reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audio přes SPDIF - jak na 5.1 zvuk?

dracihnev (170)|1.5.2011 16:58
Ahoj, mám zvukovou kartu Creative X-fi Titanum s podporou DTS a EAX 5.0. Mám pc digitálně (optikou) propojené s AV receiverem a do něj 5.1 repro. Filmy se mi podařilo pomocí AC3 kodeků rozběhat s DTS zvukem ale hry mi běží jen ve stereu. Navíc většina her se neobtěžuje s nějakým nastavováním zvuku. V Crysis 2 nebo Shift 2 najdete tak maximálně úroveň hlasitosti. A když to není v takových hrách tak kde jinde! Dolby Digital asi pc hry nepodporují ale EAX 5.0 už by mohly ne? Kde to teda nastavím? díky
dracihnev (170)|1.5.2011 17:34
takže EAX je na ho.no chapu dobře? podporuje ho jedna hra z pěti a ještě musíš aktualizovat ovladače. Pokud sem si správně přeložil pár topiců z angličtiny, tak jediná možnost, jak docílit 5.1 zvuku přes zesilovač je přes ac3 kodeky. Jenže hry neumí kódování v ac3 nebo co. Někomu se ale podařilo vyrobit jakýsi software, který to umožňuje: http://www.hardwareheaven.com/general-discussion/90887-redocnexk-released-realtime-5-1-ac3-encoder.html

Zkusil sem ho stáhnout ale dál sem se nedostal. Může se na to nějaký IT odborník podívat prosím?

edit: tak nic... podporuje to jen staré creative karty a navíc to žere moc CPU... tak to vypadá, že v roce 2011 stále nelze spustit na pc hru v prostorovém zvuku ani s vybavením za desetitisíce.. k čemu je mi slavnej EAX 1 2 3 4 5 když to rozjede jen každou 5 hru