reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s domácí sítí

Alan Grey (13)|1.5.2011 08:03
Dobrý den
Potřeboval bych od Vás zkušených pomoc. Zapojení je následující
Router do kterého vede kabel internetu. Z routeru jsou vedeny dva kabely na dva switche (dva byty v domě). Jeden switch potom připojuje dvě PC (oba fungují) Druhý switch by měl taky připojení 2 PC.
Moje PC na tom funguje normálně:


Druhé PC jsem se taky pokusil zapojit ale ani za nic...


Přitom na bezdrát to funguje bez problémů


Dokáže mi někdo pomoc a poradit kde je chyba? Pokud možno pro laika

Děkuji Jaroslav Mazanec
odb (505)|1.5.2011 09:58
podla ip adresy (169.254.162.182) v tom okne "podrobnosti sitoveho pripojeni" ten druhy PC nenasiel v sieti DHCP server a tu ip adresu si pridelil sam windows.
Skontroloval by som, ci ten PC je spravne zapojeny do siete (ci su v poriadku kable), ci je funkcna sietova karta na tom PC.
Prva jednoducha kontrola je, ze ak je vsetko zapojene, tak na konektore sietovej karty v PC by mali svietit kontrolky (oranzova alebo zelena alebo aj obe). To iste aj na switchi by mala svietit kontrolka k danemu portu, do ktreho je zapojeny ten PC.
Ak kontrolky nesvietia je problem.

Problem moze by este aj v nastaveni sietovej karty PC, konkretne v nastaveni parametrov sietovej karty, vdaka comu sa sietova karta nevie pripojit do siete.
Alan Grey (13)|1.5.2011 19:19
[quote=odb;448860]podla ip adresy (169.254.162.182) v tom okne "podrobnosti sitoveho pripojeni" ten druhy PC nenasiel v sieti DHCP server a tu ip adresu si pridelil sam windows.
Skontroloval by som, ci ten PC je spravne zapojeny do siete (ci su v poriadku kable), ci je funkcna sietova karta na tom PC.
Prva jednoducha kontrola je, ze ak je vsetko zapojene, tak na konektore sietovej karty v PC by mali svietit kontrolky (oranzova alebo zelena alebo aj obe). To iste aj na switchi by mala svietit kontrolka k danemu portu, do ktreho je zapojeny ten PC.
Ak kontrolky nesvietia je problem.

Problem moze by este aj v nastaveni sietovej karty PC, konkretne v nastaveni parametrov sietovej karty, vdaka comu sa sietova karta nevie pripojit do siete.[/quote]

Vyzkouším a zkontroluji kabel. Díky za radu