Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Audio přes SPDIF - jak na 5.1 zvuk?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Ahoj, mám zvukovou kartu Creative X-fi Titanum s podporou DTS a EAX 5.0. Mám pc digitálně (optikou) propojené s AV receiverem a do něj 5.1 repro. Filmy se mi podařilo pomocí AC3 kodeků rozběhat s DTS zvukem ale hry mi běží jen ve stereu. Navíc většina her se neobtěžuje s nějakým nastavováním zvuku. V Crysis 2 nebo Shift 2 najdete tak maximálně úroveň hlasitosti. A když to není v takových hrách tak kde jinde! Dolby Digital asi pc hry nepodporují ale EAX 5.0 už by mohly ne? Kde to teda nastavím? díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

takže EAX je na ho.no chapu dobře? podporuje ho jedna hra z pěti a ještě musíš aktualizovat ovladače. Pokud sem si správně přeložil pár topiců z angličtiny, tak jediná možnost, jak docílit 5.1 zvuku přes zesilovač je přes ac3 kodeky. Jenže hry neumí kódování v ac3 nebo co. Někomu se ale podařilo vyrobit jakýsi software, který to umožňuje: http://www.hardwareheaven.com/genera...3-encoder.html

Zkusil sem ho stáhnout ale dál sem se nedostal. Může se na to nějaký IT odborník podívat prosím?

edit: tak nic... podporuje to jen staré creative karty a navíc to žere moc CPU... tak to vypadá, že v roce 2011 stále nelze spustit na pc hru v prostorovém zvuku ani s vybavením za desetitisíce.. k čemu je mi slavnej EAX 1 2 3 4 5 když to rozjede jen každou 5 hru
    Naposledy upraveno uživatelem dracihnev: 01-05-2011 v 18:46

Podobná témata

1. Radeony: Zvuk přes GK
    Od BigBang v sekci Grafické karty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-03-2012, 17:17
  2. Problémy s PC (HW/SW): DTS-HD zvuk skrze SPDIF
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-03-2012, 15:53
  3. nVidia GTX 260 - audio přes DVI - jde to?
    Od funteek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 10-12-2010, 14:53
  4. Zvuk 5+1 na SPDIF zařízení
    Od AlbiDC v sekci Audio
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 11-05-2009, 12:02
  5. Video+Audio pres LAN/Wi-Fi
    Od kluvanek v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-01-2008, 21:55