reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: František Fait, Enterprise Technology Specialist Intelu

Karel Polívka (1654)|2.5.2011 01:20
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás , v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti Intel .

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan František Fait , Enterprise Technology Specialist společnosti Intel, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]František Fait se představuje[/SIZE]

Ve společnosti Intel se zaměřuji na enterprise zákazníky, kterým poskytuji informace a školení o nejnovějších serverových a klientských trendech, technologiích a produktech. V těchto dnech, kdy jsou klíčové úspory nákladů, efektivita a hlavně bezpečnost, jsou nejčastějšími tématy nasazení technologií Intel Antitheft, vPro či serverových technologií pro datová centra. Zároveň jsem vedoucím organizační složky pražské kanceláře firmy Intel, kde pracuji na různých pozicích přes deset let.

Spolupracuji s mnoha partnery Intelu jak v České republice, tak v regionu střední a východní Evropy, dodavateli techniky, programového vybavení a v neposlední řadě i služeb. Bez nich by nebylo možné naše technologie úspěšně uvádět na trh. Ve volném čase se kromě rodiny věnuji elektronice, leteckému modelářství a objevování zajímavých míst spolu s geocachingem.


František Fait, Enterprise Technology Specialist společnosti Intel


O společnosti Intel

Intel je největším celosvětovým výrobcem procesorových technologií. Čipy Intelu lze najít v řadě zařízení: serverech a stolních počítačích začínaje notebooky, smartphony a dalšími přenosnými zařízeními konče. Intel každoročně přichází s řadou novinek, které posouvají možnosti výpočetní techniky mílovými kroky dopředu. Letošními trendy jsou maximální mobilita, pohodlný přístup k internetu a rychlé zpracování multimédií výkonnými, ale přitom energeticky efektivními procesory.

Nedávnou novinkou je druhá generace procesorů Intel Core (kódově označené Sandy Bridge) určená pro přenosné a stolní počítače. Jde o procesory s integrovanou HD grafickou kartou přímo v jádře procesoru. Procesor je navržen tak, aby spotřebovával co nejméně energie a přitom poskytoval maximální výkon pro digitální média, hry nebo každodenní práci.

Rok 2011 je a bude ve znamení procesorů Intel Core i7, i5, i3 a třetí generace Intel SSD disků. Nová řada SSD disků je postavena na špičkových pamětích 25-nm NAND flash a nahrazuje dřívější řadu Intel® X25-M SATA SSD. Je cílena na běžné uživatele, podnikové IT nebo počítačové nadšence, kteří chtějí výrazně zvýšit výkon svého počítače oproti tradičním mechanickým pevným diskům (HDD). SSD disky jsou podstatně odolnější, mají nižší spotřebu energie a významně zrychlují některé procesy v počítači, například start systému nebo otevírání souborů a oblíbených aplikací. Upgrade z pevného disku na SSD disk od Intelu nabídne uživateli skutečně obrovský nárůst výkonu.

Ke konci roku 2011 se pak můžeme těšit na zbrusu novou 22nm výrobní technologii (a následně procesory kódově označované Ivy Bridge), která přinese celou řadu novinek.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka . Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
Brouk (13)|2.5.2011 06:25
Znění otázky:
Dobrý den, když jsem poprvé viděl specifikaci CPU 7i 2600s, tak mi bylo jasné, že tento procesor chci. Měl se začít prodávat 9.1.11, později Intel posunul termín na 1Q 2011. Aktuálně běží druhý kvartál a procesor stále nikde. Nakonec jsem si koupil i5 2400s.

Chtěl bych se zeptat, zda-li se jedná o novou strategii Intelu, kdy zákazníkům jste ochotní prodat pouze pomalejší _značně levnější_ modely, nebo kde je problém?

Doplňující komentář:
Procesor se u nás prodává v jedné sestavě od Aceru a v zahraničí jsem na něj narazil na eBay, takže patrně existuje. České velkoobchody mi řekly, že takový procesor nemají v cenících Intelu a podobně jsem narazil i u významného hráče na polském trhu, který částečně působí i u nás.

Z takovéhoto počínání Intelu jsem rozladěn víc něž z nějaké chyby v ovladači řadiče, která se při komplexnosti dnešního HW vyskytnout prostě může a stává se to všem.
Ivo Mašek (512)|2.5.2011 12:45
Znění otázky:
Intel údajně pracuje na nové technologii, která má nahradit Thunderbolt a má snad používat křemík coby optické médium, a má být údajně desetkrát rychlejší než třetí verze USB. Mohli by jste nám o tom více říci a přiblížit to?
Děkuji
kevin00 (10260)|2.5.2011 15:04
Znění otázky:
Kdy by jste tak zhruba viděl nasazení technologie Thunderbolt v praxi ? Probíhají již nějaké jednání s výrobci hardwaru o prosazení nové technologie ?
Valda (65)|2.5.2011 15:06
Znění otázky:
Mobilní procesory i5 (řada 2400M a 2500M) v noteboocích jsou pouze 2-jádrové s HT. Proč nemáte jednoznačnější označení CPU (např. i3 2-jádra, i5 4-jádra, i7 6-jádra) ?

Doplňující komentář:
Nedávno jsem byl na prezentaci Intelu a bylo mi řečeno, že nové procesory Core i5 (na platformě Sandy Bridge) již budou výhradně 4-jádrové. Jak je vidět tak to nebyla pravda.
kevin00 (10260)|2.5.2011 15:08
Znění otázky:
Pracuje se stále na "vyladění" technologie LightPeak nebo bude tato technologie nahrazena technologií jinou a vývoj LightPeaku bude pozastaven ?
kevin00 (10260)|2.5.2011 15:20
Znění otázky:
Kolik zhruba stálo k dnešnímu datu firmu Intel stažení a "opravení" základních desek s chipsety Cougar Point pro procesory Sandy Bridge ?
Valda (65)|2.5.2011 15:27
Znění otázky:
Hodláte vyrábět vlastní zařízení WiDi s HDMI rozhraním?

