reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzdálená plocha

Overdose (84)|1.5.2011 20:35
Mám takový menší problém s připojováním k vzdálené ploše Windows 7. Máme doma wi.fi ke které se připojuje soused, který má os windows 98 a k němu se aspoň připojím k dokumentům. U nás doma máme dva počítače s os Windows 7 a nejde ani z jednoho počítače se připojit k dokumentům druhého. Mám navíc zaškrtnuté to políčko k přístupu k vzdálené ploše. Nevím si s tím rady.
zsdx (2098)|2.5.2011 11:11
[quote=Overdose;448988]Mám takový menší problém s připojováním k vzdálené ploše Windows 7. Máme doma wi.fi ke které se připojuje soused, který má os windows 98 a k němu se aspoň připojím k dokumentům. U nás doma máme dva počítače s os Windows 7 a nejde ani z jednoho počítače se připojit k dokumentům druhého. Mám navíc zaškrtnuté to políčko k přístupu k vzdálené ploše. Nevím si s tím rady.[/quote]

V Centru siti a sdileni mas jaky typ site /Verejna - Domaci - V praci/? A chces se pripojovat ke vzd. plose nebo jen sdilet dokumenty?
Je to o spravnem nastaveni.
Overdose (84)|2.5.2011 14:18
Mám domácí síť a chtěl bych sdílet dokumenty a pokud to půjde tak i připojení na vzdálenou plochu.
j.albi (476)|12.5.2011 22:24
Odpověď je na stránkách MS.
Připojení ke vzdálené ploše nelze použít pro připojení k počítačům se systémem Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic nebo Windows 7 Home Premium.
slovdan (12)|13.5.2011 09:38
Nevím k čemu ji potřebuješ ale ve vlastní domácí síti mi k přístupu k souborům v jiných strojích slouží Total Commander či jiný souborový manažer. A pokud chceš pracovat na ploše jiného stroje doporučuji instalovat logmein, vše o něm najdeš na jejich webu logmein.com. Pracuje spolehlivě a se zabezpečením a máš to přístupné odkudkoliv. Nejen ve vlastní sítí ale z celého světa a zašifrovaně.
odb (505)|15.5.2011 20:23
Ak chces pristupovat k zdielanym suborom na win7 zo starsieho operacneho systemu ako je win7, tak potrebujes vo win7 nastavit moznost aby win7 akceptoval menej bezpecne pripojenie k zdielanym adresarom.

Nemam po ruke win7 aby som ti to vedel presne popisat ale zajtra v praci to mozem pozriet a napisat ti presne, kde to je.

p.s.Toto je jedna z veci, co vo win7 MS poriadne skomplikoval. Bezny uzivatel toto nema sancu sam najst a nastavit. To nastavenie malo byt na inom mieste a trochu zrozumitelnejsie. MS vseobecne skomplikoval nastavovanie win7 oproti winXP. Win7 nieje zly ako taky ale to ovladanie poriadne pomotali.
j.albi (476)|15.5.2011 21:10
Vzdálený přístup se nastavuje:
Ovládací panely\Systém
a tady vlevo nahoře je "Nastavení vzdáleného přístupu".
Samotné nastavení není až tak náročné.