby to podporovalo DTS.

Poradí mi někdo? Díky
elpsycho (1602)|29.4.2011 12:17
Nechci Asusu s Xonarem křivdit, zkušenosti s nima nemám, ale obecně u masového výrobce veškeré počítačové bižuterie bych kartu zaměřenou na něco tak marketingově neuchopitelného, jako kvalitu zvuku, nehledal.

Podle recenzí je z ne úplně drahých zvukovek výborná ESI Juli@
http://www.esi-audio.com/products/julia/
Do 2000,- ale nebude.
devil 666 (33)|29.4.2011 13:09
[quote=dracihnev;448506] Existuje nějaké cenově dostupné řešení?

Co třeba zk od Asusu? Hlavní je pro mě aby to mělo možnost propojení se zesilovačem pomocí optiky a aby to podporovalo DTS.

Poradí mi někdo? Díky[/quote]Existuje, ale otázkou je kolik do takového řešení chcete investovat a co od něj očekáváte.
Problémem je jedna věc a to je to zmiňované DTS. Hudba a podobné standarty moc ruku v ruce nejdou. Věci jak 5/1 7/1 apod. jsou doménou filmů a né hudby. Pokud chcete zaměřit svou pozornost spíš k hudbě doporučil bych se poohlédnout po nějaké rozumném DACu. Každopádně rovou zapoměňte na prodejny co se specializují na PC komponenty. Tam takové řešení nenaleznete.

Jako vodítko Vám může pomoc tento zdroj: http://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky/

A nebo můžete jít cestou nějaké poloprofi/profi zvukové karty např. zde uvedená ESI Juli@. Ale pozor např. E-MU není zrovna to správné řešení, byď se mnou budou někteří jedinci nesouhlasit.

Nicméně od zmiňovaného Asusu bych zázraky neočekával. V podstatě je to konkurence zmiňovaného Creativu.