Doplňující komentář:
Intel Wireless Display vidím jako velmi zajímavou technologii, nicméně podpora je pouze u Netgear PTV2000 který nejde snad v Česku koupit.
Návštěvník (184)|2.5.2011 16:58
Jméno tazatele: flanker

Znění otázky:
Podzim bude ve znamení high-endového čipsetu x79 a procesorů SB-E. Můžete nám sdělit nějaké další informace, na čem Intel zapracoval, co můžeme očekávat?
Návštěvník (184)|2.5.2011 17:02
Jméno tazatele: flanker

Znění otázky:
Jaké jsou plány Intelu pro nejbližší rok/dva dopředu?

Doplňující komentář:
procesory (Haswell), SSD, nové technologie atd.
Návštěvník (184)|2.5.2011 17:04
Jméno tazatele: flanker

Znění otázky:
Trošku kuriózní otázka, ale...Jak obecně vycházíte s konkurencí AMD po komunikační stránce? Jedná se o takový souboj na "krev" :-) a nebo jsou naopak i dobré vztahy s některými konkurenčními pracovníky?
Návštěvník (184)|2.5.2011 18:36
Jméno tazatele: Specs15

Znění otázky:
Dobrý den pane Františku Faite. Mám otázku trošku ,,nadhledovou'' (možná i nemožnou?) Myslíte si že Advanced Micro Devices (AMD) a Intel Corporation jse někdy sjednotí v jednu velkou ''obří'' Mega Korporaci? (firmu). Myslím že by to bylo něco přímo úžasného, pokud byste se někdy dokázali dohodnout.

Doplňující komentář:
Odložte vzájemnou dlouhodobou nenávist :-). Pokud tedy nějaká existuje.

Obrázek:
czhunter (785)|2.5.2011 18:45
Znění otázky:
Jak je to s Larrabee? Projekt byl jako grafická karta ukončen, převedl se na výpočetní kartu Knights Ferry, která by měla vyjít v roce 2012.

Je to stále platná informace a bude rok 2012 "ostrý start" (tzn. bude připravena kompletní HW a SW platforma pro "tera-scale computing" nebo jen "paperlaunch" ?
Návštěvník (184)|2.5.2011 19:02
Jméno tazatele: Hara

Znění otázky:
Pospuštění Pc stále svítí červená kontrolka a Pc hodně nahlas pracuje. Když kliknu mám tam napsané Disketová jednotka ( což nikdy předtím nebylo), když ji odinstaluju při dalším spuštění tasm zase je.
odb (506)|2.5.2011 20:28
Znění otázky:
Neprehana to intel trochu s tym mnozstvom dostupnych roznych typov chipsetov, procesorov a hlavne socketov? Tiez znacenie procesorov sa zneprehladnuje. Je v tom pomaly problem sa orientovat (na trhu su dostupne procesory s jadrom Wolfdale az po najnovsie Sandy Bridge). Neuvazuje intel sprehladnit to a mozno aj dlhsie podporovat urcity socket ako bol a vlastne este stale je socket T (LGA775)?
Dash-POWER(CZ) (88)|2.5.2011 22:09
Znění otázky:
Dobrý den, z jakého důvodu jste zakoupily na 6let patenty od společnosti nVidia za 1,5 miliard dolarů ? Hodláte posílit grafickou divizi ve vaších procesorech nebo integraci technologie CUDA pro paraelní výpočty ?
Návštěvník (184)|3.5.2011 07:36
Jméno tazatele: Josef1

Znění otázky:
Které továrny Intelu a kdy budou rozjíždět 22nm?
Návštěvník (184)|3.5.2011 11:18
Jméno tazatele: Josef1

Znění otázky:
Při jaké výrobní technologii přestane podle Vás platit zákon Gordona Moora? Tipuji, že již brzy pod 10 nm přestane Moorův zákon platit.
mstejska (2918)|3.5.2011 14:10
Znění otázky:
Neplánuje intel koupit firmu nVidia?

Doplňující komentář:
Podobně jako AMD koupilo ATI.
Návštěvník (184)|3.5.2011 21:32
Jméno tazatele: Tomáš Hospodka (alias TOC)

Znění otázky:
Můžete mi prosím nějak vysvětlit zmatky kolem nových čipsetů Z68 a obecně čipsetů pro Sandy Bridge? Proč tolik chyb a radikálních změn (omezené taktování přes BCLK)?
Byly čipsety Z68 plánované s odemčením BCLK?
Jak to vypadá s novými procesory Sandy Bridge-E (LGA2011)? Můžete prozradit a třeba i blíže specifikovat jak to bude s taktováním?
kevin00 (10260)|8.5.2011 08:51
Znění otázky:
Intel zvažuje prodej procesorů Sandy Bridge-E s vodním chlazením procesoru. Podle reklamního slidu by se mělo jednat o chladič procesoru Corsair H50. Bude se skutečně jednat o chladič procesoru Corsair H50 či půjde o novější verzi chladiče Corsair H70. A nebo se jedná pouze o ilustrativní obrázek a Intel požádá Corsair o navržení nového "vlastního" chladiče procesoru.
husky14 (4221)|8.5.2011 21:36
Děkujeme za účast. Otázky byly odeslány k zodpovězení.